0

پنج نکته طلایی (Oct-22)

درآمد فصلی Snap (NYSE: SNAP) در بخش رسانه های اجتماعی لرزشی ایجاد می کند. اینتل (NASDAQ: INTC) نیز ناامید کننده است؛ زیرا اختلال در ساخت تراشه طولانی تر می شود. دموکرات‌ها هنوز نمی‌توانند بگویند چگونه می‌خواهند هزینه‌های خود را افزایش دهند. Evergrande برای جلوگیری از سقوط رسمی، مقداری پول را از مثل یک جادو  به دست آورد و جروم پاول با توجه به بازدهی نگرانی های تورم به دلیل افزایش بازده خزانه داری به بالاترین حد در پنج ماه آینده، سخنرانی می کند.

 

۱٫ شوک درآمدی غیرمنتظره اسنپ

تنظیمات جدید حریم خصوصی در سیستم عامل iOS اپل هر ذره تغییر دهنده بازی است که آنها وعده داده بودند.

پس از آنکه شرکت مادر Snapchat اعلام کرد درآمد در سه ماهه سوم بسیار کمتر از انتظارات است، سهام Snap در معاملات بعد از بازار، ۲۷ درصد کاهش یافت ، زیرا تبلیغ کنندگان از صرف پول هنگفت برای تبلیغات خودداری کردند. تنها شگفتی این بود که این شرکت در آخرین به روز رسانی سه ماهه خود دقیقاً در مورد این هشدار داده بود.

سهام فیس بوک (NASDAQ: FB) 4.0 درصد و سهام توییتر (NYSE: TWTR) در معاملات پیش از فروش ۴٫۴ درصد کاهش یافت زیرا بازار در تحولات مشابه در سایر شرکت های رسانه های اجتماعی قیمت گذاری شد. /و/ل مردم شگفت زده شدند: گوگل، مالک یوتیوب (NASDAQ:GOOGL) 1.9 درصد سقوط کرد، در حالی که اسنپ  ضرر خود را به ۲۰ درصد کاهش داد.

 

۲٫ طرح های افزایش مالیات بایدن از مسیر خارج شد

سردرگمی در مورد چگونگی برنامه ریزی حزب دمکرات برای تامین بودجه وعده های هزینه های خود ادامه یافت.

گزارش‌های مختلف حاکی از آن است که دولت بایدن پس از مقاومت شدید سناتورهای دموکرات میانه‌رو، برنامه‌های خود برای افزایش نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها را از ۲۱ درصد به ۲۸ درصد کاهش داده است.

با این حال، پولیتیکو و بلومبرگ گزارش دادند که کیرستن سینما، یکی از سناتورهایی که این امتیاز را به دست آورد، همچنان آماده اقدامات دیگری است که برای افزایش کلی هزینه‌های ۲ تریلیون دلاری طی ۱۰ سال هزینه می‌کند. آنها جزئیاتی از اقداماتی که او برای حمایت از آنها آماده بود ارائه نکردند ، اما خاطرنشان کردند که میزان افزایش سودهای تحقق نیافته سهام و بازخرید سهام شرکت ها در حال بحث است.

 

۳٫ به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه و کاهش خوش بینی؛ سهام مخلوط باز می شود. نگاه ها به سخنرانی پاول

با شواهدی از بهبود مداوم در ایالات متحده که با نگرانی ها در مورد تورم جبران شده است و چشم انداز برخی از نام های بزرگ فناوری پس از نتایج اسنپ، بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بعداً به طور مختلط باز شوند.

تا ساعت ۱۳:۵۰، معاملات آتی داوجونز ۳۴ واحد یا ۰٫۱٪ افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 کمتر از ۰٫۱٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۲٪ کاهش یافتند. S&P در روز پنجشنبه با رکورد جدیدی بسته شد.

فشار بازار اوراق قرضه همچنان محسوس بود و بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه داری برای اولین بار از ماه می به ۱٫۷۰ درصد رسید. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، قرار است در ساعت ۱۸:۳۰ سخنرانی کند و نظرات او برای نکاتی در مورد سرعت افزایش نرخ بهره در آینده و همچنین توضیح او در مورد قوانین جدید در مورد محدودیت های تجاری برای مقامات بانک مرکزی بررسی می شود.

سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار می‌گیرند عبارتند از اینتل، که پس از نتایج ناامیدکننده اواخر روز پنجشنبه سقوط کرد، و WeWork، پس از یک عرضه شگفت‌انگیز بازار در روز پنجشنبه. شرکت Digital World Acquisition نیز در کانون توجه باقی خواهد ماند و ۵۹ درصد دیگر در بازار پیش فروش افزایش یافت.

 

۴٫ عمل هودینی اورگراند

China Evergrande به طور مرموزی – حتی به طور معجزه آسایی – چند میلیون دلار زیر مبل پیدا کرد تا از سقوط رسمی جلوگیری کند که باعث شد قیمت سهام و بدهی املاک چین افزایش یابد.

رسانه‌های محلی گزارش دادند که این شرکت تا قبل از پایان روز پرداخت اوراق قرضه دلاری خود را انجام می‌دهد – ضرب‌الاجلی که نشان‌دهنده پایان مهلت ۲۸ روزه پس از عدم پرداخت اولیه بود.

با این حال، توضیحی در مورد چگونگی جمع آوری پول اورگراند وجود نداشت. در حالی که در اوایل هفته آماده از سرگیری تجارت در هنگ کنگ می شد، کاهش ۹۷ درصدی در فروش را گزارش کرده بود، و یک معامله مورد بحث برای افزایش نقدینگی از طریق فروش دارایی بزرگ نیز شکست خورد. هیچ گزارشی مبنی بر پیشرفت در مورد بازسازی جامع انبوه بدهی ۳۰۰ میلیارد دلاری آن گزارش نشده است.

 

۵٫ نفت به بالای ۸۵ دلار بازگشت

با بازگشت نفت خام به بیش از ۸۵ دلار در هر بشکه، بازارهای کالا در حال پایان دادن به یک هفته الاکلنگ وار به روشی متفاوت هستند، زیرا بازار اظهارات ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مورد عرضه اوپک پلاس را تفسیر کرد.

پوتین روز پنجشنبه گفته بود که ممکن است اتحادیه بیش از برنامه رسمی مورد توافق خود تولید کند ، اما در عین حال هشدار داد که اعضای مختلف این اتحادیه در حال حاضر قادر به افزایش تولید برای تامین سهمیه های خود نیستند. اقتصاد روسیه در تلاش است تا جریان‌های ورودی حاصل از رالی نفت امسال را جذب کند: بانک مرکزی پیشتر برای مهار تورم، نرخ کلیدی خود را با ۷۵ واحد افزایش به ۷.۵۰ درصد رساند.

تا ساعت ۱۴:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۴ درصد افزایش یافت و به ۸۲٫۸۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت ۰٫۵ درصد افزایش یافت و به ۸۵٫۰۶ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.