0

پنج نکته طلایی (Nov-17)

پرزیدنت جو بایدن تا پایان هفته تصمیم خود را در مورد ماندن یا چرخش در رأس فدرال رزرو تصمیم خواهد گرفت. او همچنین موافقت کرده است که با رئیس جمهور شی جین پینگ درباره تسلیحات هسته ای که بعد جدیدی در روابط دوجانبه آمریکا و چین خواهد بود، صحبت کند. درآمد بخش خرده فروشی با گزارش های Target (NYSE:TGT)، Lowe’s و TJX (NYSE:TJX) ادامه می یابد. پوند جهش کرد زیرا داده های قوی تورم افزایش نرخ بهره را در ماه دسامبر به طور مستقیم روی میز قرار داد و آمازون (NASDAQ:AMZN) به دلیل افزایش اخیر در کارمزدها، با Visa (NYSE:V) به مشکل خورد.

 

۱٫ مسابقه دو اسب

رئیس جمهور جو بایدن به خبرنگاران گفت که تا پایان هفته تصمیم خواهد گرفت که جروم پاول را دوباره به عنوان رئیس فدرال رزرو منصوب کند یا خیر. با این حال، طبق گفته بلومبرگ، این اعلامیه ممکن است تا هفته آینده منتشر نشود.

گزارش ها نشان می دهد که تنها رقیب پاول برای این شغل، لائل برینارد، فرماندار فدرال رزرو است. با توجه به نفوذ قوی برینارد در سیاست فدرال رزرو، درجه بالایی از تداوم محتمل به نظر می رسد به هر سمتی که انتخاب شود.

این تصمیم در حالی اتخاذ می شود که دلار در بازارهای ارز به بالاترین حد خود در ۱۶ ماه گذشته رسیده است.  فروش قوی‌تر از حد انتظار خرده‌فروشی و تولید صنعتی در ماه اکتبر در روز سه‌شنبه باعث شد تا فدرال‌رزرو به سرعت خرید دارایی‌های خود متوقف کند و افزایش نرخ‌های بهره را تا اواسط سال آینده سرعت ببخشد.

 

۲٫ شی و بایدن برای مذاکرات هسته ای

جزئیات بیشتری از مکالمه تلفنی بین جو بایدن و شی جین پینگ روسای جمهور آمریکا و چین به دست آمد و لحن مثبت مبهمی را که هر دو طرف پس از این تماس در روز دوشنبه از آم دم می زدند، نشان داد.

دو کشور پس از گفتگو در مورد نیاز به “ثبات استراتژیک” در تماس خود، توافق کردند که درباره زرادخانه های هسته ای خود گفتگو کنند. این اقدام نشان می‌دهد که چین، که اخیراً یک سامانه موشکی مافوق صوت را آزمایش کرده است، به‌عنوان یک تهدید هسته‌ای توسط ایالات متحده جدی‌تر تلقی می‌شود.

بر اساس گزارش ها، دو رهبر همچنین در مورد اقدامات هماهنگ در زمینه آزادسازی ذخایر استراتژیک نفت برای کاهش قیمت ها گفتگو کردند.

 

۳٫ سهام مخلوط باز می شود. یک شلیک هشدار علیه ویزا از طرف آمازون

سهام ایالات متحده قرار است در یک روز شلوغ دیگر برای درآمدهای خرده فروشی، مختلط باز شوند. TJX و Target قبل از باز شدن بازار دنبال خواهند شد، در حالی که سازنده تراشه Nvidia (NASDAQ:NVDA) از پیشتاز کمپانی های دیگر است.

تا ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۲۹ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز به همین میزان کاهش یافت. معاملات آتی نزدک ۱۰۰ کمتر از ۰٫۱ درصد افزایش یافت.

پس از اینکه آمازون به دلیل تلاش‌هایش برای افزایش هزینه‌ها پس از برگزیت با ویزا مواجه شد، سهام دیگری که احتمالاً مورد توجه قرار می‌گیرد، شامل نام کارت اعتباری و پرداخت است. این غول تجارت الکترونیک گفت که دیگر کارت های ویزا صادر شده در بریتانیا را نمی پذیرد، به این معنی که این روزها گزینه های پرداخت جایگزین زیادی وجود دارد.

 

۴٫ افزایش نرخ در بریتانیا بر روی کارت ها

پس از آن که داده های تورم در بریتانیا افزایش نرخ بهره را در نشست بعدی بانک مرکزی انگلیس در دسامبر به طور محکم روی میز قرار داد، پوند جهش کرد.

داده‌های جدید فشار تورمی گسترده و قوی را در قیمت‌های مصرف‌کننده و تولیدکننده در بریتانیا و اکتبر نشان می‌دهد، به‌طوری‌که هر دو شاخص CPI سرفصل و Core CPI به بالاترین میزان خود در ۱۰ سال گذشته یعنی ۴.۲ درصد و ۳.۴ درصد رسیده‌اند. هر دو بالاتر از حد انتظار بودند، و همچنین افزایش ۸ درصدی قیمت‌های تولیدکننده در بریتانیا بالاترین میزان از سال ۲۰۰۸ بود.

افزایش شدید قیمت سوخت، گاز و برق عامل اصلی این موضوع بود و احتمال بهبود عمده در آن در کوتاه مدت کاهش یافته است، زیرا تنظیم کننده آلمان اعلام کرد که واردات گاز از طریق خط لوله جدید نورد استریم ۲ در زمستان امسال انجام نخواهد شد.

 

۵٫ کاهش نفت پس از گزارش API و علائم شیوع کووید. نگاه ها به EIA

قیمت نفت پس از گزارش ضعیف موجودی انبار از سوی مؤسسه نفت آمریکا و گزارش‌های بیشتر از سرکوب‌های مرتبط با کووید در اروپا در حالی که نیمکره شمالی به سمت زمستان می‌رود، به پایین‌ترین حد خود در هفت هفته گذشته رسیده است.

دولت آلمان قرار است در مورد وضع قرنطینه برای افراد واکسینه نشده و شبیه به قوانین وضع شده توسط اتریش همسایه در آخر هفته گفتگو کند. در همین حال، دولت ایرلند در تلاش برای کاهش افزایش نرخ بستری شدن در بیمارستان، توصیه کرد که همه کسانی که می توانند از خانه کار کنند، این کار را انجام دهند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، قیمت آتی نفت خام آمریکا با ۱٫۳ درصد کاهش به ۷۸٫۷۹ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۲ درصد کاهش به ۸۱٫۴۳ دلار در هر بشکه رسید. داده‌های موجودی دولت ایالات متحده طبق معمول ساعت ۱۹:۰۰ ارائه می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.