0

پنج نکته طلایی (Oct-29)

درآمدهای ناامیدکننده اپل (NASDAQ:AAPL) و آمازون (NASDAQ:AMZN) قرار است بر سهام ایالات متحده تأثیر بگذارد. رهبران جهان برای اجلاس سران گروه ۲۰ به رم اعزام خواهند شد، اما در مورد ایجاد اجماع در مورد سیاست آب و هوا قبل از نشست COP26 در هفته آینده فاصله زیادی دارند. آنها در موضوع مالیات جهانی به هم نزدیکتر هستند. بازده اوراق قرضه منطقه یورو به دلیل ترس از کاهش محرک توسط بانک مرکزی اروپا به بالاترین میزان در یک سال گذشته رسید. فیس‌بوک (NASDAQ:FB) تأیید کرد که نام خود را به عنوان Meta تغییر می‌دهد و بزرگان نفت بر فهرست درآمدهای امروز تسلط دارند.

 

۱٫ اپل و آمازون ناامید کننده بودند

اپل و آمازون هر دو در درآمدهای سه ماهه خود پس از بسته شدن بازار در روز پنجشنبه ناامیدکنده بودند و هر دو سهام را در معاملات قبل از بازار کاهش دادند.

فروش اپل تحت تاثیر مشکلات زنجیره تامین قرار گرفت و تیم کوک، مدیرعامل این شرکت هشدار داد که فصل تعطیلات آینده ممکن است از این نظر بدتر باشد. این موضوع قبلاً در گزارش های تأیید نشده پرچم گذاری شده بود.

مشکلات آمازون در هزینه های ورودی بالاتر، به ویژه برای نیروی کار متمرکز بود، که به حاشیه سود در تجارت الکترونیکی اصلی آسیب می رساند.

در مقابل، خدمات وب آمازون، همچنان به درآمدزایی با نرخ مناسبی ادامه داد. با این حال، سود هر سهم حدود ۲۵ درصد کمتر از پیش‌بینی تحلیلگران است.

 

۲٫ قیمت PCE، درآمد شخصی و هزینه

آخرین داده‌های اقتصادی مرتبط با تورم قبل از نشست سیاست‌گذاری بعدی فدرال رزرو در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می‌شود.

انتظار می‌رود قیمت‌های اصلی برای هزینه‌های مصرف‌کننده شخصی در سپتامبر ۰.۲ درصد افزایش داشته باشد که از ۰.۳ درصد در آگوست و اوج ۰.۷ در آوریل کاهش یافته است. انتظار می رود نرخ سالانه تورم اصلی PCE از ۳٫۶ درصد در ماه گذشته به ۳٫۷ درصد کاهش یابد.

شاخص قیمت PCE معیار ترجیحی فدرال برای سنجش تورم است. این ارقام یک روز پس از نشانه‌های بیشتر از قدرت بازار کار به دست می‌آیند. ادعاهای اولیه بیکاری به پایین‌ترین سطح پس از همه‌گیری یعنی ۲۸۱۰۰۰ نفر کاهش یافت.

 

۳٫سهام با کاهش غول های فناوری، افت می کند،  نگاه به بزرگان نفت

انتظار می‌رود بازارهای سهام ایالات متحده در بحبوحه ناامیدی از درآمدهای اپل و آمازون و همچنین استارباکس (NASDAQ:SBUX) که درآمدشان نیز کمتر از انتظارات بود، پایین‌تر باز شود.

تا ساعت ۱۳:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۴۵ واحد یا ۰٫۱ درصد کاهش یافت، معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۵ درصد و معاملات آتی NASDAQ 100  نیز ۰٫۹ درصد کاهش یافتند.

سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار می‌گیرند شامل فیس‌بوککه هدفش برای تغییر نام تجاری تحت نام متا در روز پنجشنبه تأیید کرد، و شرکت‌های بزرگ نفت و گاز Exxon Mobil (NYSE:XOM) و Chevron (NYSE:CVX) که هر دو گزارش درآمد دارند، می‌شوند.

 

۴٫ G20 آماده ی امضای قرارداد مالیاتی

رهبران جهان در رم، ایتالیا، برای اجلاس سالانه گروه ۲۰ کشورهای صنعتی و نوظهور گرد هم می آیند.  رئیس جمهور چین شی جین پینگ در آن شرکت نمی کند.

این به تنهایی باید تضمین کند که هیچ چیز مهمی از نظر سیاسی به دست نمی آید، به ویژه در مورد ایجاد اجماع در مورد تغییرات آب و هوایی قبل از نشست COP26 در هفته آینده، اگرچه این گروه احتمالاً یک توافق جهانی را برای تضمین حداقل نرخ مالیات شرکتی ۱۵درصد امضا خواهد کرد.

این حداقل نرخ جدید یکی از اصلی ترین برنامه های دموکرات های ایالات متحده برای افزایش مالیات بر شرکت ها برای پرداخت هزینه هایی است که اکنون به شدت کاهش یافته است. رئیس جمهور جو بایدن روز پنجشنبه گفت که با چارچوبی برای این لایحه موافقت کرده است که قیمت کلی آن را حدود ۱٫۸۵ تریلیون دلار اضافه می کند و بسیاری از لیست وعده های انتخاباتی حزب را کنار گذاشته است.

 

۵٫ اوراق قرضه منطقه یورو باعث ناراحتی می شود

بازارهای اوراق قرضه دولتی منطقه یورو به دلیل تصورات مبنی بر اینکه کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در کنفرانس مطبوعاتی خود در روز پنجشنبه، تنها با نیم نگاهی نسبت به پیشنهادات مبنی بر افزایش نرخ بهره در سال آینده مخالفت کرده بود، دچار آشفتگی شد.

بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله دولت ایتالیا با ۱۶ واحد افزایش به ۱٫۱۵ درصد رسید و به بالاترین حد خود در ۱۴ ماه گذشته رسید. اوراق قرضه یونانی معیار از همین روش پیروی کرد و میزان حمایت بازارها توسط سطوح فوق‌العاده حمایت بانک مرکزی اروپا در ۱۸ ماه گذشته را برجسته کرد.

افزایش شدید قیمت‌های مصرف‌کننده منطقه یورو در ماه اکتبر به این احساسات کمک نکرد، داده‌های اولیه نشان داد که تورم در سال ۴٫۱ درصد بوده است که از ۳٫۴ درصد در سپتامبر و بالاتر از ۳٫۷ درصد انتظار می‌رود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.