0

پنج نکته طلایی (Nov-22)

بانک مرکزی چین به کاهش احتمالی سیاست ها اشاره می کند، زیرا بحران املاک و مستغلات باعث کندی اقتصاد شده است. اروپا در اعتراض به برقراری مجدد قرنطینه و تحمیل دستورات واکسن اعتراض می کند. بابی کوتیک، مدیرعامل Activision Blizzard (NASDAQ:ATVI) ممکن است در راه خروج باشد و Zoom Video (NASDAQ:ZM)، پس از بسته شدن بازار، درآمد خود را منتشر می‌کند.

 

۱٫ چین به تسهیل پولی اشاره می کند

بانک مرکزی چین اشاره کرد که سیاست پولی دومین اقتصاد بزرگ جهان را تسهیل خواهد کرد، زیرا این کشور با کندی ناشی از مشکلات بخش املاک و مستغلات دست و پنجه نرم می کند.

بانک خلق چین در نشست سیاستگذاری عادی خود پیش از این، نرخ اصلی اصلی خود را بدون تغییر در ۳٫۸۵ درصد نگه داشت، اما برخی از اظهارات تندروانه تر خود را از بیانیه همراه با تصمیم حذف کرد. قبلاً از نیاز به کنترل شدید عرضه پولی و غرق نشدن اقتصاد با محرک صحبت کرده بود.

یوآن که در تمام سال یکی از قوی‌ترین ارزهای بازارهای نوظهور بوده است، در برابر دلار به ۶٫۳۷۹۴ رسید و همچنان به آزمایش بالاترین سطح ۳ و نیم ساله خود ادامه داد، در حالی که شاخص‌های سهام تا ۱٫۴ درصد افزایش یافتند.

 

۲٫ مدیر اجرایی اکتیویژن بلیزارد ممکن است در راه خروج باشد

بر اساس گزارشی در وال استریت ژورنال، بابی کوتیک، مدیر عامل ناشر بازی های ویدیویی اکتیویژن بلیزارد، به مدیران ارشد این شرکت گفته است که اگر نتواند به سرعت رسوایی آزار جنسی شرکت را حل کند، ممکن است از این شرکت استعفا دهد.

سهام اکتیویژن، که در ماه‌های اخیر به‌دلیل یک سری اتهامات حاکی از فرهنگ سمی و تبعیض‌آمیز محل کار ضربه شدیدی خورده است، در واکنش به معاملات قبل از بازار، بیش از ۲ درصد افزایش یافت.

این گزارش در پی ادعاهای هفته گذشته مبنی بر اینکه کوتیک از مشکلات شرکت برای مدت بسیار بیشتری از آنچه تاکنون اعتراف کرده بود آگاه بوده است. این اتهامات باعث نارضایتی و نگرانی گسترده کارکنان در میان شرکای اصلی بازی مانند مایکروسافت (NASDAQ:MSFT) و سونی (NYSE:SONY) شد.

 

۳٫ سهام قرار است بالاتر باز شود. نگاه ها  به KKR، Zoom Video

سهام ایالات متحده پس از بسته شدن هفته گذشته با وضعیت متفاوتی که بین چشم انداز مثبت اقتصادی عمومی و ترس از تشدید تسریع سیاست های پولی دوخته شده بود، قرار است هفته را مثبت شروع کنند. ریچارد کلاریدا، نایب رئیس فدرال رزرو اذعان کرده بود که سیاست گذاران فدرال رزرو ممکن است در نشست ماه آینده در مورد توقف سریعتر خرید اوراق قرضه نسبت به برنامه فعلی صحبت کنند.

تا ساعت ۱۴:۵۰، معاملات آتی داوجونز ۱۶۷ واحد یا ۰٫۵ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 و Nasdaq 100 هر دو ۰٫۴ درصد افزایش یافتند.

امروز عاری از شاخص های عمده اقتصادی است. Zoom Video یک جدول درآمد ناچیز دارد، اما پس از بسته شدن بازار. دیگر سهام مورد توجه شامل Vonage است که اریکسون (BS:ERICAs) می‌خواهد آن را به قیمت ۶٫۲ میلیارد دلار بخرد و KKR (NYSE:KKR) که با پیشنهاد Telecom Italia (MI:TLIT) آتش زیر سهام‌های مخابراتی اروپا روشن کرده است.

 

۴٫ شورش اروپا علیه اقدامات کووید-۱۹ در حالی که Bundesbank  زنگ خطر تورم را به صدا در می آورد

Deutsche Bundesbank در گزارش ماهانه خود هشدار داد که نرخ تورم آلمان در این ماه به ۶ درصد خواهد رسید در حالی که اقتصاد کند خواهد شد.

در آخر هفته، در هلند و بلژیک، اعتراض‌هایی علیه بازگرداندن محدودیت‌ها و اعتراض‌هایی در مقیاس کوچک‌تر در ایتالیا، کرواسی و اتریش رخ داد که آخرین آنها در پایان هفته گذشته قرنطینه کامل سراسری را اعمال کردند.

کارل لاوترباخ، کارشناس برجسته بهداشت در حزب چپ میانه آلمان که به احتمال زیاد ریاست دولت ائتلافی بعدی را بر عهده خواهد داشت، در آخر هفته گفت که این کشور دیگر نمی تواند اجبار واکسیناسیون را برای همه رد کند. در همین حال، یورو به زیر ۱٫۱۳۰۰ دلار رسید.

 

۵٫ نفت

اخبار خارج از اروپا همچنین باعث تضعیف نفت خام شد که انتظارات محدود کردن گسترده تحرک را در چند ماه آینده افزایش داد. مؤسسه‌هایی مانند آژانس بین‌المللی انرژی و اوپک قبلاً هشدار داده‌اند که در نتیجه این روند و سایر روندها، بازار ممکن است از کمبود به مازاد کاهش یابد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی نفت خام آمریکا ۰٫۳ درصد افزایش یافت و به ۷۶٫۱۴ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی برنت با ۰٫۲ درصد افزایش به ۷۹٫۰۵ دلار در هر بشکه نزدیک شد.

در روز جمعه، داده‌های CFTC نشان داد که موقعیت‌های خرید سوداگرانه در هفته منتهی به سه‌شنبه دوباره کاهش یافته است، که نشان می‌دهد در میان افزایش صحبت‌ها درباره آزادسازی هماهنگ ذخایر استراتژیک توسط مصرف‌کنندگان بزرگ، بازیگران مالی اعتماد خود را به حرکت نفت از دست داده‌اند. فومیو کیشیدا، نخست وزیر جدید ژاپن، پیش از این اعلام کرد که ژاپن برای چنین اقدامی آماده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.