0

پنج نکته طلایی (Oct-05)

سهام جهانی از ریزش روز دوشنبه خود رونق گرفت و انتظار می رود وال استریت در شروع تا یک سوم ضررهای خود را جبران کند. قیمت نفت به بالاترین سطح خود در هفت سال گذشته رسید و قیمت گاز اروپا همچنان به روند خود ادامه می دهد. فیس بوک (NASDAQ: FB) دوباره آنلاین شده است، بنابراین نباید مشکلی برای به اشتراک گذاشتن پوشش شهادت افشاگر فرانسیس هاگن در سنا وجود داشته باشد. Pepsico (NASDAQ: PEP) پیبشینی های خود را افزایش می دهد و نظرسنجی غیر تولیدی ISM در حال انجام است.

 

۱٫ سهام پس از سقوط ناشی از فناوری، بهبود می یابد.

بازارهای جهانی پس از ریزش روز دوشنبه به رهبری فناوری بهبود یافتند و شاخص های سهام اروپا دوباره از چرخش به ارزش ارزان تر و سهام چرخه ای سود بردند. دلار نیز کاهش یافت و بازدهی اوراق خزانه داری ۱۰ ساله تا زیر ۱٫۵۰ درصد افزایش یافت و این نشان نمی دهد که از ریسک عمومی اجتناب می شود.

سهام ایالات متحده قرار است بین یک چهارم تا یک سوم ضررهای روز دوشنبه خود را جبران کند ، اما معاملات آتی Nasdaq 100 تنها در ساعت ۱۳:۴۵ تنها با ۰٫۵ درصد افزایش داشت، در حالی که S&P 500 نیز ۰٫۴ و قراردادهای آتی داوجونز ۱۲۲ واحد افزایش یافت.

فیس بوک ، انویدیا (NASDAQ: NVDA) و مدرن (NASDAQ: MRNA) – همه بازندگان سنگین روز دوشنبه – حدود ۱٫۵ درصد رشد کردند.

سهامی که احتمالاً مورد تمرکز قرار می گیرد شامل Pepsico ، که راهنمایی خود را برای یک سال کامل افزایش داد ، و تسلا (NASDAQ: TSLA) ، که برای دومین قضاوت آزار و اذیت بر اساس نژاد در فضا به ۱۳۰ میلیون دلار پرداخت شد. از چهار ماه سومین مورد از این قبیل در دادگاه ایالت کالیفرنیا در حال بررسی است.

 

۲٫ نفت به بالاترین سطح خود در ۷ سال گذشته رسید ، API ذخایر موجود را اعلام کرد

پس از رد سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان کلیدی آن (به ویژه روسیه) درخواست های مصرف کنندگان عمده برای افزایش بیشتر ، قیمت نفت خام به بالاترین سطح خود در هفت سال اخیر رسید.

بلوک موسوم به اوپک+ به برنامه از پیش تعیین شده خود مبنی بر افزایش تولید به صورت ماهانه ۴۰۰ هزار بشکه در روز پایبند بود و به پیش بینی هایی مبنی بر کاهش مجدد تقاضای جهانی در سال آینده اشاره کرد.

به نظر می رسد تخریب تقاضا با قیمت های بین المللی که اکنون بالای ۸۰ دلار است به احتمال زیاد تخریب شود. بهای معاملات آتی نفت برنت ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۸۱،۷۴ دلار در هر بشکه رسید.

اقدام اوپک پلاس کمی بیشتر به داده های ذخایر نفت خام ایالات متحده در ساعت ۲۴:۰۰  از موسسه نفت آمریکا اضافه می کند.

 

۳٫ فیس بوک مساله شبکه را مسئول قطعی می داند و هک را رد می کند

رسانه های اجتماعی مختلف و خدمات پیام رسانی فیس بوک همه پس از بدترین قطعی شرکت در روز دوشنبه به حالت عادی بازگشتند، که منجر به کاهش ۴٫۹ درصدی قیمت سهام شد و ۷ میلیارد دلار از ثروت شخصی بنیانگذار مارک زاکربرگ را از بین برد.

سهام در حال حاضر ۱۵ درصد از اوج خود سقوط کرده است و روز سه شنبه با چالش های جدیدی روبرو می شود ، زیرا افشاگر فرانسیس هاگن آماده می شود تا درباره کمبودهای حکومتی خود در سنا شهادت دهد.

فیسبوک علت این خسارت را مشکل پیکربندی شبکه دانست و پیشنهادات – که روز دوشنبه به طور گسترده در اینترنت پخش شد – را رد کرد که داده های کاربران به خطر افتاده است. به گزارش پولیتیکو ، این شرکت در حال حاضر با شکایت سهامداران به دلیل نحوه حل و فصل اقدامات قبلی تنظیم کننده های فدرال مبنی بر اجازه استفاده از داده ها بدون رضایت صاحبان آنها مواجه است.

 

۴٫ پیش فرض دیگر توسعه دهنده چینی

ریسک سیستماتیک دوباره در چین بالا رفت. زیرا توسعه دهنده املاک و مستغلات Fantasia پرداخت ۲۰۶ میلیون دلار اوراق قرضه را از دست داد ، نشان می دهد که مشکلات بدهی های اضافی در این بخش به هیچ وجه منحصر به چین Evergrande نیست.

Fantasia یک شرکت بسیار کوچکتر از Evergrande است و اوراق قرضه توسط یک طلبکار واحد نگهداری می شد. با این حال ، سهام توسعه دهندگان مختلف دیگر در هنگ کنگ از ترس مشکلات گسترده تر سقوط کرد. در جاهای دیگر ، Fitch Ratings بدهی بلند مدت Sinic توسعه دهنده به CCC را کاهش داد ، سطحی که دلالت بر عدم پیش بینی قریب الوقوع آن دارد.

سهام اورگراند برای دومین روز در هنگ کنگ و سهام Hopson Development (0754 HK) معلق ماند ، که روز دوشنبه گزارش شد قصد دارد ۵۱ درصد از مشاغل سودآور املاک اورگراند را خریداری کند. که هنوز تأیید نشده است.

 

۵٫ تنگنای انرژی اروپا بدتر می شود

با شروع فصل سرما در زمستان ، بحران انرژی اروپا با افزایش برابری آب و برق برای تامین کمیاب گاز طبیعی از یکدیگر شدت گرفت. قیمتهای معیار در هلند و انگلیس قبل از عقب نشینی اندک ۱۵ درصد افزایش یافت.

کمبود سوخت همچنین به کارخانه های زغال سنگ در آلمان ضربه زده است ، در حالی که اعتصاب در Electricite de France SA (PA: EDF) همچنین باعث کاهش تولید هسته ای از بزرگترین تولید کننده برق قاره می شود.

فشار بر تجارت در آخرین نظرسنجی های تجاری از IHS Markit پیشتر قابل مشاهده بود ، که نشان می داد فعالیت از سطوح بالای تاریخی در ماه سپتامبر کند شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.