0

پنج نکته طلایی (Oct-26)

ارزش بازار تسلا (NASDAQ:TSLA) پس از یک قرارداد مهم با شرکت اجاره هرتز گلوبال به یک تریلیون دلار رسید. فیس بوک (NASDAQ:FB) ضربه رشد درآمد کمتر را با افزایش در برنامه خرید خود کاهش داد. مایکروسافت (NASDAQ:MSFT) و Google (NASDAQ:GOOGL) قرار است درآمد خود را پس از بسته شدن بازار گزارش کنند، در حالی که جنرال الکتریک (NYSE: GE) و UPS پیش از شروع کار بازار گزارش می دهند. جانت یلن و لیو هه برای پیشرفت در مسائل تجاری تلاش می‌کنند و موسسه نفت آمریکا تخمین‌های خود را برای ذخایر نفت خام ایالات متحده به‌روزرسانی می‌کند، زیرا قیمت‌ها نزدیک به بالاترین حد هفت ساله قرار دارند.

 

۱٫ تسلا به باشگاه تریلیون دلاری ها می پیوندد

پس از اینکه سهام تسلا در پاسخ به اخبار سفارش انبوه هرتز گلوبال، ۱۲٫۷ درصد افزایش یافت، این کمپانی به اولین خودروسازی تبدیل شد که به ارزش ۱ تریلیون دلاری دست یافت.

این قرارداد برای ۱۰۰۰۰۰ خودروی مدل ۳ در مدت ۱۴ ماه، تا کنون بزرگترین معامله در تاریخ تسلا است. اگرچه این اولین سفارش بزرگ برای خودروهای الکتریکی از یک شرکت نیست، اما نشان دهنده نقطه عطفی بزرگ در ورود خودروهای الکتریکی به جریان اصلی است.

ایلان ماسک، مدیر عامل این شرکت، که دارایی خالص شخصی خود در نتیجه این اقدام به ۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است، در توییتی اعلام کرد که هرتز هیچ تخفیفی برای خودروها پرداخت نخواهد کرد، این یک انحراف از پویایی معمول بین خودروسازان و شرکت‌های اجاره‌ای است که بار دیگر بر قدرت قیمت‌گذاری تسلا تاکید می‌کند. با این حال، اینکه آیا یک سفارش به ارزش ۴٫۲ میلیارد دلار می تواند اضافه شدن نزدیک به ۱۲۰ میلیارد دلار ارزش بازار را توجیه کند یا خیر، سوال دیگری است.

 

۲٫ خرید فیسبوک از ضربه رشد ضعیف می کاهد

پس از اعلام افزایش ۵۰ میلیارد دلاری برنامه بازخرید سهام، سهام فیس بوک در معاملات پس از ساعت کاری حدود ۳ درصد افزایش یافت.

رشد درآمد غول رسانه‌های اجتماعی از بیش از ۵۰ درصد در نیمه اول، به ۳۵ درصد در سال کاهش یافت، زیرا قوانین جدید حریم خصوصی اپل، هدف قرار دادن کاربران فیس‌بوک را برای تبلیغ‌کنندگان سخت‌تر می‌کرد و راهنمای آن از ۳۱٫۵ میلیارد دلار به ۳۴ میلیارد دلار درآمد در سال جاری میلادی بود. سه ماهه جاری کمتر از پیش بینی تحلیلگران بود. با این حال، سود هر سهم فراتر از انتظار بود.

فیس‌بوک همچنین اعلام کرد که عملیات‌ واقعیت افزوده و واقعیت مجازی خود را که سرمایه‌گذاری در آن ۱۰ میلیارد دلار از درآمد شرکت را در سال جاری کاهش می‌دهد، حذف خواهد کرد.

 

۳٫ سهام  بالاتر باز  می شود. نگاه ها به درآمدهای مایکروسافت،گوگل

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است با افزایش باز شوند. خرید فیسبوک و افزایش شدید تسلا در روز دوشنبه به حفظ احساسات کمک کرد.

تا ساعت ۱۳:۴۵ ، معاملات آتی داوجونز ۱۰۲ واحد یا ۰٫۳ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۴ درصد و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ ۰٫۶ درصد افزایش یافتند.

مایکروسافت و گوگل در صدر فهرست درآمد قرار دارند، البته به همراه Visa (NYSE:V) و Texas Instruments (NASDAQ:TXN)، Visa و Twitter (NYSE:TWTR) گزارش می دهند. گزارشگران قبل بازار شامل UPS، جنرال الکتریک، S&P Global (NYSE:SPGI) و غول های دفاعی Raytheon (NYSE:RTN) و Lockheed Martin (NYSE:LMT) هستند.

 

۴٫ مذاکرات Yellen و  Liu He 

جانت یلن، وزیر خزانه داری و لیو هی، مذاکره کننده ارشد تجاری چین، تلفنی صحبت کردند، اما نتوانستند پیشرفت قابل توجهی در مورد مناقشات جاری بین ایالات متحده و چین داشته باشند.

در بیانیه‌ای از سوی وزارت بازرگانی چین آمده است که لیو نگرانی‌های خود را در مورد تعرفه‌های جاری بر صادرات چین به ایالات متحده که از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جو بایدن اعمال شده است، افزایش داده است. تعرفه ها مانع از افزایش واردات ایالات متحده از چین به سطوح بی سابقه نشده است زیرا مصرف کنندگان هزینه های خود را از خدمات به سمت کالاها در طول همه گیری تغییر داده اند.

در جای دیگری در چین، یکی دیگر از توسعه دهندگان املاک و مستغلات، مدرن لند، به دلیل «مشکلات نقدینگی غیرمنتظره» و ضربه زدن به سهام املاک چین، یک اوراق قرضه بین المللی را نکول کرد. اورگراند پر بدهی، که هفته گذشته از نکول رسمی جلوگیری کرد، روز جمعه با سرسید پرداخت بزرگ دیگری روبرو است.

 

۵٫ قیمت نفت قبل از موجودی API کاهش می یابد

قیمت نفت خام از بالاترین رقم روز دوشنبه کاسته شد زیرا بازار مجموعه ای از اظهارنظرهای مقامات کشورهای اوپک را مشاهده کرد که در نهایت کمی به انتظارات بازار از سیاست تولید این بلوک افزود.

اکنون توجه به انتشار داده‌های موجودی انبار ایالات متحده از موسسه نفت آمریکا در ساعت ۲۳:۰۰ معطوف می‌شود، که انتظار می‌رود تولید متوسطی از یک میلیون بشکه را نشان دهد. سایر داده های ایالات متحده، از جمله داده های قیمت مسکن، شاخص اعتماد مصرف کننده و نظرسنجی تجاری فدرال رزرو ریچموند نیز ممکن است تأثیر غیر مستقیم داشته باشند.

تا ساعت ۱۴:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۵ درصد کاهش یافت و به ۸۳٫۳۸ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی برنت با ۰٫۲ درصد کاهش به ۸۵٫۰۰ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.