0

پنج نکته طلایی (Oct-12)

نگاه ماهانه وزارت کار به مشاغل خالی تنش بین افتتاحیه های جدید و ایجاد شغل ضعیف را روشن می کند. خزانه داری اسناد ۱۰ ساله را در شرایطی که ترس از تورم افزایش می یابد به حراج می گذارد. فروش خودروهای چین در ماه سپتامبر کاهش یافت و بانک انگلستان دلایل بیشتری برای افزایش نرخ بهره دارد. سهام در آرامش قبل از طوفان سود سه ماهه سوم کاهش یافته و ایالات متحده برآورد خود را برای عرضه و تقاضا در بازارهای کشاورزی جهان به روز می کند.

 

۱٫ نظرسنجی JOLTs و سخنرانان فدرال رزرو

داده های تازه با بررسی ماهانه وزارت کار و گردش کار (JOLTs) در ماه آگوست، معمای بازار کار ایالات متحده را روشن می کند.

پیش بینی می شود که جای خالی پس از افزایش در حدود ۱۱ میلیون نفر در اوایل بهار و تابستان کاهش یابد، اما تجزیه بخشی و جغرافیایی احتمالاً روشن خواهد کرد که چرا اقتصاد در ماه گذشته ۱۹۴،۰۰۰ شغل اضافه کرد، این ضعیف ترین عملکرد امسال تا کنون است.

همچنین چشم انداز ماهانه Redbook Research، و همچنین سخنرانی های ریچارد کلاریدا، نایب رئیس فدرال رزرو در ساعت ۱۸:۴۵ و رئیس فدرال رزرو آتلانتا رافائل بوستیچ در ساعت ۲۰:۰۰ وجود دارد.

۲٫ کاهش فروش خودرو در چین؛ گسترش سرایت املاک و مستغلات

داده های جدید نشان می دهد فروش خودروهای چینی در ماه سپتامبر ۱۷ درصد کاهش یافته است که بدترین کاهش در یک سال گذشته است. در سه ماهه سوم به طور کلی، آنها ۱۳ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

در سایر نقاط چین، تعداد فزاینده ای از توسعه دهندگان املاک با مشکلاتی مواجه شده اند، بهره و پرداخت اصل یا قسمتی از تعهدات از دست رفته است. زیرا مشکلات اورگراند (OTC: EGRNY) تأمین مالی مجدد آنها را دشوار می کند.

علاوه بر Evergrande و Fantasia ،Sinic گفته است که تا ۱۸ اکتبر مهلت سود و پرداخت مشترک را رعایت نمی کند، در حالی که Xinyuan گفت که تنها می تواند ۵ درصد از تعهدات خود را که باید در روز جمعه بازپرداخت شود بپردازد. در همین حال، Modern Land درخواست تمدید سه ماهه بدهی های سررسید شده قبل از پایان ماه را داده است. بازدهی که توسط شاخص اوراق قرضه ناخواسته چین اندازه گیری شد به بالاترین حد تازه ۱۸ درصد رسید.

 

۳٫ سهام پایین تر باز می شود؛ نگاه ها به فروش اسکناس ۱۰ ساله خزانه داری

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است شروع ضعیف خود در هفته را ادامه دهند، یک روز قبل از اینکه JPMorgan (NYSE: JPM) به طور غیر رسمی فصل درآمد سه ماهه سوم را باز کند که ممکن است ترس از رشد درآمد را در حال حاضر به اوج برساند.

تا ساعت ۱۳:۵۰، قراردادهای آتی داوجونز ۵۶ واحد یا ۰٫۲ درصد کاهش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز ۰٫۱ درصد و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ کمتر از ۰٫۱ درصد رشد کردند.

در حراج اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری، حراج اسناد خزانه داری ۱۰ ساله اولین بار در بازار اوراق قرضه انجام می شود، اولین فروش اوراق قرضه از زمانی که قانونگذاران آتش بس موقت را در جنگ بر سر سقف بدهی اعلام کردند.

سهامی که احتمالاً مورد تمرکز قرار می گیرد شامل شورون (NYSE: CVX)  و گروه لوازم ساختمانی Fastenal (NASDAQ: FAST) ، که درآمد سه ماهه را گزارش می دهد، خواهد بود.

 

۴٫ ابرها در افق آلمان. افزایش دستمزد و مشاغل در انگلستان

اقتصاد اروپا همچنان سیگنال های متفاوتی را به بیرون پرتاب می کند: شاخص ZEW آلمان، اولین شاخص بزرگ احساسی که هر ماه منتشر می شود ، به پایین ترین سطح خود از فوریه ۲۰۲۰ در سپتامبر رسید و با افت بیش از حد انتظار از ۲۶٫۵ در آگوست به ۲۲٫۳ رسید. این به دنبال ضربات سه گانه بزرگترین اقتصاد اروپا در هفته گذشته است که شامل کاهش سفارشات، تولید و صادرات می شود.

در همین حال، بریتانیا مجموعه کاملی از آمار بازار کار را منتشر کرد ، اشتغال طی سه ماه تا اوت ۲۳۵،۰۰۰ افزایش یافت و برای اولین بار از سطح قبل از همه گیری خود ایستاد.

متوسط ​​درآمد بدون احتساب پاداش ها ۶٫۰ درصد افزایش یافت. اگرچه دفتر آمارهای ملی اعلام کرده است که آنها با اثرات اساسی تحریف شده اند، اما همچنان فشارهایی را که مقامات بانک مرکزی انگلستان به آنها اشاره کرده اند نشان می دهند که اکنون به نظر می رسد قبل از پایان سال نرخ بهره را افزایش دهند.

 

۵٫ نفت نزدیک به بالاترین سطح تثبیت می شود. سررسید گزارش WASDE

قیمت نفت خام یک شبه به بالاترین سطح هفت سال گذشته رسید و هیچ نشانه ای از بحران انرژی در چین و اروپا فروکش نکرد و تقاضای فراوانی برای سوختهای مایع ناشی از بازگشایی اقتصادها در جنوب شرقی آسیا و به ویژه استرالیا بود. چین اعلام کرد که به برخی از قیمت های عمده فروشی برق برای افزایش تعادل بین عرضه و تقاضا اجازه می دهد، در حالی که هند محدودیت های ظرفیت پروازهای خطوط هوایی را لغو کرد.

در ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافت و به ۸۰٫۴۷ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت نیز به میزان مشابه در ۸۳٫۵۶ دلار در هر بشکه کاهش یافت.

برجسته ترین روز برای معامله گران کالا در ساعت ۱۹:۳۰ با انتشار گزارش عرضه جهانی و برآورد تقاضای کشاورزی از دولت ایالات متحده است. این در حالی است که Cotton Futures به بالاترین حد خود در ۱۰ سال گذشته رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.