0

پنج نکته طلایی (Oct-08)

زمان گزارش ماهانه بازار کار ایالات متحده فرا رسیده است و انتظار می رود نیم میلیون آمریکایی ماه گذشته کار پیدا کرده باشند. سهام تا زمان افتتاح در ساعت ۱۷:۰۰ تقریبا بدون تغییر است ، اما بازده اوراق قرضه فشار را حفظ کرده و به بالاترین سطح خود می رسد. تسلا (NASDAQ: TSLA) در حال ترک کالیفرنیا است و ناآرامی های بازارهای انرژی جهان همچنان از اروپا به هند و چین می رسد.

 

۱٫ گزارش حقوق و دستمزد برای تقویت انتظارات فدرال رزرو

گزارش بازار کار ایالات متحده در ماه سپتامبر منتشر می شود و در جبهه استخدام ناامیدی بزرگی به وجود می آید تا بتواند اجماع خود را مبنی بر کاهش خرید اوراق قرضه فدرال رزرو در ماه نوامبر به دنبال داشته باشد.

تحلیلگران انتظار دارند که اقتصاد ایالات متحده ۵۰۰ هزار شغل در ماه تا اواسط سپتامبر اضافه کند. زیرا این کشور از موج تابستانی کووید ۱۹ از نوع دلتا ، برای استخدام بیرون آمده است. با توجه به اینکه برآورد ADP از استخدام بخش خصوصی  ۱۰۰،۰۰۰ نفر بیشتر از برآوردهای موجود برای امروز است ، خطر یک شگفتی کمی صعودی به نظر می رسد.

متوسط ​​درآمد ساعتی، یکی دیگر از متغیرهای کلیدی ، انتظار می رود در ماه ۰٫۴ کم شود ، اما در سالانه ۴٫۶ افزایش یابد.

 

۲٫ بحران؟ چه بحرانی؟

بازارها و کارخانجات چین پس از تعطیلات طولانی هفته طلایی مجدداً با روحیات مثبت بازگشایی شدند و نشانه های کمی وجود داشت که تنگنای اعتباری در بخش املاک و مستغلات آن بر احساسات دیگر کشورها تأثیر می گذارد.

بانک ملی چین توانست بدون ایجاد نوسانات بیجا ، عملیات روزانه بازار آزاد خود را متوقف کند. شاخص های خالص ارزش سهام به طور گسترده ای رشد کردند و تا ۲٫۱ درصد افزایش یافتند.

با این حال، نشانه های اقدامات اضطراری برای مقابله با بحران انرژی در حال گسترش در اقتصاد همچنان ادامه دارد. دولت به معدنچیان زغال سنگ محلی دستور داد ظرفیت تولید خود را سالانه ۷۲ میلیون تن در سال افزایش دهند که این امر بار دیگر ناهماهنگی بین وعده های زیست محیطی و اولویت های اقتصادی کوتاه مدت را برجسته می کند.

 

۳٫ با رسیدن بازدهی اوراق قرضه به بالاترین سطح ، سهام مختلط باز می شود

بازارهای سهام آمریکا پیش از انتشار حقوق و دستمزد تقریبا بدون تغییر باز می شوند ، اما ممکن است تحت فشار بازار اوراق قرضه قرار بگیرند، جایی که بازده خزانه داری معیارهای پنج ساله و ده ساله افزایش یافت. ۵ سال ۱٫۰۵ را لمس کرد ، در حالی که ۱۰ سال به طور کوتاه مدت ۱٫۶۰ بود.

تا ساعت ۱۳:۴۵ قراردادهای آتی داوجونز ۲۷ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد افزایش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 ثابت و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ ۰٫۱ درصد کاهش یافت. هر سه شاخص هنوز در مسیر دستیابی به سود هفتگی هستند، اما با تصویب لایحه تعلیق سقف بدهی دولت ایالات متحده تا ماه دسامبر، از تخفیف برخوردار شد.

پس از اولین نمایش نسبتاً ضعیف در روز پنجشنبه، سهام مورد توجه شامل Life Time Group است. با آمادگی بازار برای آغاز فصل درآمد سه ماهه سوم هفته آینده ، صفحه درآمد خالی است.

 

۴- تسلا به کالیفرنیا مهاجرت می کند

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا پس از جلسه سهامداران روز پنجشنبه گفت که تسلا مقر خود را از کالیفرنیا به آستین تگزاس منتقل می کند.

این شرکت آخرین شرکتی است که در جستجوی املاک مقرون به صرفه تر و رفت و آمد کوتاهتر ، از مرکز فناوری سنتی کشور خارج شده است. حداقل ، اینگونه است که شرکت این حرکت را ارائه می دهد.

رابطه تسلا با کالیفرنیا مدتی است که تیره شده است، ماسک به ویژه از اقدامات فاصله گذاری اجتماعی “فاشیستی” که توسط مقامات بهداشتی ایالتی در اوج اولین موج همه گیری در سال گذشته وضع شده است، انتقاد می کند.

 

۵٫ با ادامه کمبود زغال سنگ و گاز ، نفت به بالاترین سطح خود در ۷ سال گذشته رسید

همزمان با ادامه ناآرامی بازارهای جهانی انرژی به دلیل کمبودها در چین، اروپا و به طور فزاینده ای، بازارهای نفت خام آمریکا به بالاترین سطح هفت سال خود رسید و معاملات آتی برنت به بالاترین سطح سه سال اخیر رسید.

سهمیه بندی نیرو در سراسر هند گسترش یافته است زیرا شرکت های برق این کشور نتوانسته اند یا تمایلی به پرداخت هزینه واردات سنگین ذغال سنگ حرارتی در نزاع سوخت در سطح منطقه ندارند.

در چین ، کمبود گاز طبیعی با آتش سوزی در خط لوله جدید حامل گاز از میادین شرقی سیبری روسیه بیشتر می شود. اگرچه این خط لوله تأثیر چندانی بر مراکز کلیدی تقاضا در سواحل شرقی و جنوبی ندارد، اما در زمانی رخ داد که هرگونه کمبودی به شدت احساس می شود.

در حالی که در اروپا، در صورت عدم اقدام برای مطابقت با پیشنهاد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ، در اوایل هفته ، قیمت گاز همچنان افزایش یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.