0

پنج نکته طلایی (Oct-15)

گزارش خرده فروشی و شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان یک هفته شلوغ برای تقویم اقتصادی را به پایان می رسانند. در شرایطی که ترس از تورم در حال حاضر عقب نشینی می کند، سهام و نفت افزایش می یابند. گلدمن ساکس (NYSE: GS) ، PNC و JB Hunt (NASDAQ: JBHT) درآمدشان را گزارش می دهند و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به تصویب اولین ETF های مبتنی بر بیت کوین نزدیک است و رمز ارزها را کمی بیشتر به جریان اصلی بازارهای مالی جهانی هدایت می کند.

 

۱٫ خرده فروشی ، احساس مصرف کننده میشیگان

یک هفته شلوغ برای داده های اقتصادی با گزارش مصرف کننده، با انتشار شماره های خرده فروشی ایالات متحده برای ماه سپتامبر در ۱۶:۰۰ و شاخص احساس مصرف کننده میشیگان در ۱۷:۳۰ به پایان می رسد.

تحلیلگران انتظار دارند که فروش کمی داشته باشد، که نشان دهنده ادامه هزینه در خدمات و دور شدن از کالا است. در مورد گزارش میشیگان ، همه نگاه ها به بخش انتظارات تورمی این شاخص خواهد بود، که از سپتامبر در بالاترین سطح ۱۰ سال گذشته کمی عقب نشینی کرد.

داده های خارج از اروپا یک شبه نشان داد که قیمت مصرف کننده در ماه سپتامبر در فرانسه و ایتالیا، اقتصادهای شماره ۲ و ۳ منطقه یورو کاهش یافته است، در حالی که به دلیل کمبود تراشه و سایر قطعات ، ثبت نام خودروهای جدید در سراسر قاره بیش از ۲۰ درصد کاهش یافته است. فروشندگان کمبود موجودی دارند. در جای دیگر ، تویوتا اعلام کرد که به دلیل کمبودهای مداوم ، تولید نوامبر را ۱۵ درصد از سطح برنامه ریزی شده کاهش می دهد، اما به اهداف تولید یکساله خود ادامه داد و امیدها را برای پایان یافتن بدترین ها برای غول خودروسازی تقویت کرد.

 

۲٫ تأیید Bitcoin توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

پس از آنکه بلومبرگ گزارش داد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده قرار است اولین صندوق قابل معامله بر مبنای قراردادهای آتی بیت کوین را تأیید کند، بیت کوین اخیراً صعود خود را در معاملات چند روزه به بالاترین سطح خود رساند.

این اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یک حرکت مهم برای بیت کوین و به طور کلی ارزهای رمزنگاری شده خواهد بود، زیرا به اولین سرمایه گذاران رسمی اجازه می دهد تا به سرمایه های رمزنگاری قابل دسترسی توسط سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی دسترسی داشته باشند ، بنابراین دامنه مشارکت گسترده با گروه دارایی را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. با این حال ، ETF های مورد بحث به احتمال زیاد بر اساس قیمت های آتی بیت کوین ، به صورت نقدی تسویه شده اند.

در ساعت ۱۳:۴۵، بیت کوین ۳٫۳ درصد افزایش یافت و به ۵۹،۳۶۱ دلار رسید.

 

۳٫ سهام برای افزایش مجدد آماده می شود

سهام ایالات متحده قرار است بالاتر افتتاح شود و سودهای روز پنجشنبه خود را افزایش دهد، زیرا تعداد تورم کمتر از حد انتظار در ماه سپتامبر باعث برگشت شدید دارایی های خطرناک شد.

تا ساعت ۱۳:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۱۳۸ واحد یا ۰٫۴ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 تنها ۰٫۳ درصد و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۳ درصد افزایش یافت.

سهامی که مورد توجه قرار خواهند گرفت شامل گلدمن ساکس است که یک هفته سود بانکی سر در گم را به پایان می رساند. مانند رقیب مورگان استنلی (NYSE: MS) ، گلدمن نیز با توجه به تمرکز بر بانکداری سرمایه گذاری ، ضعف ظاهری عملیات اعطای وام اصلی را کمتر تحت تأثیر قرار خواهد داد.

همچنین جانسون و جانسون (NYSE: JNJ) پس از اینکه تعهدات خود را برای دهها هزار پرونده قضایی مربوط به محصولات تالک خود در فرایند حفاظت از ورشکستگی قرار داد، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

۴٫ چین قوانین وام مسکن را تسهیل می کند

پکن به بانک های دولتی گفت که در سه ماهه پایانی سال تصویب وام های رهنی را تسریع کنند، زیرا مشکلات ناشی از بدهی های اورگرانده در بخش املاک و مستغلات با اهرم بالا طنین انداز شده است.

تعداد فزاینده ای از توسعه دهندگان در پرداخت تمام تعهدات خود کوتاهی می کنند و پرداخت های ناقص بهره یا اصل تقریباً به صورت روزانه انجام می شود. با بسته شدن بازار اوراق قرضه برای تأمین مجدد سرمایه، فشار بر توسعه دهندگان برای تکمیل فروش خود برای تقویت جریان نقدی در حال تشدید است. بانک چین سکوت طولانی خود را در قبال اورگراند شکست و گفت که خطرات سیستمیک بزرگترین گروه املاک این کشور قابل کنترل است.

بانک مرکزی چین به نقدینگی خود در بازارهای پول ادامه داده است، بدون آنکه محدودیت های مورد نیاز بانک ها را که برخی تحلیلگران پیش بینی کرده بودند ، کاهش دهد.

 

۵٫ افزایش قیمت نفت خام 

نفت خام برای هشتمین افزایش هفتگی متوالی خود در حال حرکت است و یادداشتی هشداردهنده به کسانی که از روز پنجشنبه تجلیل می کنند، افزوده است که اوج تورم امسال در حال از بین رفتن است.

تا ساعت ۱۴:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۹ درصد افزایش یافت و به ۸۲٫۰۰ دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که نفت برنت با ۰٫۸ درصد افزایش به ۸۴٫۷۰ دلار در هر بشکه رسید.

نزاع سوخت در اروپا و چین همچنان به حمایت از قیمت ها می پردازد، علیرغم داده های روز پنجشنبه که افزایش زیاد موجودی نفت خام آمریکا را تأیید می کند. معاملات آتی زغال سنگ چین برای پنجمین روز متوالی به بالاترین سطح خود رسید و ۵ درصد افزایش یافت، در حالی که اظهارات الکساندر نواک ، معاون نخست وزیر روسیه مبنی بر اینکه روسیه می تواند به زودی فروش بازار به اروپا را آغاز کند، نتوانست تا حدود زیادی از قیمت گاز طبیعی جلوگیری کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.