0

پنج نکته طلایی (Oct-25)

آخرین شیوع کووید-۱۹ در چین گسترش یافته و گلدمن ساکس (NYSE:GS) پیش بینی های خود را برای رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان در سال آینده را کاهش می دهد. فیس بوک (NASDAQ:FB) درآمد خود را پس از بسته شدن بازار گزارش خواهد کرد، در زمانی که نظارت بر غول رسانه های اجتماعی افزایش یافته است. با وجود گزارش‌هایی مبنی بر اجرای مالیات بر ثروت توسط دموکرات‌ها، سهام قرار است کمی افزایش یابد و قیمت نفت همچنان در حال افزایش است.

 

۱٫ شیوع کووید-۱۹ چین

چین اعلام کرد که آخرین شیوع کووید-۱۹ به ۱۱ استان از ۲۳ استان این کشور سرایت کرده است و با ادامه رویکرد “تحمل صفر” خود نسبت به این بیماری، قرنطینه های جدید را افزایش داده است.

چین یکی از معدود کشورهایی است که از روشی استفاده می کند که به طور معمول قرنطینه های مضر اقتصادی را برای جلوگیری از شیوع بیماری اعمال می کند. اکثر کشورهای دیگر به اجازه گسترش کنترل شده در جامعه روی آورده اند که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و مقررات واکسیناسیون کاهش می یابد.

تعداد مبتلایان در شیوع فعلی کم است، اما شیوع تابستانی در چین بیشتر اقتصاد را به سمت انقباض سوق داد. گلدمن ساکس در آخر هفته پیش بینی خود برای رشد چین در سال آینده را از ۵٫۶ درصد به ۵٫۲ درصد کاهش داد.

در پی اجتناب معجزه آسای چین اورگراند از نکول در روز جمعه، بازارهای چین به طور کلی مثبت باقی ماندند.

 

۲٫ گزارش فیس بوک در کانون توجه

فیس بوک درآمد خود را پس از بسته شدن گزارش خواهد کرد، در زمانی که بررسی های دقیق از سوی بازارها و رگولاتورها افزایش یافته است.

سهام فیس بوک در دو ماه گذشته به دلیل نگرانی ها در مورد مدیریت و چشم انداز درآمد کوتاه مدت آن، ۱۵ درصد کاهش یافته است. مورد دوم پس از اینکه Snap (NYSE:SNAP) درآمد ضعیفی در سه ماهه سوم به دلیل تغییرات در تنظیمات حریم خصوصی اپل منتشر کرد که باعث شد تبلیغ‌کنندگان قادر به هدف قرار دادن افزودنی‌ها در دستگاه‌های اپل (NASDAQ:AAPL) نباشند و بر این اساس، درآمد کمتری را به خود اختصاص داده است، مورد توجه قرار گرفته است.

وال استریت ژورنال روز یکشنبه افشاگری های جدیدی را گزارش کرد که نشان می دهد چگونه فیس بوک به طور مکرر برای تعدیل و فیلتر کردن محتوای سیاسی در بخش هایی از سایت خود، به ویژه در سرکوب نشریات محافظه کار مانند Breitbart، مداخله کرده است.

سایر کمپانی هایی که در روز دوشنبه گزارش می دهند عبارتند از Kimberley-Clark و Royal Caribbean (NYSE:RCL) Cruise Line، HSBC

 

۳٫ سهام بالاتر باز می شود

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است نسبتاً بالاتر باز شوند، اما احتمالاً در انتظار انتشار درآمدهای فناوری بزرگ در این هفته، محدود خواهند بود. گوگل (NASDAQ:GOOGL) و مایکروسافت (NASDAQ:MSFT) روز سه شنبه فیس بوک را دنبال خواهند کرد، در حالی که آمازون (NASDAQ:AMZN) روز پنجشنبه گزارش می دهد.

تا ساعت ۱۳:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۱۶ واحد یا ۰٫۱ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۱ درصد و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ ۰٫۳ درصد افزایش یافتند.

در آخر هفته گزارش‌هایی مبنی بر اینکه قانون‌گذاران دموکرات در حال نزدیک‌تر شدن به توافقی در مورد افزایش مالیات برای تأمین بودجه برنامه‌های هزینه‌های خود هستند، وجود نداشت. جانت یلن ، وزیر خزانه داری در تعطیلات آخر هفته گفت که این پیشنهادات احتمالاً شامل مالیات بر سود سهام تحقق نیافته در آستانه معینی می شود.

سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار می‌گیرند، شامل PayPal (NASDAQ:PYPL) و Pinterest (NYSE:PINS) می باشد.

 

۴٫ اروپا تا پایان سال کار می کند

به گفته مؤسسه تحقیقاتی Ifo ، شاخص اعتماد تجاری آلمان در روز پنجشنبه برای چهارمین ماه متوالی سقوط کرد و بزرگترین اقتصاد اروپا با “یک سه ماهه دشوار” روبرو است. شاخص فضای کسب و کار Ifo در ماه اکتبر به پایین‌ترین حد خود در شش ماه گذشته رسید، زیرا بخش‌های بیشتری از بخش تولید قربانی کمبود قطعات – به ویژه برای نیمه‌هادی‌ها –  شدند.

در سراسر منطقه بالتیک، ولوو سوئدی مجبور شد حجم عرضه اولیه خود را در میان نگرانی ها درباره مسئله تراشه و مالکیت اکثریت چینی ها کاهش دهد. این خودروساز یکی از واحدهای خودروسازی جیلی است.

اخبار بدی از سایر بخش‌های اروپا نیز به گوش می‌رسد، به طوری که بانک مرکزی اسپانیا پیش‌بینی رشد خود را برای سال جاری و سال آینده کاهش داده است.

 

۵٫ بازار نفت

قیمت نفت خام هفته را در وضعیت ثابتی آغاز کرد.

درجه به اصطلاح “عقب ماندگی”-حق بیمه برای قراردادهای آتی که برای تحویل فوری پرداخت می شود-در حال حاضر نزدیک به بالاترین سطح خود است و قرارداد آتی آوریل بیش از ۵ دلار زیر قیمت فیزیکی معامله می شود.

چنین پویایی هایی معمولاً به عنوان سیگنال های صعودی در نظر گرفته می شوند که منعکس کننده تقاضای واقعی قوی هستند. تحلیلگران گلدمن ساکس تخمین می زنند که تقاضای جهانی اکنون به ۹۹ میلیون بشکه در روز بازگشته است و به طور موثر کاهش تقاضای ناشی از همه گیری را از بین می برد.
تا ساعت ۱۴:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۸ درصد افزایش یافت و به ۸۴٫۴۵ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با ۰٫۷ درصد افزایش به ۸۵٫۲۰ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.