0

پنج نکته طلایی (Oct-06)

قیمت انرژی نگرانی های تورمی را افزایش می دهد و نگرانی های تورمی باعث افزایش نرخ بهره و افت بازارهای سهام را می شود. این الگو  در اروپا ایجاد شد و انتظار می رود با باز شدن بازارهای ایالات متحده ادامه یابد. ADP گزارش استخدام بخش خصوصی خود را دو روز قبل از گزارش رسمی بازار کار در ماه سپتامبر گزارش می دهد. Constellation Brands (NYSE: STZ) درآمد خود را گزارش می دهد.

 

۱٫ نگرانی های تورمی اروپا باعث افزایش بازدهی و کاهش سهام می شود

نگرانی های رکود تورمی در اوراق قرضه و بازارهای سهام اروپا افزایش یافت. زیرا قیمت گاز طبیعی و برق به بالاترین حد خود رسید. بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آلمان تا -۰٫۱۶ افزایش یافت که بالاترین میزان از ماه مه است، در حالی که در بریتانیا آن به ۱٫۱۳ رسید که بالاترین در دو سال گذشته است.

قیمت گاز طبیعی بریتانیا به بالاترین حد خود یعنی ۳۳۰ پنس در هر ترم، معادل ۹۷ یورو در هر مگاوات ساعت رسید، زیرا تقابل برای تامین انرژی در آغاز فصل گرمایش نیمکره شمالی هیچ نشانه ای از کاهش نشان نداد.

در عین حال، اقتصاد نشانه هایی از کند شدن شدید را نشان داد، به طوری که سفارشات تولیدی آلمان در ماه آگوست ۷٫۷ درصد کاهش یافت، که عمدتا به دلیل بخش خودرو است.

روسیه که همچنان منتظر تأیید مقررات اروپایی برای آغاز جریان گاز از طریق خط لوله جدید Nord Stream 2 است، به بازی سخت ادامه داد، سخنگوی کرملین بار دیگر کمبود را بر گردن سیاست گذاران اروپایی انداخت.

 

۲٫ گزارش اشتغال ADP 

بازدهی خزانه داری در ایالات متحده در شرایط عدم اطمینان در مورد بحث سقف بدهی و نگرانی از افزایش قیمت جهانی انرژی نیز از طریق کانال انتقال گاز طبیعی به تورم ایالات متحده منتقل می شود.

تقاضای اروپایی و چینی برای صادرات گاز طبیعی مایع همچنان با قیمت های معیار ایالات متحده مخرب است، که ۰٫۹ دیگر در طول شب افزایش یافت و به ۶٫۳۶۹ دلار در هر میلی متر رسید. آنها در سال گذشته بیش از سه برابر شده اند.

تمرکز اقتصادی بر گزارش حقوق و دستمزد خصوصی ADP خواهد بود، که انتظار می رود در ماه گذشته از ۳۷۴،۰۰۰ در ماه اوت به ۴۲۸،۰۰۰ نفر افزایش یابد.

 

۳٫ سهام که قرار استبا افت باز شود

سهام ایالات متحده در شروع، تحت فشار تازه افزایش قیمت انرژی قرار است دوباره افت کند. بازده معیار ۱۰ ساله خزانه داری  تا ۱٫۵۷ درصد افزایش یافت و تا ساعت ۱:۴۵ در ۱٫۵۴ درصد تثبیت شد.

معاملات آتی داوجونز ۳۴۹ واحد یا ۱٫۰ درصد کاهش یافت. معاملات آتی S&P 500 نیز ۱٫۲ درصد کاهش یافت و تمامی سودهای روز قبل را معکوس کرد و آتی نزدک ۱۰۰ نیز ۱٫۴ درصد کاهش یافت.

فیسبوک (NASDAQ: FB) که احتمالاً در تمرکز قرار دارد، پس از اظهارات انتقادی نمایندگان کنگره و زنان در پاسخ به شهادت افشاگر فرانسیس هاگن تحت فشار است. همچنین تمرکز رود سهام Warby Parker خواهد بود که در اولین عرضه خود در بازار روز سه شنبه به شدت افزایش یافت. Brewer Constellation Brands درآمد خود را گزارش می دهد.

 

۴٫ افزایش نرخ بهره در سراسر جهان

چرخه تنگ شدن پولی جهانی یک شبه ادامه یافت، زیرا بانک ذخیره نیوزلند با استناد به فشارهای تورمی نرخ اصلی خود را با ۲۵ واحد پایه به ۰٫۵ درصد افزایش داد.

ایسلند نیز از همین روش پیروی کرد و نرخ معیار خود را از ۱٫۲۵ درصد به ۱٫۵۰ درصد رساند.

این باعث می شود بانک ملی لهستان نیز تحت فشار قرار گیرد تا نرخ ها را برای اولین بار پس از همه گیری افزایش دهد. مجارستان ، چک و رومانی همه سیاست های خود را در روزهای اخیر تشدید کرده اند، در حالی که زلوت لهستان ۰٫۷ درصد در برابر یورو افزایش یافته است .

در فضای ارزهای رمزنگاری شده، بیت کوین خود را بالای ۵۰ هزار دلار حفظ کرد، اما آلتکوین ها مجددا تحت فشار قرار گرفتند.

 

۵٫ نفت به بالاترین سطح خود می رسد، اطلاعات موجودی EIA در کانون توجه قرار دارد

قیمت نفت خام به بالاترین حد خود رسید، اما همچنان این تصور وجود دارد که اوپک و متحدانش با امتناع از افزایش سرعت تولید، جهان را در چند ماه آینده با کمبود مواجه کرده اند.

به گفته موسسه نفت آمریکا، این تصور با وجود دومین افزایش هفتگی متوالی موجودی نفت خام ایالات متحده، هرچند کوچک با کمتر از ۱ میلیون بشکه ، پایدار است. طبق معمول، داده های دولت در ساعت ۱۸:۰۰ اعلام می شود.

تا ساعت ۱۴:۰۰ ، قیمت نفت خام آمریکا به ۷۸٫۵۵ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۲ درصد افزایش به ۸۲٫۲۳ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.