0

پنج نکته طلایی (Nov-18)

تقویم امروز شامل ادعاهای بیکاری و سخنرانان فدرال رزرو و حراجی از اوراق قرضه خزانه داری مرتبط با تورم که باید در بررسی روزانه چشم انداز نرخ های بهره ایالات متحده به آن توجه کنید، است. چین برای رفع یکی از بزرگترین آشفتگی‌ها در بخش املاک و مستغلات خود یک گام به جلو برمی‌دارد، قهرمان پرداخت هند در اولین حضور خود در بازار دچار سقوط شرم‌آوری می‌شود و انویدیا (NASDAQ:NVDA) قرار است سهام ایالات متحده را در بازار آزاد بالاتر ببرد. نفت همچنان به تضعیف خود ادامه می دهد.

 

۱٫ مطالبات بیکاری، حراج TIPS و سخنرانان فدرال رزرو بسیار

این یک روز شلوغ برای کسانی است که سعی می کنند سیر تحولات فکری فدرال رزرو در مورد نرخ بهره را دنبال کنند. رؤسای منطقه ای از شیکاگو، نیویورک، سانفرانسیسکو و آتلانتا در طول روز سخنرانی خواهند کرد و این فرصت را خواهند داشت تا در مورد بالاترین نرخ تورم ۳۰ ساله و آخرین داده های هفتگی ادعاهای بیکاری که در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می شود، اظهار نظر کنند. تحلیلگران انتظار دارند که ادعاهای اولیه به ۲۶۰۰۰۰ مورد پس از همه گیری کاهش یابد.

روز چهارشنبه، JPMorgan (NYSE:JPM) به Goldman Sachs (NYSE:GS)، Citigroup (NYSE:C) و Morgan Stanley (NYSE:MS) پیوست تا دیدگاه خود را در چرخه انقباض آینده تغییر دهد. JPM اکنون شاهد اولین افزایش نرخ بهره در سپتامبر سال آینده است.

همچنین ممکن است علاقه بیش از حد معمول به حراج اوراق ۱۰ ساله محافظت‌شده با تورم خزانه‌داری در ساعت ۲۱:۳۰ وجود داشته باشد، با توجه به اینکه اخیراً بازدهی این اوراق نزدیک به پایین‌ترین حد تاریخ بوده است.

 

۲٫ چین برای نجات Huarong آماده است

چین تلاش های خود را برای جلوگیری از شتاب بخشیدن به سانحه قطار اسلوموشن در بخش املاک و مستغلات خود افزایش داد.

China Huarong Asset Management، یک سرمایه‌گذار متخصص در بدهی‌های مضطرب، با تزریق ۶٫۶ میلیارد دلار از تعداد انگشت شماری از مؤسسات مالی تحت حمایت دولت از جمله Citic و China Life تجدید سرمایه خواهد شد. این امر سهم مستقیم وزارت دارایی را به زیر ۵۰ درصد کاهش می دهد. همچنین ۴۰٫۵۳ درصد از سهام خود در بانک Huarong Xiangjiang و ۸۰ درصد از سهام Huarong Financial Leasing را به فروش خواهد رساند.

رئیس سابق Huarong در ماه ژانویه به دلیل جرایم مالی اعدام شد.

 

۳٫ سهام توسط Nvidia تقویت شده و بالاتر باز می شود

سهام ایالات متحده قرار است با افزایش بازگشایی شود و بخشی از ضررهای روز چهارشنبه را که به دنبال دسته ناامیدکننده دیگری از درآمدهای خرده فروشی بود، جبران کند.

تا ساعت ۱۴:۵۰، معاملات آتی داوجونز ۷۷ واحد یا ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۳۶۰۰۷ واحد رسید، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۴ درصد و نزدک ۱۰۰ ۰٫۶ درصد افزایش یافتند.

سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار می‌گیرند شامل Nvidia می‌شود که پیش‌بینی پررونق آن برای سه ماهه آینده پس از پایان بازار در روز چهارشنبه یکی از دلایل اصلی چرخش در احساسات است. به احتمال زیاد سیستم های سیسکو (NASDAQ:CSCO) که مشکلات مربوط به زنجیره تامین و سایر مسائل مربوط به هزینه ورودی را در گزارش سه ماهه آن بیش از حد قابل مشاهده بود، در مسیر دیگر حرکت می کند.

Intuit (NASDAQ:INTU) و Advanced Materials فهرست درآمدهای پنج شنبه را رهبری می کنند.

 

۴٫ Paytm هند در عرضه اولیه عظیم شکست خورد

شاید کسی زنگی را در بالای بازار کشورهای دیگر به صدا درآورد. بزرگترین فین‌تک داخلی هند، Paytm، به دلیل نگرانی‌ها در مورد ارزش‌گذاری، مسیر نامشخص آن به سمت سودآوری و تمایل حامیان اولیه مانند SoftBank (OTC:SFTBY) و Ant Group برای فروش سهام خود، ۲۷ درصد سقوط کرد.

این جدیدترین و به نوعی بزرگترین شرکتی است که در اولین حضور خود در بمبئی ثابت مانده است، اگرچه مجموعه ای از عرضه اولیه های گران قیمت شاخص SENSEX را که هنوز تنها ۵ درصد از رکورد ماه گذشته کمتر است، از مسیر خود خارج نکرده اند.

بازار سهام هند در ۱۲ ماه گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است زیرا این کشور برای غلبه بر همه‌گیری کووید-۱۹ در مبارزه است. با وجود نشانه هایی از موج تازه در شرق آسیا و به طور فزاینده ای در اروپا و آمریکای شمالی، تعداد مبتلایان در هفته های اخیر افزایش نیافته است.

علیرغم شروع ضعیف، Paytm همچنان در پایان معاملات حدود ۱۵ میلیارد دلار ارزش داشت.

 

۵٫ با صحبت در مورد آزادسازی هماهنگ ذخایر، نفت دوباره تضعیف می شود

پس از تایید مقامات چینی که در حال بررسی امکان انتشار هماهنگ ذخایر استراتژیک نفت برای کاهش قیمت‌های بالا هستند، قیمت نفت خام به کاهش خود ادامه داد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۱ درصد کاهش یافت و به ۷۷٫۱۳ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با ۰٫۱ درصد کاهش به ۸۰٫۲۴ دلار در هر بشکه رسید.

با وجود اینکه داده‌های دولت ایالات متحده که نشان می‌دهد در هفته گذشته میزان ذخایر نفت خام و بنزین به طرز شگفت‌انگیزی کاهش یافته است، قیمت‌ها به پایین‌ترین حد خود در شش هفته گذشته رسیده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.