0

پنج نکته طلایی (Oct-27)

با گزارش درآمد مایکروسافت (NASDAQ:MSFT) و گوگل مادر (NASDAQ:GOOGL) پس که روز سه‌شنبه، اعداد سه ماهه خوبی را منتشر  کرد، بخش فناوری قرار است وال استریت را افزایش دهد. بریتانیا احتمالاً یک برنامه هزینه جدید را در بودجه سالانه معرفی می کند، در حالی که بانک کانادا یک جلسه تنظیم سیاست برگزار می کند. علاوه بر این، با افزایش ذخایر ایالات متحده، نفت خام ضعیف می شود.

 

۱٫ غول های فناوری همچنان به درخشش خود ادامه می دهند

نتایج غول‌های فناوری، که طی سال گذشته یا بیشتر در وال استریت دستاوردهای قابل توجهی داشته‌اند، همچنان بازار را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

تازه‌ترین داده‌های روز دوشنبه از فیس‌بوک (NASDAQ:FB)، مایکروسافت و گوگل پس از بسته شدن بازار در روز سه‌شنبه، اعداد سه ماهه قوی را منتشر کردند.

غول نرم‌افزاری مایکروسافت انتظارات را در سه ماهه اول خود شکست داد، که با رشد درآمد قوی برای Azure، کسب‌وکار شاخص رایانش ابری این شرکت، تقویت شد.

سایر واحدهای تجاری این شرکت – نرم افزار ویندوز، سرویس پیام رسانی Teams و پلت فرم شبکه های اجتماعی حرفه ای لینکدین – نیز عملکرد مثبتی داشتند.

با عطف به گوگل ، واحد گوگل آن بالاتر از حد انتظار فروش تبلیغات در سه ماهه سوم را گزارش کرد و در این سه ماهه با ۴۱ درصد افزایش به ۵۳٫۱ میلیارد دلار رسید. تقاضا برای خدمات آن در سال گذشته افزایش یافت زیرا همه‌گیری مردم را مجبور کرد زمان بیشتری را آنلاین بگذرانند و این عادات جدید همچنان پابرجاست.

سود سه ماهه این شرکت حدود ۱۹ میلیارد دلار بود که سومین سه ماهه متوالی سود بی سابقه را نشان می دهد.

 

۲٫ بودجه بریتانیا برای معرفی برنامه هزینه های جدید

ریشی سوناک، صدراعظم بریتانیا، قرار است آخرین بودجه سالانه خود را اواخر روز چهارشنبه رونمایی کند و انتظار می‌رود که با تلاش برای دور کردن کشور از رکود ناشی از همه‌گیری، این بودجه را شل کند.

وزارت خزانه‌داری بریتانیا روز دوشنبه از طریق ایمیل اعلام کرده بود که به استناد «رشد اقتصادی قوی و نشانه‌های دلگرم‌کننده در بازار کار»، توقف پرداخت‌های بخش دولتی در سال آینده به پایان می‌رسد

در حالی که سوناک قرار است مخارج روزانه ادارات مختلف دولتی را تحت کنترل خود داشته باشد، با توجه به کسری بودجه کلان کشور، انتظار می‌رود که در ساعت ۱۹:۰۰، برنامه سه ساله خود را برای افزایش سرمایه‌گذاری در حمل و نقل عمومی و آموزش مهارت، اعلام کند.

این افزایش هزینه‌ها احتمالاً با ارتقای پیش‌بینی‌های رشد بریتانیا ممکن می‌شود و فضای بیشتری برای مانور برای دولت فراهم می‌کند.

 

۳٫ سهام پایین تر باز می شود

سهام ایالات متحده با تمرکز بر نتایج قوی غول‌های فناوری مایکروسافت و آلفابت قرار است با کاهشی اندک باز شوند و از سطوح رکورد عقب نشینی کنند.

تا ساعت ۱۳:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۲۳ واحد یا ۰٫۱ درصد کاهش یافت، معاملات آتی S&P 500 نیز ۴ واحد یا ۰٫۱ درصد کاهش یافت و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ عملاً ثابت بود.

میانگین صنعتی داوجونز با تراشه آبی و S&P 500 هر دو در بالاترین حد خود در روز قبل بسته شدند و این به کمک فصل سودها، به طور کلی مثبت بود.

تاکنون تقریباً ۳۰ درصد از S&P 500 گزارش درآمد داشته اند. از بین این شرکت ها، ۸۲ درصد بالاتر از انتظارات درآمدی و ۸۰ درصد فراتر از برآورد درآمد بوده اند.

بخش فناوری روز چهارشنبه استراحت می کند، اما نتایجی از شرکت هایی مانند کوکاکولا (NYSE:KO)، مک دونالد (NYSE:MCD)، بوئینگ (NYSE:BA)، جنرال موتورز (NYSE:GM) و Harley- وجود دارد. دیویدسون (NYSE:HOG) قبل از باز شدن بازار گزارش می دخد.

 

۴٫ بانک کانادا به روند کاهشی خود ادامه دهد

بانک مرکزی کانادا آخرین جلسه سیاست گذاری خود را اواخر چهارشنبه برگزار می کند و انتظار می رود که به کاهش خرید هفتگی اوراق قرضه دولتی ادامه دهد و برنامه تسهیل کمی را که از زمان شروع همه گیری از سیستم مالی این کشور حمایت کرده است، مهار کند.

این چهارمین بار در سال گذشته است که بانک مرکزی این برنامه را لغو می‌کند و انتظارات را تقویت می‌کند که از سال آینده افزایش نرخ بهره را آغاز کند.

بازارها با چهار افزایش نرخ در سال آینده قیمت گذاری می کنند زیرا تورم بسیار بالاتر از محدوده کنترلی ۱٪ تا ۳٪ بانک مرکزی کانادا است.

 

۵٫ با افزایش ذخایر ایالات متحده، نفت خام سقوط می کند

پس از آنکه ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته بیش از حد انتظار افزایش یافت، قیمت نفت در روز چهارشنبه تضعیف شد که نشان دهنده رکود تقاضا در بزرگترین مصرف کننده نفت جهان است.

تا ساعت ۱۴:۰۰، معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۱٫۷ درصد کاهش به ۸۳٫۲۲ دلار در هر بشکه و معاملات آتی برنت با ۱٫۳ درصد کاهش به ۸۴٫۵۳ دلار در هر بشکه رسید که هر دو قرارداد از بالاترین سطح چند ساله اخیر عقب نشینی کردند.

داده‌های منتشر شده در اواخر روز سه‌شنبه از موسسه نفت آمریکا نشان داد که ذخایر نفت خام در هفته منتهی به ۲۲ اکتبر ۲٫۳ میلیون بشکه افزایش یافت که بیش از افزایش انتظاری ۱٫۹ میلیون بشکه‌ای بود.

قرار است داده های رسمی اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده اواخر روز چهارشنبه منتشر شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.