0

پنج نکته طلایی (Nov-03)

انتظار می‌رود که فدرال رزرو بعداً شروع به برداشتن تیپرینگ کند و اعلام کند که خرید ماهانه ۱۲۰ میلیارد دلاری اوراق قرضه خود را متوقف می‌کند. Zillow و Activision Blizzard (NASDAQ:ATVI) به فهرست طولانی‌ شرکت‌هایی که تمام سودهای دوران کرونا را از دست داده اند می‌پیوندند. جو بایدن و دموکرات‌ها در ویرجینیا زیان‌های سنگینی را متحمل شدند و پس از نشانه‌هایی مبنی بر اینکه قیمت‌های بالای بنزین به تقاضا در ایالات متحده آسیب می‌زند، نفت سقوط کرد.

 

۱٫ زمان تیپرینگ

به طور گسترده انتظار می رود که فدرال رزرو پس از پایان جلسه دو روزه خود در ساعت ۲۱:۳۰ از خرید اوراق قرضه ماهانه خود خارج شود. پیش‌بینی‌های اجماع حاکی از آن است که بانک مرکزی خریدهای خود را ۱۵ میلیون دلار در ماه کاهش می‌دهد، به این معنی که فرآیند کاهش در ۸ ماه آینده کامل می‌شود.

بنابراین، اگر فدرال رزرو به دنبال یک جدول زمانی سریع‌تر باشد، فضایی برای یک شگفتی جنگ‌طلبی وجود دارد، همانطور که برخی از مقامات منطقه‌ای فدرال رزرو در هفته‌های اخیر استدلال کرده‌اند.

ناشناخته بزرگ‌تر این است که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تا چه اندازه لحن خود را در مورد تورم تغییر خواهد داد، زیرا اخیراً شروع به تصدیق کرده است که افزایش قیمت‌های مصرف کننده بیشتر از پیش‌بینی فدرال رزرو بوده و طولانی‌تر است. هر گونه تغییر در لفاظی در اینجا به عنوان یک هشدار رمزگذاری شده در مورد افزایش های قبلی نرخ بهره تلقی می شود که می تواند در “نقطه نقطه” انتظارات نرخ بهره فدرال رزرو نیز موثر باشد.

 

۲٫ Zillow

پس از اینکه شرکت املاک و مستغلات اعلام کرد با کاهش بیش از ۵۶۰ میلیون دلاری خانه‌هایی که برای مقاصدش خریداری کرده بود، سهام Zillow سقوط کرد و در حال افزایش زیان خود در معاملات قبل از بازار است.

کسب‌وکار پیشنهادهای Zillow به کندی متوجه شد که بازار مسکن، که در سال اول همه‌گیری رونق داشت، در اوایل سال در حال آرام شدن است. همچنین مشکلاتی را که در یافتن نیروی کار و مواد برای تکمیل تعمیراتی که معمولاً برای فروش مجدد مورد نیاز است، نادیده گرفته است.

Zillow به فهرست در حال افزایش سهامی می‌پیوندد که در حال حاضر یا به طور کامل یا به میزان قابل توجهی سود دوران همه‌گیری خود را کاهش داده‌اند.

 

۳٫ پیش از فدرال رزرو سهام در الگویی ثابت قرار دارد

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است به صورت کسری زیر بالاترین رکوردی که در روز سه‌شنبه بسته بودند باز شوند، اگرچه مطمئناً معاملات تا جلسه فدرال رزرو پایین خواهد ماند.

تا ساعت ۱۳:۵۰٫ معاملات آتی داوجونز ۳۳ واحد یا ۰٫۱ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 اندکی کمتر و اوراق آتی نزدک ۱۰۰ ۰٫۱ درصد افزایش یافتند.

علاوه بر Zillow  و اکتیویژن، سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار می‌گیرند شامل گروه Match مالک Tinder (NASDAQ:MTCH) می‌شود که گزارش آن‌ها نیز در اواخر روز سه‌شنبه کمتر از انتظارات بود و Humana (NYSE:HUM) که درآمدی بالاتر از پیش بینی های قبلی حدود ۵۰ درصد گزارش کرد.  همچنین فیسبوک (NASDAQ:FB)، ببخشید متا پلتفرم‌ها، پس از اینکه اعلام کرد استفاده از فناوری تشخیص چهره را در بحبوحه نظارت فزاینده بر مدیریت آن متوقف خواهد کرد، در کانون توجه قرار خواهد گرفت.

 

۴٫ دموکرات ها به دلیل بی عملی در ویرجینیا مجازات شدند

گلن یانگکین، نامزد جمهوری خواه، در رقابتی که به طور گسترده در سراسر کشور تاثیرات بزرگی برای انتخابات میان دوره ای سال آینده دارد، در رقابت های فرمانداری ویرجینیا برنده شد.

یانگکین، مدیر سابق سهام خصوصی، روی مسائلی مانند آموزش تمرکز کرده بود، جایی که در مخالفت با پیشرفت نظریه نژاد انتقادی در مدارس امتیازات زیادی کسب کرد. همچنین به نظر می رسد که او با فاصله گرفتن از رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در میان رای دهندگان سود برده است.

نظرسنجی‌های خروجی نشان داد که رقیب وی، تری مک‌آلیف، رئیس فعلی دموکرات، نتوانسته بود انگیزه حامیان اصلی خود را ایجاد کند، چیزی که تحلیلگران آن را ناامیدی از توانایی دولت و کنگره برای اجرای دستور کارشان در انتخابات سال گذشته می‌دانستند. لایحه هزینه های کلیدی دموکرات ها با مخالفت سناتورها جو مانچین و کیرستن سینما در کنگره متوقف شده است.

 

۵٫ لغزش نفت بعد از گزارش API

قیمت نفت خام پس از یک افزایش غیرمنتظره بزرگ دیگر در ذخایر آمریکا در هفته گذشته دچار افت شد، که به کاهش مداوم تقاضا اشاره کرد. قیمت بنزین به بالاترین حد خود در هفت سال گذشته رسید.

دردی که رانندگان آمریکایی احساس می‌کنند منجر به افزایش فشار جو بایدن رئیس‌جمهور بر صادرکنندگان عمده در سازمان کشورهای صادرکننده نفت برای افزایش تولید شده است. هنوز هیچ پیشنهادی مبنی بر اینکه اوپک از افزایش ۴۰۰ هزار بشکه ای در روز برای دسامبر در دیدار با روسیه و سایر کشورها در روز پنجشنبه فراتر خواهد رفت، وجود ندارد.

تا ساعت ۱۴:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۸۰ دلار یا ۲٫۲ درصد کاهش یافت و به ۸۲٫۱۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت با ۱٫۹ درصد کاهش به ۸۳٫۱۴ دلار در هر بشکه رسید.

موسسه امریکن پترولیوم اعلام کرد که ذخایر نفت خام هفته گذشته ۳٫۶ میلیون بشکه افزایش یافت، برخلاف انتظار برای افزایش بسیار کمتر. داده های دولت ایالات متحده طبق معمول در ساعت ۱۸:۰۰ صبح به وقت شرقی ارائه می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.