0

پنج نکته طلایی (Oct-14)

سود چهار بانک بزرگ ایالات متحده نشان می دهد که آیا روند ضعیف وام دهی گزارش شده توسط JPMorgan (NYSE: JPM) مشکلی در سراسر جهان است یا خیر. انتظار می رود تورم قیمت تولیدکنندگان به بالاترین سطح خود در چند سال اخیر برسد (پس از رسیدن به بالاترین سطح طی ۲۶ سال گذشته در چین) و قیمت نفت پس از هشدار آژانس بین المللی انرژی در حال افزایش است.

 

۱٫ درآمدهای بانک در کانون توجه است

یک روز پس از آنکه JPMorgan گزارش فصلی خود را منتشر کرد، موجی از درآمدهای بانکی صبح امروز روی پرده رفت.

سیتی گروپ (NYSE: C) ، بانک آف آمریکا (NYSE: BAC) و ولز فارگو (NYSE: WFC) همه گزارش خواهند داد و به دلیل علائم ضعیف بودن وام که در گزارش JPM برجسته است، مورد توجه قرار خواهند گرفت. JPM ترجیح پیش پرداخت برای این توسعه را مقصر می داند و نشان می دهد که مصرف کنندگان در تابستانی که تحت سلطه موج نوع دلتا Covid-19 است، محتاط تر عمل می کنند.

مورگان استنلی (NYSE: MS) نیز گزارش خواهد داد، و به عنوان یک بانک سرمایه گذاری ممکن است در مقایسه با JPM بهتر عمل کند.

 

۲٫ گزارش مطالبات بیکاری و PPI در ایالات متحده

شماره های هفتگی ادعاهای بیکاری در ساعت ۱۴:۰۰ نمای جدیدی از تحولات بازار کار را نشان می دهد. انتظار می رود ادعاهای اولیه از ۳۲۶،۰۰۰ در هفته گذشته به ۳۱۹،۰۰۰ کاهش یابد.

اعداد و ارقام هفته گذشته نشان می داد که اقتصاد ایالات متحده از نرمی موقت ناشی از موج تابستانی کووید -۱۹ عبور می کند، که اکنون در به سرعت محو می شود. میانگین ۷ روزه سراسری برای موارد جدید روز چهارشنبه به پایین ترین حد خود در بیش از دو ماه گذشته رسید.

به طور بالقوه اطلاعات قیمت تولید کننده ایالات متحده که همزمان منتشر می شود، بسیار مورد توجه خواهد بود. تورم قیمت تولیدکنندگان تا ماه آگوست به ۸٫۳ درصد افزایش یافته است و ارقام از سایر نقاط جهان نشان می دهد که در سپتامبر یک افزایش دیگر وجود دارد. تحلیلگران انتظار دارند نرخ ۸٫۷ باشد.

صحبت های توماس بارکین، مری دالی و رافائل بوستیک از فدرال رزرو ممکن است به هر دو مجموعه اعداد واکنش نشان دهد. تورم قیمت تولیدکنندگان در چین در طول شبانه روز به ۱۰٫۷ درصد رسید که بالاترین رقم در ۲۶ سال گذشته است.

 

۳ سهام با حمایت TSM از تراشه سازان با بالاتر باز می شوند

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بالاتر باز شوند و بر اساس سود روز چهارشنبه که عمدتا به نام های فناوری مربوط می شود، ایجاد شود.

تا ساعت ۱۳:۵۰، معاملات آتی داوجونز ۲۱۰ واحد یا ۰٫۶ درصد افزایش یافت در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 حدود ۰٫۷ درصد و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۸ درصد افزایش یافت.

به نظر می رسد که تولیدکنندگان تراشه به ویژه پس از آنکه Taiwan Semiconductor Manufacturing (NYSE: TSM) ، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان قراردادی تراشه های سیلیکون در جهان، اعلام کرد که انتظار می رود عرضه آن تا سال آینده محدود باقی بماند، قیمت مناسبی دارد. پیش از این انتظار می رفت که فشار عرضه و تقاضا از اوایل سال ۲۰۲۲ تعدیل شود.

در جاهای دیگر ، UnitedHealth (NYSE: UNH) و Walgreens Boots Alliance (NASDAQ: WBA) نیز درآمد خود را گزارش می دهند. ADR در گروه تبلیغاتی فرانسوی Publicis پس از ارسال درآمد بیش از حد انتظار یک شبه افزایش یافت.

 

۴٫ اندیشکده های آلمانی شاهد رشد کمتر و تورم بیشتر برای سالهای ۲۰۲۱-۲۰۲۲ هستند

کمبود تراشه همچنان بر تولید خود در سراسر جهان تاثیر می گذارد. پنج اندیشکده اقتصادی پیشرو آلمان پیش بینی خود برای رشد تولید ناخالص داخلی در بزرگترین اقتصاد اروپا را از ۳٫۷ درصد قبلی به ۲٫۴ درصد کاهش دادند و مشکلات زنجیره تامین را که در کمبود چیپست برای صنعت اصلی خودرو متمرکز شده است، مقصر دانستند.

در سایر نقاط اروپا، گروه صنعتی ایتالیایی CNH Industrial (NYSE: CNHI) اعلام کرد که به دلیل مشکلات مشابه چندین کارخانه اروپایی خود را موقتاً تعطیل می کند.

این موسسه همچنین پیش بینی خود را برای تورم آلمان در سال جاری به ۳ درصد و در سال آینده به ۲٫۵ درصد رساندند که به ترتیب از ۲٫۴ و ۱٫۷ درصد بود. این نشان دهنده تنش تازه در بانک مرکزی اروپا است، که تا کنون از پرش به سمت محدودیت های پولی خودداری کرده است. آخرین بانک مرکزی که به این روند پیوست، شیلی است که روز چهارشنبه نرخ اصلی خود را با ۱۲۵ واحد پایه به ۲٫۷۵ درصد افزایش داد.

 

۵٫ قیمت نفت دوباره افزایش می یابد. سررسید داده های EIA

قیمت نفت خام مجدداً افزایش یافت، زیرا آژانس بین المللی انرژی پیام آشنایی را ارسال کرد که با محو شدن موج کووید -۱۹ تابستان و برداشته شدن محدودیت ها در بسیاری از نقاط جهان، تقاضای جهانی سریعتر از اوپک و متحدانش افزایش می یابد.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود می افزاید: تقاضا حداقل تا پایان سال ۲۰۲۱ از عرضه پیشی می گیرد و قیمت بالای نفت می تواند بهبود اقتصاد جهانی را از رکود کرونا نجات دهد.

در ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۱ درصد افزایش به ۸۱٫۲۸ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۱ درصد افزایش به ۸۴٫۱۲ دلار در هر بشکه رسید و از افزایش شگفت انگیز ذخایر نفت خام آمریکا که روز چهارشنبه توسط موسسه نفت آمریکا گزارش شد، جلوگیری کرد. قرار است اطلاعات هفتگی دولت ایالات متحده ساعت ۱۸:۰۰ اعلام شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.