0

Meta (فیسبوک سابق) ارزهای دیجیتال مخصوص خود را میخواهد بسازد.

پس از ناکامی در راه اندازی استیبل کوین Diem/Libra، شرکت مادر فیسبوک یعنی Meta در حال آماده شدن برای راه اندازی توکن های مجازی، ارزهای دیجیتال و خدمات وام دهی برای جامعه اپلیکیشن خود است. Meta در حال توسعه کریپتو جدید به نام Zuck Bucks  است . بر اساس گزارش‌ها، Meta در حال توسعه یک ارز دیجیتال جدید است که برای پاداش دادن به سازندگان در چندین پلتفرم رسانه‌های اجتماعی، متاورس آن، و برای وام‌دهی و سایر خدمات مالی استفاده می‌شود.

در حالی که رمزارز متا با نام “Zuck Bucks” برای متاورس در نظر گرفته شده است، افرادی که با توسعه آن آشنا هستند معتقدند که ممکن است مبتنی بر بلاکچین نباشد. در عوض، متا قصد دارد توکن‌های درون برنامه‌ای را که به طور مرکزی توسط شرکت کنترل می‌شود، منتشر کند.با کاهش درآمد و روی آوردن کاربران بیشتر به رقبای جدیدتری مانند TikTok، متا می تواند از Zuck Bucks برای تشویق کاربران خود برای حفظ آنها استفاده کند.

در ماه مارس، متا هشت درخواست مختلف برای علائم تجاری مرتبط با کریپتوکارنسی را به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ارسال کرد.در حالی که متا از ارائه به روز رسانی در مورد متاورس و توکن مجازی جدید خود خودداری کرده است، مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، ماه گذشته گفت که اینستاگرام توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) را در کوتاه مدت اضافه و ادغام خواهد کرد و برنامه‌ها برای ادغام NFTها در فیسبوک در حال انجام است. طبق گزارش ها،  آزمایش آن برای اواسط ماه may برنامه ریزی شده است.این حرکت نشان دهنده تمرکز زیاد Meta بر متاورس است و می تواند به این غول تکنولوژی کمک کند تا درآمد خود را افزایش دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.