0

پنج نکته طلایی (Oct-20)

لایحه مخارج دموکرات ها اصلاح می شود، درآمد Netflix (NASDAQ: NFLX) ناامید کننده است زیرا Squid Game نمی تواند بلافاصله به افزایش درآمد تبدیل شود. تسلا (NASDAQ: TSLA) و IBM (NYSE: IBM) پس از بازار گزارش می دهند ، در حالی که NextEra Energy (NYSE: NEE) و Verizon (NYSE: VZ) قبل از بازار گزارش درآمد اعلام می کنند و قیمت نفت پس از چهارمین افزایش هفتگی متوالی موجودی نفت خام ایالات متحده ، از بالاترین سطح خود می گذرد.

 

۱٫ اصلاح هزینه صورتحساب ها

قانونگذاران دموکرات در مورد چگونگی کوتاه کردن لایحه هزینه خود به توافق نزدیک شدند. رئیس جمهور جو بایدن گفت که به احتمال زیاد این حزب تعهد خود را به دو سال شهریه بدون هزینه در کالج محلی واگذار خواهد کرد.

مخالفت جو مانچین، سناتور ویرجینیای غربی، برنامه برق پاک را نادیده گرفته است ، که یک مکانیزم وسیع چوب و هویج را برای پیشبرد سرعت انتقال انرژی توسط خدمات شهری پیش بینی کرده است.

دولت در تلاش است تا مقیاس بسته را از هزینه اصلی ۳٫۵ تریلیون دلار به ۲ تریلیون دلار کاهش دهد. هزینه ها باید طی ۱۰ سال تقسیم شود. گزارش ها حاکی از آن است که قانونگذاران دموکرات به دنبال توافق برای تصویب این لایحه تا پایان هفته هستند.

 

۲٫ مرکب مرطوب

سهام Netflix در پیش بازار روز چهارشنبه پس از گزارش  درآمد سه ماهه سومش، کاهش یافت. این کمپانی، پیش بینی ها را برای مشترکین جدید شکست داد و ۳٫۵ میلیون نفر را به جای ۴٫۴ میلیون مورد انتظار اضافه کرد.

با این حال، این امر برای درآمد به یک شگفتی مثبت تبدیل نشد، زیرا بیشتر آنها در آسیا و اقیانوسیه مستقر بودند. در بازار پردرآمدتر آمریکای شمالی، این شرکت سود کمتر از ۷۵۰۰۰ را به دست آورد.

در دیگر نقاط جهان، فیس بوک (NASDAQ: FB) گفت که برای ارتباط بیشتر با “متاورس” که امیدوار است بسازد، نام خود را تغییر می دهد. این حرکت به طور ضمنی تشخیص خسارت به نام تجاری آن از افشای بی پایان در مورد آسیب های روانی شبکه های اجتماعی آن است.

 

۳٫ سهامی که قرار است تقریبا بدون تغییر  باز شوند. نگاه ها به درآمد تسلا و IBM

سهام ایالات متحده قرار است بدون تغییر افتتاح شود زیرا فصل سود به بالاترین سطح خود می رسد. برخی گزارش های محکم در روز سه شنبه به بازار کمک کرده بود تا در یک رکورد ثبت شده در ماه اوت بسته شود.

درآمدهای تسلا پس از بسته شدن برجسته ترین گزارش روز خواهد بود و IBM احتمالاً از اینکه توجه ها از آن دور شده، خرسند خواهد. گزارشگران قبل از  بازار شامل Verizon ، NextEra Energy ، Anthem ، Abbott Labs (NYSE: ABT) و Kinder Morgan (NYSE: KMI) هستند.

ASML آخرین شرکتی در بخش تولید تراشه شد که ارزیابی خود را در مورد مدت زمان رکود بازار نیمه هادی ها اعلام کرد ، اما راهنمای درآمد آن هنوز ناامید کننده است.

تا ساعت ۱۳:۴۰، قراردادهای آتی داوجونز ۴ واحد کاهش یافت و عملاً ثابت ماند، همچنین معاملات آتی S&P 500 و آتی نزدک ۱۰۰ نیز بدون تغییر بودند.

 

۴٫ هاوک پرواز می کند

ینس ویدمن با استناد به “دلایل شخصی” درخواست کرده است که در پایان سال از وظایف خود به عنوان رئیس بانک مرکزی آلمان استعفا می دهد.

ویدمن در سال ۲۰۱۰ به درخواست آنگلا مرکل منصوب شده بود که پس از انتخابات ماه گذشته دوره صدارت وی به پایان رسید (او در انتظار تشکیل دولت جدید در سمت خود باقی است).

ویدمن ، شاهدی برجسته در مورد تورم ، در شورای سیاستگذاری بانک مرکزی اروپا با نبردی شکست خورده مبارزه کرده است. دولت جدید که تقریباً توسط سوسیال دموکرات های چپ میانه رهبری خواهد شد ، احتمالاً فردی را انتخاب می کند که با دیدگاه آن هماهنگ تر باشد. به طرز عجیبی برای یک بانکدار مرکزی مدرن ، هیچ پیشنهادی مبنی بر اینکه او با اطلاعات داخلی به نفع شخصی تجارت کرده است ، وجود ندارد.

 

۵٫ نفت پس از گزارش API به بالاترین سطح خود رسید. سررسید داده های EIA

پس از آنکه داده های هفتگی موجودی انستیتوی نفت آمریکا نشان داد که ذخایر نفت خام آمریکا به طرز شگفت انگیزی افزایش یافته است، قیمت نفت خام به بالاترین سطح خود رسید.

افزایش ۳٫۲۹ میلیون بشکه ای نسبت به هفته قبل کمتر بود اما بیشتر از حد انتظار بود و چهارمین افزایش هفتگی متوالی پس از کاهش سریع ذخایر در تابستان بود. اطلاعات دولت ایالات متحده طبق معمول ساعت ۱۸:۰۰ اعلام می شود.

با این حال نگرانی ها از تنگنای بازار در کوتاه مدت برطرف نشده است. به نقل از وزیر نفت عراق ، قیمت نفت ممکن است در نیمه اول سال آینده به ۱۰۰ دلار در هر بشکه برسد که بسیار بالاتر از محدوده مورد نظر اوپک و متحدانش است. در ساعت ۱۴:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۱ درصد کاهش به ۸۱٫۵۷ دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که قیمت برنت با ۱٫۰ درصد کاهش به ۸۴٫۲۰ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.