0

پیشبینی طلا در هفته منتهی به ۸ آوریل ۲۰۲۲

با تمرکز بازارها بر مذاکرات آتش بس بین روسیه و اوکراین، نگاه وال استریت نسبت به طلا نزولی شد و حمایت را روی ۱۹۰۰ دلار می بیند.

به گفته برخی از تحلیلگران بازار که شاهد حرکت نزولی جدید در بازار هستند، پیشرفت احتمالی در مذاکرات آتش بس بین روسیه و اوکراین می تواند قیمت طلا را در هفته آینده کاهش دهد.

آخرین نتایج حاصل از نظرسنجی هفتگی Kitco News Gold نشان می دهد که اکثر تحلیلگران وال استریت اکنون نسبت به این فلز گرانبها پیشبینی نزولی دارند. اگرچه سرمایه‌گذاران خرد در کوتاه‌مدت نسبت به طلا خوش‌بین هستند، اما احساسات نسبت به هفته قبل به شدت کاهش یافته است.

در حالی که تحلیلگران به دنبال کاهش قیمت طلا در هفته آینده هستند، بسیاری خاطرنشان می کنند که بازار در یک الگوی تثبیت جدید با حمایت اولیه بین ۱۸۸۰ تا ۱۹۰۰ دلار گرفتار شده است.

شان لوسک گفت که اگرچه طلا برای یافتن حرکت صعودی جدید تلاش می کند، اما او همچنان قیمت های پایین تر را یک فرصت خرید بلندمدت می داند.

او گفت: “سرمایه گذاران باید هر افت زیر ۱۹۰۰ دلار را به عنوان یک فرصت خرید ببینند.”

این هفته، ۱۸ تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. از میان شرکت کنندگان، پنج تحلیلگر، معادل ۲۸ درصد، پیشبینی افزایش قیمت طلا در هفته آینده را دارند. در عین حال، ۱۰ تحلیلگر معادل ۵۶ درصد نسبت به طلا در کوتاه مدت نگاه نزولی دارند و سه تحلیلگر معادل ۱۷ درصد نسبت به قیمت ها خنثی بودند.

در همین حال، ۶۰۴ رای در یک نظرسنجی آنلاین مین استریت به صندوق انداخته شد. از این تعداد، ۳۳۶ نفر یا ۵۶ درصد به دنبال افزایش قیمت طلا در هفته آینده بودند. ۱۷۰ نفر یا ۲۸ درصد دیگر نگاه نزولی داشتند، در حالی که ۹۸ رأی دهنده یا ۱۶ درصد در کوتاه مدت بی طرف بودند.

قراردادهای آتی طلا در پایان هفته گذشته با قیمت حدود ۱۹۲۳ دلار در هر اونس بسته شد که ۱٫۸ درصد نسبت به هفته قبل کاهش یافته است. بازار به زیر سطح روانی مهم ۱۹۲۵ دلار در هر اونس سقوط کرده است.

آدریان دی، رئیس هلدینگ مدیریت دارایی آدریان دی، گفت که او در هفته آینده قیمت طلا را نزولی می بیند. وی افزود که این کاهش باید محدود شود.

او گفت: “طلا با روند قبل از جنگ فاصله چندانی ندارد. زمانی که بازار روی انتخاب غیرممکن فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا متمرکز شود، طلا روند صعودی خود را از سر خواهد گرفت.”

قیمت طلا هفته گذشته پس از آغاز مذاکرات جدید صلح روسیه و اوکراین در استانبول ترکیه، کاهش یافت. بر اساس گزارش ها، اوکراین پیشنهاد اتخاذ یک وضعیت بی طرف در ازای ضمانت های امنیتی را داده است. در عین حال، روسیه عملیات نظامی خود را در نزدیکی کیف و چرنیهف کاهش داده است تا نیروهای خود را در منطقه دونباس متمرکز کند.

 

برخی از تحلیلگران انتظار دارند که سیاست پولی تهاجمی فدرال رزرو در کنار تغییر احساس امنیت، در کوتاه مدت بر این فلزات گرانبها تاثیر بگذارد.

مارک چندلر، مدیر عامل Bannockburn Global Forex، گفت که بازارها از نزدیک گزارش جلسه سیاست پولی مارس فدرال رزرو در هفته آینده را دنبال خواهند کرد.

چندلر اضافه کرد که می تواند حمایت طلا را در حدود ۱۹۰۰ دلار در هر اونس ببیند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.