0

پنج نکته طلایی (Oct-11)

پس از گزارش مشاغل ناامید کننده از ایالات متحده و افزایش قیمتهای جهانی انرژی – از جمله نفت خام ، که یک شبه به بالاترین حد خود در هفت سال گذشته رسید، ترس از بازگشت “رکود تورمی” – تورم بالا و رشد پایین – در سراسر جهان در حال انتشار است. بانک مرکزی انگلیس به سرعت در حال افزایش نرخ بهره است. اما در چین نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد محدودیت در زمینه فناوری بیشتر از آنکه بهبود یابد، بدتر می شود.

 

۱٫ ترس رکود تورمی افزایش می یابد

دلار در حالی به بالاترین سطح خود در روز جمعه رسید که بازار گزارش اشتغال را که نشان دهنده ترکیبی از تورم بالا و رشد کم در ایالات متحده در کوتاه مدت بود، تحلیل کرد.

گلدمن ساکس (NYSE: GS) در یادداشتی به مشتریان روز یکشنبه ۰٫۱ درصد دیگر از پیش بینی رشد خود در سال جاری را کم کرد و به ۵٫۶ درصد کاهش داد و همچنین پیش بینی خود برای سال ۲۰۲۲ را از ۴٫۴ درصد قبلی به ۴ درصد کاهش داد.

گزارش روز جمعه بسیار کمتر از انتظارات بود، زیرا اقتصاد ایالات متحده در این ماه تنها ۱۹۴،۰۰۰ شغل ایجاد کرد. درآمد متوسط ​​نیز سریعتر از آنچه انتظار می رفت افزایش یافت. آنچه نظر تحلیلگران را جلب کرد، عمدتا عدم بازگشت افراد بیشتری – به ویژه زنان – به نیروی کار بود، چیزی که توسط بسیاری از افراد به عنوان نشانه ای از تلاش خانواده ها برای غلبه بر اختلال در الگوی کار ناشی از همه گیری شناخته می شود.

در مجموع ، این گزارش انتظارات از آغاز، کاهش خرید اوراق قرضه توسط فدرال رزرو را در ماه نوامبر نشان داد.

 

۲٫ تنگنای چین

به نظر می رسد احساسات نسبت به ADR های چینی پس از اینکه Meituan غول تحویل غذا به دلیل نقض سوءاستفاده از بازار-که یکی از مهمترین موارد در حمله گسترده مقامات به برخی از ارزشمندترین فناوری چین است-با یک جریمه نسبتاً سبک روبرو شود.

اداره دولتی تنظیم بازار، شرکت تحت حمایت Tencent را ۵۳۴ میلیون دلار جریمه کرد و باعث شد سهام آن در هنگ کنگ ۸٫۴ درصد جهش کند.

اما در پس زمینه، بخش املاک و مستغلات کشور به نبرد گسترده خود با بازار اوراق قرضه ادامه می دهد. گسترش اعتباری به اوراق قرضه دلاری شرکت های چینی به بالاترین حد خود رسید، زیرا اورگراند آماده است تا مهلت پرداخت کامل بدهی خود را از دست بدهد.

 

۳٫ سهام برای افت آماده می شود. Southwest در کانون توجه قرار دارد

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است تحت فشار ناشی از ترکیب کندی رشد و افزایش قیمت ها در مجموعه گسترده ای از بازارها، با افت باز شوند. ممکن است معاملات به دلیل آرامش قبل از طوفان فصل گزارش سود سه ماهه سوم و تعطیلات روز کلمبوس، که بازار نقدی خزانه داری را بسته نگه می دارد، تا حدودی کاهش یابد.

تا ساعت ۱۳:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۸۴ واحد یا ۰٫۲ درصد کاهش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز ۰٫۴ درصد و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ ۰٫۶ درصد کاهش یافت.

سهامی که احتمالاً مورد تمرکز قرار می گیرد شامل Hasbro (NASDAQ: HAS)، که مدیرعامل آن گفت به دلیل بیماری مرخصی طولانی مدت می گیرد و خطوط هوایی Southwest (NYSE: LUV) ، پس از تعطیلات آخر هفته دیگری با لغو پروازهایش مواجه است، خواهند بود. (NYSE: EMR) Emerson همچنین ممکن است پس از این گزارش که ممکن است تجارت نرم افزارهای صنعتی خود را به یک شرکت سرمایه گذاری مشترک با Aspen Tech منتقل کند، تحت فشار قرار گیرد.

 

۴٫ افزایش استرلینگ با تغییر وضعیت بانک انگلستان

ممکن است گزارش مشاغل ایالات متحده برای روشن شدن زمان افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو کمک چندانی نکرده باشد، اما در سراسر اقیانوس اطلس، این امر بسیار روشن تر به نظر می رسد.

دو مقام ارشد بانک مرکزی انگلستان در مصاحبه های آخر هفته از افزایش قریب الوقوع نرخ ها خبر دادند، مایکل ساندرز گفت که خانوارها باید برای افزایش نرخ “بسیار زودتر” آماده شوند و اندرو بیلی فرماندار از نحوه افزایش انتظارات تورمی ابراز نگرانی کرد.

این علیرغم انتظارات گسترده مبنی بر کند شدن شدید اقتصاد در ماه های پایانی سال به دلیل افزایش قیمت انرژی و کاهش سود ناشی از کاهش درآمد قابل تصرف خانوارها است.

 

۵٫ نفت در برابر رکود تورمی به بالاترین سطح خود در ۷ سال گذشته رسید

قیمت نفت خام به بالاترین سطح خود در هفت سال گذشته رسید، زیرا کمبود عرضه داخلی در تعدادی از بازارهای جهانی انرژی توسط سرمایه گذاران با شرط بندی بر روی قیمت های بالاتر همچنان افزایش یافته است. بر اساس داده های CFTC که روز جمعه منتشر شد، خالص موقعیت های سوداگری طولانی مدت در نفت خام به بالاترین حد در هشت هفته گذشته رسید.

اخبار بدتری در بخش عرضه در آخر هفته منتشر شد، زیرا سیل بخش بزرگی از کمربند زغال سنگ چین را تحت تاثیر قرار داد و تولید در تعدادی از معادن کلیدی را تحت تاثیر قرار داد و بازارهای سوخت های جایگزین را همچنان تحت فشار قرار می دهد. مقامات در حال حاضر قیمت های رسمی برق مصرف کنندگان صنعتی را در جهت کاهش فشار اقتصادی بر تأسیسات کمبود پول نقد افزایش داده اند. در خبرهای بهتر، دولت هند پیشنهاد کمبود زغال سنگ در نیروگاه های این کشور را رد کرد.

در ساعت ۱۳:۴۵، قیمت نفت خام آمریکا ۲٫۸ درصد افزایش یافت و به ۸۱٫۵۸ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۲٫۲ درصد افزایش به ۸۴٫۲۰ دلار در هر بشکه رسید.

در جاهای دیگر، سفیر روسیه در اتحادیه اروپا به فایننشال تایمز گفت که کمبود گاز در اروپا به راحتی حل می شود اگر اتحادیه از روسیه به عنوان “شریک” و نه “دشمن” نگاه کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.