0

پنج نکته طلایی (Oct-21)

تسلا (NASDAQ: TSLA) بهترین سه ماهه خود را گزارش کرد، اما سهام آن تلاش نکرد تا ارزش خود را در آسمان حفظ کند. دونالد ترامپ قرار است به شبکه های اجتماعی بازگردد. اینتل (NASDAQ: INTC) و AT&T (NYSE: T) درآمد خود را در طول روز گزارش می دهند. ایالات متحده شماره مطالبات بیکاری هفتگی را منتشر می کند و China Evergrande به طور رسمی به حالت پیش فرض نزدیک شده است. اولین قرنطینه پاییز به وقوع پیوست، زیرا مسکو دستور می دهد تمام مغازه ها، کافه ها و رستوران ها در پس زمینه مرگ و میر و عفونت بی سابقه (و نرخ واکسیناسیون بسیار پایین) تعطیل شوند.

 

۱٫ رکورد تسلا

تسلا بهترین سه ماهه خود را از نظر درآمد و سود ارائه داد، اما سهام آن در تلاش برای افزایش سودهایی بود که باعث شده است ارزش گذاری آن حتی با استانداردهای خاص خود کشیده نشود. این سهام در حال حاضر ۲۰ برابر فروش و ۴۵۱ برابر درآمد سال گذشته معامله می شود.

این شرکت قبلاً رکورد تولید و تحویل را برای سه ماه منتهی به سپتامبر گزارش کرده بود. بهترین حاشیه عملیاتی آن تصویری از شرکتی را ترسیم کرد که دیگر برای کسب سود وابسته به اعتبارات انتشار نیست.

تنها یادداشتی که در این زمینه مورد توجه قرار گرفت ، عدم حضور مدیر عامل شرکت، ایلان ماسک در تماس عادی تحلیلگر بود، و مدیر مالی این کمپانی هشدار داد که مسائل زنجیره تامین و هزینه های ورودی بیشتر ممکن است در سه ماهه آینده سنگینی کند.

 

۲٫ ترامپ به شبکه های اجتماعی باز می گردد

دونالد ترامپ در آستانه رقابت گسترده برای ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ به رسانه های اجتماعی باز می گردد.

ترامپ روز چهارشنبه اعلام کرد که برای به چالش کشیدن استبداد Big Tech” بستر جدیدی برای رسانه های اجتماعی به نام TRUTH Social ایجاد می کند “. وی از زمان حمله هوادارانش به کنگره در ۶ ژانویه در تلاش برای جلوگیری از تایید کنگره برای پیروزی جو بایدن در انتخابات ، از ورود به فیس بوک (NASDAQ: FB) و توییتر (NYSE: TWTR) منع شده است.

این پلتفرم که متعلق به گروه رسانه و فناوری ترامپ است، با ادغام با Digital World Acquisition ، یک SPAC که در ماه سپتامبر فهرست شده بود ، به صورت عمومی منتشر می شود.

سهام فیس بوک و سهام توییتر نسبت به این خبر واکنش متوسطی نشان دادند و مطابق با معاملات آتی سهام معیار، کمتر از ۱ درصد کاهش یافتند.

 

۳٫ سهام پایین تر باز می شود

سهام ایالات متحده افت می کنند، زیرا گزارش درآمدها همچنان ادامه دارند. روز چهارشنبه نتایج آنقدر محکم بود که بتواند S&P 500 را به بالاترین حد خود در ماه آگوست برساند.

تا ساعت ۱۴:۴۰، قراردادهای آتی داوجونز ۱۰۰ واحد یا ۰٫۳ درصد کاهش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز ۰٫۲ درصد و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ نیز ۰٫۱ درصد کاهش یافت.

فهرست درآمد روزانه توسط AT&T قبل از بازار و توسط اینتل پس از بسته شدن بازار هدایت می شود. گروه تجهیزات پزشکی داناهر (NYSE: DHR) در حال حاضر نتایج را فراتر از انتظارات ارائه کرده است، همانطور که غول مصرف کننده انگلیسی-هلندی Unilever (NYSE: UL) ، که از Nestle (SIX: NESN) و Procter & Gamble (NYSE: PG) پیروی کرد انتظار می رود بتواند قیمت های بالاتر را به مصرف کنندگان منتقل کند.

 

۴٫ اولین قرنطینه های پاییزی در روسیه

همه گیری هنوز تمام نشده است. با دستور تعطیلی یک هفته ای کارخانه توسط روسیه و پایتخت آن مسکو به تعطیلی همه مغازه ها، کافه ها و رستوران ها از ۲۸ اکتبر، اولین قرنطینه های زمستانی نیمکره شمالی در حال انجام است.

این در حالی است که میزان موارد جدید و مرگ و میرها در سطح بی سابقه ای در حال افزایش است، نتیجه مقاومت عمومی در برابر واکسن Sputnik توسعه یافته محلی، که اولین واکسن موثر علیه کووید -۱۹ بود که توسط کشورهای G20 مجاز اعلام شد. کمتر از یک سوم جمعیت ۱۴۰ میلیونی کشور واکسینه شده اند.

در جاهای دیگر، دولت بریتانیا مجبور شده است پیشنهادات خود مبنی بر اجرای مجدد اقدامات پیشگیرانه از کووید -۱۹ را پس از کنار گذاشتن دستورهای ماسک و امتناع از تصویب واکسیناسیون در اوایل تابستان، رد کند. سطوح موارد جدید بیش از ۶۰،۰۰۰ در روز در حال اجرا است، در حالی که میزان مرگ و میر نیز با سرعت ثابت بین ۱۳۰-۱۴۰ در روز است.

 

۵٫ اورگراند

China Evergrande  پس از ناکامی در تکمیل فروش یک دارایی کلیدی پولساز برای کمک به انجام تعهدات کوتاه مدت خود، به یک نکول رسمی نزدیک شد.

سهام توسعه‌دهنده آسیب دیده در هنگ‌کنگ با از سرگیری معاملات پس از سه هفته وقفه، پس از اعلام پایان مذاکرات برای فروش بخشی از سهام واحد خدمات املاک خود به Hopson Developments، تا ۱۴ درصد کاهش یافت.

مهلت برای اولین اوراق قرضه دلاری که Evergrande  در آن پرداخت ها را از دست داده بود ، در پایان روز جمعه به پایان می رسد. سایر توسعه دهندگان در حال حاضر پرداخت کامل اوراق قرضه دلاری خود را تقریباً از دست می دهند. یوان ثابت ماند و منعکس کننده اطمینان رسمی در مورد مهار خطرات سیستمایک است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.