0

پنج نکته طلایی (Nov-08)

ایلان ماسک با برنامه ریزی مالی خود ، باعث ریزش سهام توییتر (NYSE:TWTR) و تسلا (NASDAQ:TSLA) شد. لایحه زیرساخت جو بایدن سرانجام در مجلس نمایندگان تصویب شد و شرکت های منتخب را در ردیف قراردادهای دولتی قرار داد. بخش صادرات چین همچنان در حال غوغا است زیرا حزب کمونیست در حال صحبت برای تثبیت شی جین پینگ به عنوان رئیس جمهور مادام العمر است، و قیمت گاز طبیعی اروپا در حالی افزایش می یابد که انتظار می رود افزایش محموله ها از روسیه محقق نشود. در همین حال، سخنرانی های جروم پاول و دیگر مقامات فدرال رزرو، تقویم اقتصادی را تقویت می کند.

 

۱٫ سهام تسلا با حرکت ماسک برای پرداخت صورتحساب مالیاتی سقوط می کند

پس از اینکه ایلان ماسک اعلام کرد که ۱۰ درصد از سهام خود را در شرکت خواهد فروخت، سهام تسلا در معاملات قبل از بازار ۵٫۳ درصد کاهش یافت. این باعث ایجاد یک مازاد موقت سهام به ارزش حدود ۲۰ میلیارد دلار می شود.

این اقدام نشان‌دهنده بزرگ‌ترین فروشی است که تاکنون توسط مدیر عامل شرکت انجام شده است، که هفته گذشته نسبت به افزایش وحشتناک سهام در واکنش به اعلام سفارش انبوه شرکت کرایه خودرو هرتز گلوبال ابراز تعجب کرد. ماسک خودش گفت که هنوز قراردادی برای چنین معامله ای امضا نشده است.

آخرین مرحله رالی فوق‌العاده این شرکت در سال جاری شاهد افزودن حدود ۲۰۰ میلیارد دلاری به ارزش بازار بود. ارزش سفارش هرتز احتمالاً بین ۴ تا ۵ میلیارد دلار فروش و بطور قابل توجهی کمتر از ۱ میلیارد دلار سود خواهد بود.

ماسک این نظرسنجی را پاسخی به پیشنهاد دموکرات ها برای مالیات بر سودهای محقق نشده سهام اعلام کرد. او قبلا اذعان کرده بود که در هر صورت با اعمال اختیارات سهام که منبع اصلی درآمد او هستند، یک صورت حساب مالیاتی سنگین ایجاد خواهد کرد.

 

۲٫ لایحه زیرساخت بالاخره توسط مجلس تصویب شد

مجلس نمایندگان جمعه شب لایحه هزینه های زیرساختی را به ارزش حدود ۱ تریلیون دلار تصویب کرد تا به شدت مورد نیاز  رئیس جمهور جو بایدن، پس از یک هفته تغییر نامطلوب انتخاباتی باشد.

این لایحه برای تصویب، نیاز به حمایت تعداد معدودی از قانونگذاران جمهوری خواه داشت که توسط تعداد مشابهی از دموکرات های مترقی (NYSE:PGR) رد شد.

این لایحه حدود ۵۵۰ میلیارد دلار هزینه اضافی فدرال برای جاده‌ها، پل‌ها، دسترسی پهنای باند و سیستم‌های آب و سایر موارد را پیش‌بینی می‌کند. همچنین شامل مقرراتی برای راه اندازی زیرساخت شارژ برای وسایل نقلیه الکتریکی می شود.

 

۳٫ سهام برای بالاتر باز شدن تنظیم شده است. چشم ها به سخنرانی های فدرال رزرو

با تصویب لایحه زیرساختی که تعداد زیادی از شرکت‌ها را در صف خرید برخی از دولت‌ها در سال‌های آینده قرار می‌دهد، سهام ایالات متحده بعداً با افزایش باز خواهند شد.

تا ساعت ۱۴:۵۰، معاملات آتی داوجونز ۷۴ واحد یا ۰٫۲ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 کمتر از ۰٫۱ درصد و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۱ درصد کاهش یافتند. دو شاخص آخر از سقوط سهام تسلا رنج می بردند.

Coty (NYSE:COTY) در اوایل فهرست درآمدهای هفته است، در حالی که PayPal (NASDAQ:PYPL)، Tripadvisor و IFF پس از پایان بازار گزارش می دهند.

همچنین تعداد زیادی سخنرانی فدرال رزرو، از جمله سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در ساعت ۱۹:۰۰ برگزار خواهد شد.

 

۴٫ شی ممکن است تبدیل به شخصی فراموش نشدنی شود

حزب کمونیست چین جلسه ای را آغاز کرد که به گفته تحلیلگران ممکن است راه را برای شی جین پینگ برای حکومت کردن به عنوان رئیس جمهور تا پایان عمرش باز کند.

این جلسه که پشت درهای بسته برگزار می‌شود، حدود ۴۰۰ نفر از مقامات ارشد حزب را گرد هم می‌آورد و قرار است تا روز پنج‌شنبه ادامه داشته باشد، انتظار می‌رود که “قطعنامه‌ای درباره تاریخ” ارائه شود که جایگاه شی را در راس کار تثبیت کند.

این نشست معمولاً فصلی از انتصابات سیاسی را در سراسر کشور آغاز می کند. با توجه به تغییر اولویت‌های سیاسی شی در سال جاری برای مهار نابرابری و بحران املاک و مستغلات که در سرتاسر اقتصاد موج می‌زند، ممکن است بی‌ثبات‌تر از حد معمول باشد. با این حال، بخش صادرات این کشور در وضعیت بدی قرار دارد: داده‌های روز یکشنبه نشان داد صادرات ۲۷ درصد بالاتر از سطح سال گذشته در اکتبر است.

 

۵٫ نفت بر اساس داده های تجاری چین احیا می شود

با حمایت از داده‌های تجاری چین در آخر هفته و گزارش‌هایی مبنی بر اینکه جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ممکن است محدودیت‌ها را بر خطوط لوله نفت ایالات متحده تشدید کند، با وجود فشار بر بزرگترین صادرکنندگان جهان برای افزایش عرضه در هفته گذشته، قیمت‌های نفت خام دوباره قدرتش را به دست آورد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۶ درصد افزایش یافت و به ۸۲٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی برنت با ۱٫۴ درصد افزایش به ۸۳٫۸۶ دلار در هر بشکه رسید.

با این حال، اقدام اصلی در بازارهای انرژی در اروپا بود، جایی که معاملات آتی گاز طبیعی در واکنش به نشانه‌هایی مبنی بر اینکه روسیه، علی‌رغم لفاظی‌های قبلی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه دوباره افزایش یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.