0

پنج نکته طلایی (Oct-19)

دلار تضعیف می شود، زیرا داده های ضعیف تولید صنعتی ایالات متحده شک و تردید جدیدی در قدرت بهبود اقتصادی ایالات متحده ایجاد می کند. مبادلات داخلی در فدرال رزرو به بالاترین حد خود رسیده است. با افزایش فصل سود سهام، سهام بالاتر باز می شود. نتایج حاصل از Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) ، Procter & Gamble (NYSE: PG) قبل از بازار و Netflix (NASDAQ: NFLX) پس از بازار منتشر می شود. بحران انرژی اروپا با شروع وزش باد و پیش بینی برخی از شرایط جوی ملایم تقاضا را کاهش می دهد، اما بازار نفت همچنان به اندازه داغ است و اوپک برای افزایش تولید تلاش می کند.

 

۱٫ دلار با کاهش داده های خروجی روایت تورم را تضعیف می کند

پس از آنکه داده های تولید صنعتی نشان داد کارخانه های ایالات متحده در ماه سپتامبر با اختلالات زنجیره تامین دست و پنجه نرم می کنند، دلار به پایین ترین سطح در سه هفته گذشته رسید و بازدهی خزانه داری آمریکا نیز کاهش یافت.

دلار ارزان تر، خریداران کالاها را تشویق کرد، کالاهایی که هنوز در زمان افزایش تقاضای جهانی با حمایت از سیاست های محرک جهانی در حال شکوفایی هستند. فشرده سازی در فلزات صنعتی، که با محدودیت تولید در کارخانه های ذوب چینی تأکید می شود، افزایش یافته و حق بیمه های مس ، قلع و نیکل به شدت افزایش می یابد.

ارزهای کالایی بیشترین سود را به خود اختصاص دادند ، روبل روسیه حساس به نفت و دلارهای استرالیا و نیوزلند هر دو به بالاترین حد خود رسیدند

 

۲٫ افشای معاملات پاول

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در ماه اکتبر سال گذشته، بین یک تا ۵ میلیون دلار سهام از مجموعه شخصی خود را فروخت، تنها یک روز قبل از افت شدید بازار.

The American Prospect، که اولین بار این خبر را گزارش کرد، اقدام پاول را در نتیجه رد درخواست دولت ترامپ از وی برای محرک های مالی بیشتر به دلیل کند شدن اقتصاد تحت موج عفونت های کووید -۱۹، دانست. فدرال رزرو در مورد داستان TAP اظهار نظر نکرد اما گزارش های خبری دیگر حاکی از آن است که اقدامات پاول مطابق با دستورالعمل های رسمی مبادلات است.

شاید اینطور به نظر برسد، اما این اتهامات در زمان بدی برای پاول مطرح شد. زیرا او برای پیروزی در دور دوم ریاست بانک مرکزی، در برابر مقاومت فزاینده جناح ترقی خواه حزب دموکرات، به رهبری سناتور الیزابت وارن، مبارزه می کند.

پاول به تازگی دو رئیس فدرال رزرو منطقه ای، روبرت کاپلان و اریک روزنگنن را پس از افشای اینکه آنها در سال ۲۰۲۰ به طور فعال در بازار معامله کرده اند، اخراج کرده است. ریچارد کلاریدا ، نایب رئیس ، که دوره وی در ژانویه به پایان می رسد ، همچنین همزمان با سخنرانی پاول در ماه اکتبر به طور فعال معامله کرد.

 

۳٫ سهام / Netflix

سهام ایالات متحده قرار است در روزی که تحت سلطه درآمدهای شرکت ها و سخنرانی های بانک مرکزی قرار دارد ، بالاتر باز شود.

تا ساعت ۱۳:۴۵، قراردادهای آتی داوجونز ۱۴۳ واحد یا ۰٫۴ درصد افزایش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز ۰٫۵ درصد و آتی نزدک ۱۰۰ ۰٫۴ درصد افزایش یافت.

Johnson & Johnson، Procter & Gamble، فیلیپ موریس (NYSE: PM) و Travelers (NYSE: TRV) درآمد خود را قبل از بازار گزارش می دهند ، در حالی که Netflix و United Airlines و Omnicom ، که بعد از بازار گزارش می دهند در صدر قرار دارند.

گزارش شروع مسکن و داده های مجوزهای ساختمانی برای ماه سپتامبر تنها داده های اقتصادی قابل توجه است و انتظار می رود که دومی پس از دو ماه تابستان قوی بازگردد.

 

۴٫ “بادهای تغییر” اروپا را تسکین می دهد

باد به اروپا بازگشت و قیمت عمده گاز  را از کاهش داد که با این وجود بسیار بالاتر از سطح پایدار باقی مانده است. معاملات آتی معاملات آتی گاز در هلند به بیش از ۹۰ یورو بر مگاوات ساعت کاهش یافت و ۴۰ درصد نسبت به اوج هفته گذشته کاهش یافت. قیمت پایه آلمان در روز بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت و به ۶۴٫۵۰ یورو/مگاوات ساعت رسید.

انتظار می رود که تولید باد در انگلستان و آلمان ، دو منبع اصلی انرژی باد در اروپا ، در این هفته به بالاترین حد خود برسد ، در حالی که دمای گرمتر از حد انتظار کاهش تقاضای گرمایش را محدود می کند.

پیش بینی هایی که توسط اخبار The Weather Co ذکر شده است نشان می دهد که آب و هوای گرم تا ماه نوامبر ادامه خواهد داشت و به خدمات شهری و مشتریان صنعتی اجازه می دهد تا در حین تلاش برای تامین نیازهای سوخت، کمی نفس بکشند.

 

۵٫ نفت

اما قیمت نفت خام برای آزمایش بالاترین سطح هفت ساله خود در روز دوشنبه، در شرایطی که نگرانی های زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه اوپک به سادگی نمی تواند تولید خود را طبق برنامه ریزی افزایش دهد، دوباره تلاش کرد.

بر اساس گزارشات مختلف نیویورک، نیجریه و آنگولا هر دو مجدداً از سهمیه خود در ماه گذشته استفاده کردند و عربستان سعودی با در نظر گرفتن نبرد بدی که با امارات متحده عربی بر سر سهم بازار در نشست ماه گذشته اوپک پلاس داشت، این شکاف را پر نکرده است.

قیمت نفت در حال حاضر در سطحی است که نظم تولید توسط صادرکنندگان عمده در گذشته متلاشی شده بود. قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۳ درصد افزایش به ۸۳٫۲۸ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۰٫۹ درصد افزایش به ۸۵٫۱۲ دلار در هر بشکه رسید. موسسه نفت آمریکا تخمین های موجودی هفتگی را طبق معمول ساعت ۲۴:۰۰ گزارش می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.