0

پنج نکته طلایی (Oct-04)

طبق گزارشات جهان، اعضای اوپک با روسیه ملاقات می کنند، اما بعید است برنامه های خود را برای افزایش تولید تسریع کند. China Evergrande همچنان با مشکلاتش دست و پنجه نرم می کند. تسلا (NASDAQ: TSLA) یک رکورد تحویل خودرو ثبت کرد و کمبود تراشه ای را که اکثر رقبای خود را با مشکل روبرو کرده است، برطرف کرد. قرار است با از بین رفتن روند صعودی کوتاه بازار سهام ، بازار سهام افت کند ، اما سهام Merck پس از اخبار خوشبینانه درباره قرص کووید -۱۹ همچنان قوی است و قانونگذاران دموکرات به سمت مصالحه در مورد لوایح هزینه های کلیدی می روند.

 

۱٫ نشست اوپک پلاس

سازمان کشورهای صادرکننده نفت با متحدان کلیدی به رهبری روسیه ملاقات می کند تا سیاست تولید آنها در ماه نوامبر را مورد بازبینی قرار دهد ، رویدادی که ممکن است به خوبی نشان دهد که بزرگترین مشکلات انرژی جهان، برای یک بار واقعاً ناشی از نفت نیست.

منابع به نقل از رویترز پیشنهاد کردند که این اتحادیه برای افزایش تولید به وضعیت فعلی خود پایبند است، اما فراتر از این نخواهد رفت. زیرا انتظار دارد کسری فعلی بازار (بیش از ۱ میلیون بشکه در روز) در ابتدای دوره بعدی سال به مازاد برسد.

این اتحادیه در ابتدای هر ماه تولید خود را به میزان ۴۰۰۰۰۰ بشکه در روز افزایش می دهد تا زمانی که کاهش اضطراری تولید ۲۰۲۰ معکوس شود. قیمت نفت خام آمریکا در آخر هفته افزایش یافت و بیشتر نگران تنگنای فعلی بود. قیمت هر بشکه نفت برنت ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۷۹٫۷۴ دلار رسید.

 

۲٫ مرگ اورگراند

گزارش شده است که گروه مشکل دار املاک و مستغلات China Evergrande به معامله دیگری برای جمع آوری پول نقد نزدیک شده است، زیرا با برنامه زمانبندی سنگین بازپرداخت بدهی ها دست و پنجه نرم می کند.

پس از آنکه یکی از منابع رسانه ای محلی گفت که در حال آماده شدن برای فروش ۵۱ درصد از سهام خدمات املاک خود به رقیب هاپسون است ، معاملات سهام اورگراند در هنگ کنگ متوقف شد. با این حال ، هیچ شفافیتی در مورد ساختار یا قیمت معامله وجود ندارد.

سررسید ۲۶۰ میلیون دلاری اورگراند در روز دوشنبه بعید به نظر می رسد که این تعهد را برآورده کند، زیرا هنوز سود دو اوراق قرضه را که طی دو هفته گذشته باید پرداخت شود به طور کامل پرداخت نکرده است.

بازارهای سرزمین اصلی چین این هفته به دلیل تعطیلات هفته ملی تعطیل هستند.

 

۳٫ قرار است سهام با افت باز شود

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است روز دوشنبه پایینتر افتتاح شود ، این نشان می دهد که تجمع جمعه که پس از اخبار دلگرم کننده مرک در مورد قرص ضد ویروسی برای درمان کووید ۱۹ منتشر شد ، در پایان هفته نزولی برای سه بازار اصلی ، کوتاه مدت بود.

تا ساعت ۱۳:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۸۶ واحد یا ۰٫۳ کاهش یافت ، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 به طور موازی افت کردند. ارزش نزدک ۱۰۰۰ ۰٫۵ درصد کاهش یافت.

با این حال، سهام Merck در پیش فروش همچنان افزایش یافت و ۳٫۴ دیگر را به ۸٫۴ افزایش روز جمعه افزود. سهم دیگری که در کانون توجه قرار می گیرد  ۳M خواهد بود.

 

۴٫ رقبا به سمت سازش در قبال هزینه حرکت می کنند

جناح چپ حزب دموکرات پس از یک هفته نمادین در واشنگتن ، به درخواست های خود مبنی بر افزایش ۳٫۵ تریلیون دلاری توسعه ۱۰ ساله شبکه امنیت اجتماعی و انتقال انرژی در حمایت از آنها ادامه داد.

سناتور برنی سندرز در تعطیلات آخر هفته گفت که آمادگی دارد قبول کند که باید تصویب شود. Krysten Sinema ، همکار معتدل ، همچنین گفته است که از لایحه ای که تهیه شده حمایت نمی کند.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ، همچنان قصد دارد لایحه هزینه را به بسته زیربنایی ۱٫۲ تریلیون دلاری که از حمایتی دو حزبی برخوردار است ، متصل کند. رئیس جمهور جو بایدن در آخر هفته گذشته پذیرفت که مصالحه در سیاست های اقتصادی امضای وی به زمان بیشتری برای تبلور نیاز دارد.

 

 

۵٫ کمبود؟ کمبود چیپ؟

تسلا با تأکید بر مشکلی که در سه ماهه سوم سال گذشته کل بخش خودرو را درگیر کرده بود، غلبه کرد و بین ماه های جولای و سپتامبر ۲۴۱۰۰۰ خودرو تحویل داد. این تقریباً دو برابر تحویل در مدت مشابه سال گذشته و پیش از پیشبینی هایش است. سهام تسلا در واکنش به این خبر در پیش فروش ۲٫۶ درصد افزایش یافت.

این پیشرفت علیرغم کمبود جهانی نیمه هادی های جهانی و با وجود این واقعیت است که خودروهای تسلا تراشه های بیشتری نسبت به خودروسازان قدیمی دارند (نکته ای که کتی وود در توییتر به آن اشاره کرد.

در مقابل ، جنرال موتورز (NYSE: GM) روز جمعه اعلام کرده بود که تولید در سه ماهه سوم ۳۳ درصد کاهش یافته است. در نتیجه، تفاوت مقیاس بین دو شرکت به شدت کاهش یافت.

در جاهای دیگر اخبار خودرو ، ریویان – شرکت ون الکتریکی که توسط آمازون (NASDAQ: AMZN) و فورد پشتیبانی می شود – برای انتشار عمومی آماده می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.