0

پنج نکته طلایی (Oct-07)

سهام قرار است با حمایت از توافق قریب الوقوع برای کنار گذاشتن موقت بحران سقف بدهی و تغییر شدید قیمت گاز طبیعی در صحبت های ولادیمیر پوتین در روز چهارشنبه، روند صعودی خود را ادامه دهد. ادعاهای بیکاری هفتگی منتشر می شود و سرویس Twitch آمازون (NASDAQ: AMZN) دچار یک هک بزرگ می شود. تولیدات صنعتی آلمان در ماه آگوست کاهش یافت و جو بایدن و شی جین پینگ در توافق کردند که قبل از پایان سال ملاقات کنند، چیزی که به نظر می رسد یکی دیگر از نشانه های احتمالی بهبود روابط ایالات متحده و چین است.

 

۱٫ آیا می توانید سقفی را در جاده لگد کنید؟

ایالات متحده -در حال حاضر- از خطر نقض پیش فرض بدهی خود جلوگیری کرد. زیرا مک مک کانل رهبر اقلیت سنا پیشنهاد تعلیق موقت سقف بدهی تا اوایل دسامبر را داد.

این پیشنهاد با یک سری ضمیمه همراه است: قانونگذاران دموکرات باید یک دلار به سقف جدید که تمدید آن نیاز دارد ، اضافه کنند. چاک شومر، رهبر اکثریت مجلس سنا اظهار داشت که این پیشنهاد به احتمال زیاد پذیرفته می شود.

واکنش بازار به اخبار روز چهارشنبه بر میزان تأثیر چنین نگرانی هایی بر عملکرد اخیر در بازارهای ایالات متحده تأکید کرد، حتی اگر تئاتر سیاسی آیینی همراه با این بحث از ویژگیهای سیاست ایالات متحده در ۲۵ سال گذشته باشد. این همچنین یادآور بهای سنگین سیاسی است که می تواند توسط هر حزبی که مسئول ایجاد کوتاهی دولت است پرداخت شود. بازدهی اوراق خزانه داری ۱۰ ساله ایالات متحده در یک شبه در حدود ۱٫۵۲ درصد کاهش یافت.

 

۲٫ بحران انرژی اروپا پس از مداخله پوتین فروکش می کند

بازار دیگری که حداقل تاخیر موقت داشت بازار گاز طبیعی اروپا بود ، جایی که قیمت اصلی انگلیس در پاسخ به نشانه هایی مبنی بر تمایل روسیه برای افزایش عرضه به اروپا ، با مقدار کمی ۴۹ درصد افزایش یافت.

یک مداخله دقیق و مرحله ای توسط ولادیمیر پوتین در روز چهارشنبه، چشم انداز افزایش جریانات را در برابر یک حرف که بستگی به اجازه شروع سریع حمل و نقل از طریق خط لوله نورد استریم ۲ دارد ، نشان داد. او همچنین از تلاش های اروپا برای نقش آفرینی بیشتر بازار در شکل گیری قیمت ها انتقاد کرد و پیشنهاد روسیه برای قراردادهای بلندمدت جدید و تمایل مستمر خود برای مالکیت و راه اندازی ذخیره سازی در اروپا را تکرار کرد.

مخالفت سیاسی با این دو نقطه در اروپا همچنان بالاست. با این حال، موقعیت نامطمئن اقتصاد اروپا ممکن است آن را تضعیف کند. تولید صنعتی آلمان در ماه اوت ۴ درصد کاهش یافت که دومین مجموعه ناامیدکننده از بزرگترین اقتصاد اروپا در چند روز اخیر است.

 

۳٫ سهام بالاتر باز می شود. نگاه ها ادعاهای بیکاری هفتگی

با توافق سقف بدهی و هم با کاهش قیمت انرژی، سهام ایالات متحده قرار است در صورت باز شدن بازارها، به روند خود ادامه می دهد.

تا ساعت ۱۳:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۱۹۵ واحد یا ۰٫۶ درصد در بالاترین حد خود در ۱۰ روز گذشته بود، در حالی که قراردادهای آتی S&P نیز ۰٫۷ درصد و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز  ۱٫۰ درصد رشد کردند.

سهام مورد تمرکز احتمالاً شامل آمازون به دلیل هک شدن گسترده سرویس Twitch آن و Royal Dutch Shell (LON: RDSa) ، که می گوید با وجود ۴۰۰ میلیون دلار درآمد از طوفان ایدا ، افزایش قابل توجهی در جریان نقدینگی دارد. ConAgra گزارش درآمد می دهد و توانایی شرکت ها را در انتقال قیمت بیشتر ورودی به مصرف کنندگان روشن می کند.

تقویم داده ها با ادعای بیکاری هفتگی اداره می شود، در حالی که جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک نیز قرار است سخنرانی کند.

 

۴٫ توافقبایدن بایدن برای دپیدار با شی

کاخ سفید اعلام کرد، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و شی جین پینگ، همتای چینی خود توافق کرده اند که یک دیدار مجازی تا پایان سال برگزار کنند. با وجود امتناع دولت بایدن تا کنون از لغو تحریم های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، این خبر به نشانه هایی از کاهش روابط آمریکا و چین می افزاید.

مقاماتی که در زوریخ ملاقات کردند به رسانه ها اطلاع دادند که مذاکرات در مقایسه با مبادله قبلی در آنکوریج ، آلاسکا ، چند هفته قبل موثرتر بوده است.

این تحول در پی حل یک مساله دیرینه در روابط دوجانبه در ماه سپتامبر است که منجر به آزادی مدیر مالی هوآوی در کانادا شد و اجازه بازگشت به خانه را داد و در عوض موافقت خود را با بیانیه وزارت دادگستری اعلام کرد. ایالات متحده یک پرونده حقوقی قوی تر برای تحریم شرکت مخابراتی چین است.

 

۵٫ گزارش های منتشر شده از SPR نشان می دهد که نفت کاهش می یابد

قیمت نفت خام با حرکت قیمت گاز طبیعی کاهش یافت و بر اساس گزارش هایی مبنی بر فروش نفت آمریکا از ذخایر استراتژیک نفت این کشور ، قیمت نفت خام کاهش یافت. این در حالی است که داده های دولت حاکی از افزایش ۲ میلیون بشکه ای ذخایر ایالات متحده در هفته گذشته است.

گزارشات همچنین نشان می دهد که دولت بایدن در حال بررسی مجدد ممنوعیت صادرات نفت خام است که توسط دونالد ترامپ پس از حدود چهار دهه برداشته شد.

در ساعت ۱۴:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۷ درصد کاهش یافت و به ۷۶٫۰۸ دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که نفت برنت با ۱٫۳ درصد کاهش به ۸۰٫۰۸ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.