0

پنج نکته طلایی (Oct-18)

اقتصاد چین در سه ماهه سوم بیش از حد انتظار کند شد. داده های تولید صنعتی ایالات متحده برای ماه سپتامبر اعلام می شود. اوراق قرضه بریتانیا در حالی سقوط کرد که بانک انگلستان واضح ترین هشدار خود را در مورد افزایش نرخ بهره قریب الوقوع اعلام کرد، در حالی که حتی بانک مرکزی اروپا نیز با نشانه های افزایش انتظارات از قیمت مواجه است. بیت کوین با نزدیک شدن به تأیید مقررات برای اولین ETF مبتنی بر بیت کوین، به بالاترین حد خود رسید. قیمت نفت همچنان در حال افزایش بود و قیمت گاز طبیعی در اروپا افزایش یافت.

 

۱٫ کند شدن رشد چین

اقتصاد چین در سه ماهه سوم بیش از حد انتظار کاهش یافت، زیرا موجی از قرنطینه های مربوط به Covid فعالیت های بخش های کلیدی را مختل کرد و اتفاقات Evergrande و دیگر توسعه دهندگان، بیش از حد روی اقتصاد تاثیر گذاشتند.

رشد سالانه تولید ناخالص داخلی این کشور از ۷٫۹ درصد در سه ماه منتهی به ماه ژوئن به ۴٫۹ درصد کاهش یافت، زیرا کاهش فروش خانه و سخت شدن شرایط اعتباری به بخش املاک و مستغلات و مقررات آلودگی باعث تعطیلی گسترده این صنعت پرهزینه شد. درعین حال، قرنطینه ها نیز، فروش خرده فروشی را کاهش داد.

از نظر مقایسه ی سه ماهه ها با هم، اقتصاد تنها ۰٫۲، رشد کرد، کمتر از ۰٫۵ که انتظار می رفت، در حالی که تولید صنعتی در پایان سه ماهه به دلیل بدتر شدن تراز بازار انرژی به شدت تضعیف شد.

 

۲٫ بیت کوین به بالاترین حد خود می رسد

بیت کوین به بالاترین حد خود در تاریخ خود یعنی ۶۲،۶۳۴ دلار رسید، که همچنان بر اساس انتظارات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به طور رسمی حداقل دو صندوق قابل معامله در بورس، ارز دیجیتال را تأیید می کند.

چنین حرکتی دسترسی سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی به حرکات بیت کوین را فوراً افزایش می دهد.

استراتژی بیت کوین Proshares ETF روز دوشنبه را به عنوان تاریخ عرضه در بورس نیویورک در نظر گرفته است، اما این لزوما به این معنا نیست که معاملات در آن آغاز می شود.

 

۳٫ قرار است سهام با افت کمی باز شود

در واکنش به داده های چین و با توجه به سیل درآمدهای سه ماهه، بازارهای سهام ایالات متحده قرار است هفته خود را با احتیاط  باز کنند.

با این اوصاف، هفته ای نسبتاً آرامی با گزارش زنجیره ای مواد غذایی آلبرتسون آغاز می شود و بانک های State Street (NYSE: STT) و Zions فهرست کوتاهی از داده های شرکت ها را گزارش می دهند.دستگاه های پزشکی هلندی فیلیپس به عنوان آخرین چیپ آبی شناخته شد که به دلیل کمبود نیمه هادی و مشکلات حمل و نقل، پیشبینی های خود را تغییر داد.

در همین حال، تقویم داده ها فقط دارای شاخص بازار مسکن NAHB و تولیدات صنعتی ماه س است.

تا ساعت ۱۳:۴۵ ، قراردادهای آتی داوجونز ۱۰۷ واحد یا ۰٫۳ درصد کاهش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز ۰٫۴ درصد و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ نیز ۰٫۵ درصد کاهش یافت.

 

۴٫ بیلی، نرخ بهره را در کوتاه مدت افزایش می دهد

پس از آنکه ایگنازیو ویسکو ، رئیس بانک ایتالیا اعتراف کرد که انتظارات تورمی بیش از آنچه بانک مرکزی اروپا می خواهد در حال اجرا است، نرخ بهره اروپا ، تکان خورد.

نرخ های آتی نرخ بهره کوتاه مدت یورو با اظهارنظر درباره گمانه زنی های فزاینده مبنی بر اینکه بانک مرکزی اروپا باید با اکراه از سایر بانک های مرکزی برای حذف محرک ها پیروی کند، افزایش یافت.

پس از آنکه اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان، واضح ترین هشدار خود را در مورد افزایش قریب الوقوع نرخ بهره اعلام کرد، در مورد نرخ بهره انگلیس اقدامات بیشتری انجام شد. بیلی به مخاطبان بانک های مرکزی گفت که بانک “باید اقدام کند” تا اطمینان حاصل شود که انتظارات تورمی از بین نمی رود. بازده اسکناس دو ساله انگلیس با نرخ بهره ۱۳ واحد پایه افزایش یافت، در حالی که بازده اوراق بدهی ۱۰ ساله دولت با ۷ واحد افزایش به ۱٫۱۷ درصد رسید.

 

۵٫ نفت به بالاترین سطح خود می رسد. گازپروم (MCX: GAZP) فشار را بر اروپا حفظ می کند

قیمت نفت خام همچنان در حال پیشروی است و شواهد واضحی مبنی بر کند شدن خریدهای حاشیه ای از چین در بقیه اقتصاد را کنار گذاشته است.

در ساعت ۱۳:۴۵، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۶ درصد افزایش یافت و به ۸۳٫۰۳ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۲ درصد افزایش به ۸۵٫۸۴ دلار در هر بشکه رسید.

در حالی که در اروپا، معیارهای آتی گاز طبیعی در هلند پس از آنکه گازپروم انحصار روسیه از ارسال گاز اضافی از طریق خط لوله اوکراین در ماه نوامبر خودداری کرد ، ۱۱ درصد جهش کرد ، اقدامی که فشار را بر اتحادیه اروپا برای پایان دادن به تأییدیه های نظارتی بیشتر می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.