0

پنج نکته طلایی (Nov-05)

امروز روز حقوق و دستمزد است و انتظار می‌رود که استخدام در ماه اکتبر از پایین‌ترین سطح هشت ماهه سپتامبر به طرز هوشمندانه‌ای بازگردد. میانگین درآمد و مشارکت در نیروی کار نیز متغیرهای کلیدی در ساعت ۱۶:۰۰ منتشر می شوند، خواهند بود. اروپا دوباره در حال ابتلا به کووید است و چین اکنون تقریباً در نیمی از استان های خود اقدامات بهداشتی را اعمال کرده است. یکی دیگر از توسعه‌دهنده‌های بزرگ چینی نیز با بدهی‌های خود  مواجه شده است. سهام قرار است بالاتر روند، اما Peloton و Uber (NYSE:UBER) پس از به‌روزرسانی‌های ضعیف اواخر روز پنجشنبه تحت فشار خواهند بود.

 

 

۱٫ روز حقوق و دستمزد

گزارش رسمی ماهانه بازار کار ایالات متحده در ساعت ۱۶:۰۰، در میان نشانه هایی مبنی بر اینکه چشم انداز مشاغل در ماه اکتبر به طور قابل توجهی بهبود یافته است به دلیل اینکه اقتصاد موج تابستانی کووید-۱۹ نوع دلتا را پشت سر گذاشته است، منتشر می شود.

تحلیلگران انتظار دارند که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی تا اواسط ماه گذشته تا ۴۵۰۰۰۰ افزایش یافته باشد، در حالی که کمترین میزان در هشت ماه گذشته یعنی ۱۹۴۰۰۰ در سپتامبر افزایش یافته است، جایی که تجربه اخیر همچنین نشان می دهد که بازنگری رو به بالا کاملاً امکان پذیر است. با این حال، توجه بر نرخ مشارکت افراد در نیروی کار نیز متمرکز خواهد شد که به موازات اشتغال کلی نتوانسته است بهبود یابد و بر رشد درآمدها نیز متمرکز خواهد شد که انتظار می‌رود از ۴٫۶ درصد در سپتامبر به ۴٫۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد. .

اعداد هفتگی ادعاهای بیکاری نشان می دهد که حرکت بازار کار  برای گزارش حقوق و دستمزد دست نخورده باقی مانده است. ادعاهای اولیه بیکاری در روز پنجشنبه برای دومین بار متوالی پس از همه گیری پایین آمد.

 

۲٫ اروپا دوباره کووید گرفتار می شود

سازمان بهداشت جهانی نسبت به مرگ ۵۰۰۰۰۰ نفر بر اثر کووید-۱۹ در زمستان امسال در منطقه اروپا (که شامل روسیه می شود) هشدار داد، زیرا نرخ ابتلا و بستری شدن های جدید در بیمارستان در بسیاری از نقاط این قاره افزایش یافته است.

فصلی بودن، کاهش مصونیت نسبت به موج اول واکسن‌ها و مهم‌تر از همه، سطح بالای مقاومت در برابر واکسیناسیون به نظر می‌رسد که آخرین موج را هدایت می‌کند که نوع دلتا بر آن غالب است. عفونت‌ها و مرگ‌ومیرهای جدید، نسبت به جمعیت، در اروپای شرقی، جایی که نرخ واکسیناسیون پایین‌تر است، بالاترین میزان است. در روسیه، بیش از ۱۱۰۰ نفر در روز جان خود را از دست می دهند و عفونت های جدید حدود ۴۰ درصد بالاتر از اوج قبلی خود در زمستان گذشته است.

آلمان و هلند نیز شاهد ابتلای جدید به عفونت‌ در بالاترین حد خود در ۱۱ ماه گذشته هستند که نگرانی از قرنطینه جدید در سراسر این کشورها را افزایش داده است. این تحولات در حالی رخ می دهد که بخش صنعتی منطقه یورو به دلیل اختلالات زنجیره تامین با کاهش شدید رشد مواجه است. تولید صنعتی آلمان در ماه سپتامبر برای دومین ماه متوالی کاهش یافت، در حالی که تولید فرانسه نیز کاهش یافت و رشد تولید اسپانیا تا حدی کاهش یافت. خرده فروشی منطقه یورو نیز به طور شگفت انگیزی در ماه سپتامبر ۰٫۳ درصد کاهش یافت.

 

۳٫ سهام برای بالاتر باز شدن تنظیم شده. اوبر و پلتون تحت فشار

با توجه به اینکه اعتماد به قدرت اقتصاد با تضمین‌هایی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد سرعت افزایش نرخ بهره داده است، ترکیب می‌شود، سهام ایالات متحده عمدتاً با افزایش باز می‌شوند، تا هفته را با بالاترین رکورد جدید یا نزدیک به آن به پایان برسانند.

تا ساعت ۱۴:۰۰، معاملات آتی داوجونز ۹ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با شفافیت ۰٫۲ درصد و نزدک ۱۰۰ ۰٫۴ درصد افزایش یافتند.

سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار خواهند گرفت، شامل Peloton Interactive (NASDAQ:PTON) می‌شود که در روز پنجشنبه پس از کاهش پیش‌بینی فروش، تقریباً یک سوم سقوط کرد. اوبر نیز پس از گزارش زیان خالص ۲٫۴ میلیارد دلاری که اولین سود (به شدت تعدیل شده) آن در سطح عملیاتی پایه را تحت الشعاع قرار داد، تحت فشار قرار خواهد گرفت، البته نه چندان شدید.

 

۴٫ مشکلات توسعه دهندگان چینی و شیوع کووید گسترش یافته است

هلدینگ گروه Kaisa جبهه جدیدی را در نبرد برای ثابت نگه داشتن سیستم مالی چین باز کرد. توسعه‌دهنده املاک و مستغلات پرداخت تعداد معدودی از محصولات مدیریت ثروت را که برخلاف اوراق قرضه دلاری که عمدتاً توسط شرکت‌های خارجی و حرفه‌ای نگهداری می‌شود، به طور گسترده در اختیار سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی داخلی است، از دست داده است.

Kaisa سومین صادرکننده بزرگ بدهی بین‌المللی این بخش است و در حال حاضر سابقه تجدید ساختار آن را دارد و اولین صادرکننده چینی است که پنج سال پیش این کار را انجام می‌دهد.

نگران‌کننده است که پرداخت‌های از دست رفته علی‌رغم عدم وجود نشانه‌ای از استرس مالی در حساب‌های شرکت انجام می‌شود، که به راحتی سه معیار «خط قرمز» در مورد اهرم را در آخرین افشاگری‌های خود برآورده کرد. در جای دیگر، وال استریت ژورنال گزارش داد که China Evergrande دو جت خصوصی فروخته است تا ۵۰ میلیون دلار برای پرداخت سودی که در ابتدا از دست داده بود، جمع آوری کند.

 

۵٫ نفت پس از نشست اوپک ثابت می ماند

قیمت نفت خام پس از کاهش در روز پنجشنبه در واکنش به دستورالعمل‌های نشست اوپک پلاس، که همانطور که انتظار می‌رفت خطرات مازاد عرضه مجدد را در سال آینده افزایش داد، ثابت ماند.

با شواهدی مبنی بر افزایش موارد کووید-۱۹ در اروپا و شیوع گسترده در چین که مجدداً باعث اقدامات شدید بهداشت عمومی در تقریباً نیمی از استان‌های آن شده است، بازار تمایل بیشتری به توجه به این هشدارها داشته است.

تا ساعت ۱۴:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۱ درصد افزایش به ۷۹٫۶۶ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت با ۰٫۶ درصد افزایش به ۸۱٫۰۲ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.