0

پنج نکته طلایی (Nov-16)

امروزه توجهات بر روی گزارش احساسات مصرف کنندگان ایالات متحده و داده های خرده فروشی اکتبر است. بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه سقوط می کنند زیرا نسخه نهایی لایحه زیرساخت شامل برخی محدودیت های گزارش دهی بالقوه طاقت فرسا است. ایلان ماسک به فروش سهام تسلا (NASDAQ:TSLA) ادامه می دهد، اما حداقل مایکل بری این کار را متوقف کرده است. جهش‌های پوند پس از داده‌های قوی نیروی کار بریتانیا، افزایش نرخ بهره را در دسامبر دوباره به جریان انداخت.

 

۱٫ روز خرده فروشی

احساس مصرف کننده آمریکایی در حالی که به فصل تعطیلات نزدیک می شویم، چقدر است؟ در ساعت ۱۷:۰۰، زمانی که داده‌های خرده‌فروشی برای ماه اکتبر گزارش می‌شود، متوجه خواهیم شد. تحلیلگران انتظار دارند که نسبت به سپتامبر ۱٫۲ درصد افزایش یابد که بزرگترین افزایش ماهانه از ماه مارس است، زمانی که ایالات متحده اکثر محدودیت های قرنطینه خود را برای فروشگاه ها لغو کرد.

تنش ضمنی بین این پیش‌بینی و شاخص احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان وجود دارد که در ابتدای این ماه به پایین‌ترین حد در ۱۰ سال اخیر سقوط کرد. می توان تا حدی با این واقعیت توضیح داد که بخش عمده ای از افزایش فروش خرده فروشی به دلیل افزایش قیمت ها است. Tyson Foods (NYSE:TSN) در روز دوشنبه آخرین شرکتی بود که به طور ساده اعلام کرد که قیمت های ورودی بالاتر را به مشتریان منتقل می کند.

داده‌های سراسری احتمالاً بازتاب درآمدهای Walmart و Home Depot را در بر دارند.

 

۲٫ ماسک به فروش خود ادامه می دهد

بر اساس پرونده هایی که اواخر روز منتشر شد، ایلان ماسک به فروش سهام تسلا در روز دوشنبه ادامه داد. مدیرعامل ماسک پس از اعمال اختیار خرید ۲٫۱ میلیون سهم که قبلاً به عنوان غرامت اعطا شده بود، ۹۳۴۰۹۱ سهم به ارزش حدود ۹۳۰ میلیون دلار را به فروش رساند.

وی ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد مابه التفاوت قیمت اعمال و ارزش بازار است.

سهام تسلا در پیش از بازار ۱٫۲ درصد سقوط کرد.

 

۳٫ پس از تماس بایدن و شی، سهام ثابت است

سهام ایالات متحده پس از یک روز ضعیف در روز دوشنبه که در تلاش برای جهت گیری بودند، برای یک باز شدن ثابت دیگر آماده می شوند. تماس تلفنی طولانی بین جو بایدن و شی جین پینگ، موسیقی با حال و هوای مثبتی را نواخت، اما اخبار سختی را به همراه نداشت.

تا ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۳ واحد کاهش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 و Nasdaq 100 هر دو کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافتند.

علاوه بر Walmart و Home Depot، سهامی که احتمالاً مورد توجه قرار می‌گیرد شامل شرکت بازی چینی NetEase (NASDAQ:NTES) می‌شود که طبق گزارش وال استریت ژورنال، برنامه‌هایی را برای عرضه اولیه سهام در تجارت موسیقی خود احیا کرده است. درآمد شرکت تا حدودی کمتر از انتظارات بود، اما بیشتر از پیش‌بینی‌ها بود.

 

۴٫ کریپتو در تحقق الزامات گزارش‌دهی در صورت‌حساب زیرساخت، سقوط می‌کند

در حالی که بازار پیامدهای یک بند در لایحه زیرساخت را هضم کرد که الزامات گزارشگری سنگین در مورد انتقال و دریافت چنین وجوهی را تهدید می کند، ارزهای دیجیتال در سراسر جهان فروخته شدند.

این لایحه الزام می‌کند که تراکنش‌های دارایی دیجیتال بیش از ۱۰۰۰۰ دلار باید به خدمات درآمد داخلی گزارش شود، چیزی که هزینه‌های اداری بسیاری از کارگزاری‌های رمزنگاری را افزایش می‌دهد و همچنین مانع از تجارت کالاها و خدمات غیرقانونی برای کریپتو می‌شود که بخش عمده‌ای از تقاضای نهایی را ایجاد می‌کند.

تا ساعت ۱۴:۵۵، بیت کوین ۸٫۶ درصد کاهش یافت و به ۶۰,۲۸۴ دلار رسید که قبلاً به ۵۸,۶۵۵ دلار سقوط کرده بود. اتریوم ۱۰ درصد، لایت کوین ۱۴ درصد و کاردانو ۹٫۲ درصد کاهش یافت.

در دنیای ارزهای واقعی، پس از آن که داده های قوی بازار کار بریتانیا چشم انداز افزایش نرخ را در جلسه بعدی بانک مرکزی انگلیس در دستور کار قرار داد، استرلینگ افزایش یافت.

 

۵٫ افزایش قیمت نفت. سررسید موجودی های API

علی‌رغم نشانه‌های تازه مبنی بر اینکه تعادل عرضه و تقاضای جهانی ممکن است در نهایت به نفع مصرف‌کنندگان تغییر کند، قیمت نفت خام افزایش یافت.

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که انتظار دارد عرضه جهانی نفت به طور متوسط ​​۱٫۵ میلیون بشکه در روز در دو ماه پایانی سال جاری افزایش یابد که به افزایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای تولید آمریکا در روز کمک می‌کند. همچنین فرض می‌کند که اوپک و متحدانش حجمی را که وعده داده‌اند پمپاژ می‌کنند – علیرغم اینکه این بلوک در دو ماه گذشته اهداف خود را از دست داده است.

تا ساعت ۱۴:۵۵، قرارداد آتی نفت خام آمریکا در ۰٫۵ درصد افزایش یافت و به ۸۰٫۱۳ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۸۲٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید. طبق معمول، داده‌های موجودی هفتگی موسسه نفت آمریکا در ساعت ۱ بامداد  ارائه می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.