0

پنج نکته طلایی (Nov-09)

بیت کوین یک روز پس از نارضایتی فدرال رزرو از خطرات ارزهای دیجیتال برای ثبات مالی، به بالاترین حد خود رسید. بر اساس گزارش‌ها، لائل برینارد با جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، برای سمت بالاتر در فدرال رزرو مصاحبه کرده است. پیش از انتشار آمار تورم قیمت تولیدکننده در ماه اکتبر، سهام در حال افزایش هستند و دو گزارش کلیدی از ایالات متحده برای بازار نفت وجود دارد.

 

۱٫ بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است

بیت کوین با پشتوانه پس‌زمینه سیاست پولی که در روزهای اخیر پس از عقب‌نشینی بانک‌های مرکزی از افزایش نرخ‌ها، آرامتر شده است، به بالاترین سطح خود یعنی ۶۸۴۹۳ دلار رسید.

در حالی که محرک های کمی برای خود بیت کوین وجود داشته است، دارایی های پر ریسک از زمانی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تاکید کرد که فدرال رزرو، آمریکا را با وجود شروع به کاهش خرید اوراق قرضه، هنوز در مسیری برای کاهش نرخ های بالاتر قرار نداده است، رشد کرده است.

سایر کوین های دیجیتال نیز در رالی اخیر صعود کرده اند، به ویژه اتریوم که در دو ماه و نیم گذشته بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است.

آخرین رکوردهای بیت کوین یک روز پس از آن است که فدرال رزرو به جای خود بیت کوین، استیبل کوین ها را به عنوان یکی از خطرات اصلی برای ثبات مالی ایالات متحده معرفی کرد.

 

۲٫ رقابت با پاول

جروم پاول رقابتی در پیش دارد. بلومبرگ روز دوشنبه گزارش داد که لائل برینارد، رئیس فدرال رزرو با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای ریاست بانک مرکزی در جریان سفر هفته گذشته خود به کاخ سفید مصاحبه کرده است.

برینارد به طور گسترده ای به عنوان یک «کبوتر» تورم تلقی می شود و اظهارات عمومی اخیر او هیچ عجله ای برای افزایش نرخ بهره نشان نمی دهد. مصاحبه او پس از مداخلات پر سر و صدا و مکرر قانونگذاران دموکرات مانند سناتور الیزابت وارن در مخالفت با انتصاب مجدد پاول برای دور دوم انجام شد.

دوره فعلی پاول در ماه فوریه به پایان می رسد و ریچارد کلاریدا، نایب رئیس و رندال کوارلز، رئیس نظارت بانکی فدرال رزرو، در دو ماه قبل از آن کناره گیری خواهند کرد – چیزی که به دموکرات ها این شانس را می دهد که هیئت مدیره فدرال رزرو را بیشتر شکل دهند. در حالی که این می‌تواند به معنای کاهش نرخ‌ها برای مدت طولانی‌تر باشد، همچنین ممکن است به معنای یک خط مشی در مسائل ثبات مالی باشد.

 

۳٫ سهام قبل از داده های PPI بالاتر می روند

سهام ایالات متحده در آستانه آخرین به روز رسانی در مورد جبهه تورم در ساعت ۱۷:۰۰، در قالب شاخص قیمت تولید کننده اکتبر، به حرکت خود ادامه می دهد.

تا ساعت ۱۴:۵۰، معاملات آتی داوجونز ۳۶ واحد یا ۰٫۱ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 ثابت و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ ۳۷ واحد افزایش یافتند.

سهام‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرند احتمالاً شامل کارگزاری Robinhood (NASDAQ: HOOD) است که پس از اعلام نقض داده‌ها در پیش‌بازار سقوط کرد و AMC Entertainment (NYSE:AMC) که اعداد آن اواخر روز دوشنبه نشان داد که هنوز تا چه حد باید برای بازگشت به سطح کسب و کار قبل از همه گیریپیش رفت.

DR Horton (NYSE:DHI) در رأس فهرست گزارش دهندگان درآمد قبل بازار قرار دارد، در حالی که Wynn Resorts بعد از بازار گزارش می دهد.

 

۴٫ کووید-۱۹: موارد بیشتر، درمان‌های بیشتر

سهام دیگری که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار خواهد گرفت Regeneron (NASDAQ:REGN) است که نتایج آزمایشی قرص ضد ویروسی Covid-19 خود را در روز دوشنبه اعلام کرد که نشان دهنده درجه بالایی (۸۲٪) از کارایی در کاهش بیماری های جدی است.

این سومین دارویی است که چنین اثراتی را نشان می دهد، پس از داروهایی که توسط Merck (NYSE:MRK) و Pfizer (NYSE:PFE) ساخته شده است، و به فهرست رو به رشد داروهایی اضافه می شود که می تواند خطرات ناشی از باز ماندن و فعال ماندن اقتصادها را کاهش دهد.

با این حال، شروع زمستان نیمکره شمالی به این معنی است که در کوتاه مدت هنوز نوید چالش برانگیز است: کاهش نرخ ابتلای جدید در ایالات متحده متوقف شده است و از اوج رکورد قبلی در اروپای مرکزی و شرقی بسیار فراتر رفته است.

سه حزبی که احتمالاً دولت بعدی آلمان را تشکیل می‌دهند، پیش‌نویس لایحه‌ای را در اوایل سه‌شنبه منتشر کردند که سیستم موسوم به «۳G» را تقریباً در تمام زندگی عمومی برای بزرگسالان تحمیل می‌کند. این سیستم از افراد می‌خواهد که یا مدرکی مبنی بر واکسیناسیون یا آنتی‌بادی‌های اکتسابی طبیعی یا نتیجه آزمایش منفی نشان دهند.

 

۵٫ نفت قب از داده های API افزایش می یابد

قیمت نفت در آستانه دو انتشار کلیدی از سوی ایالات متحده در اواخر روز، دوباره افزایش یافت. اول چشم‌انداز کوتاه‌مدت انرژی دولت است که پیش‌بینی‌های خود را برای قیمت‌ها و تولید در ایالات متحده به‌روزرسانی می‌کند و به دنبال آن داده‌های موجودی هفتگی از موسسه نفت آمریکا منتشر می‌شود.

انتظار می‌رود که ذخایر نفت خام برای هفتمین هفته متوالی حدود ۱٫۹۰ میلیون بشکه افزایش یابد، در حالی که قیمت‌ها به تقاضا آسیب وارد کرده است. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت ممکن است از STEO برای توجیه فروش نفت خام از ذخایر استراتژیک نفت استفاده کند. اگرچه ارتباط علت و معلولی بین این دو چندان روشن نیست.

تا ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۴ درصد افزایش یافت و به ۸۲٫۲۲ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت با ۰٫۳ درصد افزایش به ۸۳٫۷۰ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.