0

پنج نکته طلایی (۲۲-Sep)

جروم پاول رئیس فدرال رزرو و استیون منوچین وزیر خزانه داری کنگره را در مورد وضعیت اقتصاد سخنرانی می کنند. سهام جهانی پس از روز دوشنبه ضعیف جهش می کند و بازارهای ایالات متحده قرار است مخلوط باز شوند. استرلینگ دوباره سقوط می کند در حالی که دولت انگلیس تلاش خود را برای بازگرداندن مردم به محل کار رها می کند و نفت بالاتر از داده های موجودی API است.

۱- پاول و منوچین برای قبل از کنگره سخنرانی می کنند

وزیر خزانه داری ایالات متحده، استیون منوچین و رئیس فدرال رزرو، جروم پاول، سخنرانی دو روزه قبل از کنگره درباره وضعیت اقتصاد را در ساعت ۱۶ آغاز می کنند.

ممکن است این نظرات منوچین باشد که بیشترین توجه را به خود جلب می کند، زیرا موضع پاول از قبل مشخص است و فقط در هفته گذشته تکرار شد.

در مقابل، اظهارات منوچین در حالی مطرح می شود که ایمان به یک بسته جدید از اقدامات حمایتی اقتصادی بسیار ممکن است: تحلیلگران وال استریت در تفسیر مرگ روت بدر گینسبورگ قاضی دادگاه عالی در آخر هفته به عنوان یک عقبگرد جدی، تقریباً اتفاق نظر داشتند، از آنجا که وظیفه پر کردن موقعیت او باعث ایجاد تنش در میان دو حزب شده، توافق در مورد سایر موضوعات، از جمله سیاست های مالی، غیرممکن خواهد شد.

 

۲- مدیریت مورد انتظار ایلان ماسک

ایلان ماسک پیش از رویداد مورد انتظار باتری روزانه، که همزمان با جلسه سهامداران سالانه شرکت است، درگیر برخی از کارهای مدیریت بود.

ماسک از طریق توییتر هشدار داد که این شرکت هنوز از سال ۲۰۲۲ با “کمبود قابل توجهی” سلول باتری روبرو است “حتی با سرعت تولید کنندگان سلول ما … مگر اینکه خود ما نیز اقدامی انجام دهیم.”

اما وی اضافه كرد كه روند مقیاس سازی تولید خود ش دارای مشكل بود، به این معنی كه هر آنچه این شركت در این رویداد اعلام كند بعید است كه قبل از سال ۲۰۲۲ وارد تولید انبوه شود.

ماسک از طریق توییتر گفت: “دشواری شدید مقیاس سازی تولید فن آوری جدید به خوبی درک نشده است.” “۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ درصد سخت تر از ساخت چند نمونه اولیه است. دستگاهی که ماشین را می سازد بسیار سخت تر از خود ماشین است. ”

 

۳- سهام ایالات متحده قرار است بالاتر باز شود

سهام ایالات متحده با بازدهی بالاتر از سهام سهام فن آوری انتظار می رود که یک روند رشد بلند مدت معتبر بهترین دفاع را در برابر هر بازار نزولی جدید ارائه دهد، با روند رشد باز می شود.

تا ساعت ۱۴:۰۰، قرارداد آتی Dow با ۱۶ واحد افت، ۰٫۱٪ کاهش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با ۰٫۲٪ افزایش و قرارداد آتی Nasdaq 100 ، ۰٫۷٪ افزایش یافت.

سهام جهانی پس از بدترین روند روزانه طی سه ماه اخیر، مجدداً تلاقی کرد. بازارهای آسیایی که از سقوط  روز دوشنبه جلوگیری کرده بودند، کاهش یافت، اما اروپا که قبل از بازگشت روز آخر بسته شده بود، تقریباً یک سوم ضررهای خود را جبران کرد.

جدا از تسلا (NASDAQ: TSLA)، سهام احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می گیرد شامل Nike (NYSE: NKE) است که پس از معامله ۷٫۵ میلیارد دلاری مایکروسافت برای Bethesda Softworks، درآمد سه ماهه پس از زنگ بسته شدن و ناشران بازی های ویدیویی را از همه نوارها گزارش می کند. شرکت مادر نشان داد که ساتیا نادلا انتظار دارد که این رشد تا دوام همه گیر ادامه داشته باشد.

 

۴- معاملات TikTok به Sna می رسد

تلاش های اوراکل (NYSE: ORCL) و والمارت (NYSE: WMT) برای تأمین سهام شرکت TikTok در ایالات متحده پس از اظهار نظرهای منفی دونالد ترامپ، رئیس جمهور و Global Times چین به خطر می افتد.

ترامپ روز دوشنبه گفت: “اگر متوجه شویم كه آنها كنترل كامل ندارند، پس قرار نیست توافق را تصویب كنیم.”

این برخلاف نظرات ByteDance ، مالک TikTok است. که تأکید کرد که نه تنها ۸۰ درصد سهام TikTok Global ، شرکت تابعه مستقر در ایالات متحده را که قصد دارد برای سرویس پخش ویدئو ایجاد کند، حفظ خواهد کرد، بلکه همچنین برای انتقال مالکیت الگوریتم های قدرتمند آن برنامه ای ندارد.

 

۵- داده های API  قیمت نفت را تکان داد

قیمت نفت خام مجدداً سطح ۴۰ دلار را بازیابی کرد اما پیش از انتشار اطلاعات موجودی ایالات متحده از انستیتوی نفت آمریکا در ساعت ۲۴، ناخوشایند بود.

در ساعت ۱۴:۰۰ ، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۱٫۲٪ افزایش به ۴۰٫۰۰ دلار رسید، در حالی که معیار بین المللی برنت با ۱٫۳٪ افزایش به ۴۱٫۹۸ دلار در هر بشکه رسید.

نفت در روز دوشنبه با روشی کلی برای دارایی های خطرناک سقوط کرده بود، اما دو هفته پیش تا حد زیادی ضعف سهام را در پیش داشت. با شک و تردید در مورد دوام توافق صلح که می تواند لیبی ۱ میلیون بشکه در روز نفت خام را به بازارهای جهانی برگرداند، قیمت ها پشتیبانی شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.