0

پنج نکته طلایی (Oct-01)

پکن به بخش برق چین می گوید چراغ ها را به هر قیمتی روشن نگه دارد. مجلس نمایندگان پس از مقاومت دموکرات های مترقی برنامه های خود را برای رأی گیری زیرساخت ها متوقف کرد. علی رغم درآمدهای قابل توجه بانک سرمایه گذاری Jefferies (NYSE: JEF) ، قرار است سهام در ماه اکتبر با ضعف آغاز شود. داده های مربوط به درآمد شخصی و هزینه های ماه آگوست، نظرسنجی تولید ISM و شاخص قیمت هزینه های مصرف کننده شخصی برای ماه آگوست، اعلام می شوند و قیمت نفت به دلیل امیدواری اوپک به باز شدن بیشتر شیرها در ماه آینده متوقف می شود.

 

۱٫ “به هر قیمتی”

دولت چین به شرکت های برق این کشور دستور داد تا از تحویل پایدار انرژی به هر قیمتی اطمینان حاصل کنند و عملاً چراغ سبز را برای بالا بردن جنگ در بازار جهانی گاز طبیعی نشان دهند.

قيمت آينده گاز اروپا قبل از عقب نشيني به ۱۰۰ يورو در مگاوات ساعت رسيد، اما هنوز هم معادل سطح قيمت نفت ۲۰۰ دلار در هر بشكه است.

اقدام پکن، که در زمانی رخ می دهد که بیش از نیمی از مناطق کشور قدرت جیره بندی را در اختیار دارند، فشار را بر استفاده کنندگان صنعتی پرهزینه که در هفته های اخیر مجبور به کاهش تولید شده اند، کاهش می دهد. با این حال، بدون تعدیل قیمتهای تنظیم شده، بخش انرژی با ضررهای مالی شدیدی روبروست که ممکن است در آینده به تجدید سرمایه آنها توسط دولت نیاز داشته باشد.

 

۲٫ مجلس دوباره رأی گیری زیرساخت ها را به تعویق انداخت

مجلس نمایندگان آمریکا پس از کندوکاو جناح چپ حزب دموکرات در مجلس نمایندگان، رای به لایحه زیربنایی ۱٫۲ تریلیون دلاری که توسط یک گروه دو حزبی پیشنهاد شده بود را به تعویق انداخت.

کنگره ها و زنان از حمایت از آن خودداری کردند مگر آنکه ۳٫۵ تریلیون دلار هزینه های گسترده تری برای افزایش شبکه امنیت اجتماعی و تامین مالی انتقال انرژی داشته باشند.

با این حال ، صحبت تعطیلی دولت حداقل برای چند هفته کنار گذاشته شد، زیرا رئیس جمهور جو بایدن لایحه تمدید بودجه فدرال را تا ماه دسامبر تمدید کرد.

 

۳٫ سهام آماده ی افزایش افت است

اکتبر راهی را آغاز می کند که سپتامبر در بازار سهام به پایان رساند. (پر از ترس در مورد کاهش پول، فشار بر درآمد ناشی از افزایش قیمت انرژی و کند شدن اقتصاد). اخبار خارج از چین، در حالی که تهدید کمبود محصول در خارج از آن کشور را کاهش می دهد، ظاهراً تغییر چندانی در این زمینه انجام نداده است.

تا ساعت ۱۳:۴۵، قراردادهای آتی داوجونز ۱۴۰ واحد یا ۰٫۴ درصد کاهش یافت، در حالی که قرارداد آتی S&P 500 نیز ۰٫۴ درصد و آتی نزدک ۱۰۰ ۰٫۳ درصد کاهش یافت. این سه قرارداد در هفته جاری بین ۳٫۷ تا ۵ درصد افت داشتند.

سهام مورد توجه احتمالاً شامل بانک های سرمایه گذاری خواهد شد، پس از آنکه Jefferies – که اغلب به عنوان ناقد این بخش تلقی می شود – گزارش کرد که یک چهارم قوی توسط سطح رکورد فعالیت های ادغام و خرید حاصل شده است. ارزش سهامش در بازار پیش فروش ۱٫۲ درصد افزایش یافت، اما رقبایش گلدمن ساکس (NYSE: GS) و مورگان استنلی (NYSE: MS) نتوانستند هیچ سودی ببرند و هر دو بیش از ۱ درصد سقوط کردند.

 

۴٫ قیمت PCE، گزارش درآمد شخصی و داده های هزینه

در شرایطی که بازار شکننده است، ممکن است روزهای بهتری برای به روزرسانی ترجیحات فدرال رزرو و سبد هزینه های مصرف کننده شخصی وجود داشته باشد.

انتظار می رود پویایی ماهانه در ماه آگوست به شدت کاهش یابد و قیمت های اصلی از ۰٫۳ درصد در جولای تنها ۰٫۲ درصد افزایش یابد. با این حال انتظار می رود نرخ سالانه ۳٫۶ باقی بماند. داده های مربوط به درآمد و هزینه های شخصی نیز باید در ساعت ۱۶:۰۰ منتشر شود.

این داده ها در ساعت ۱۷:۳۰ با به روزرسانی نهایی شاخص احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان در ماه سپتامبر دنبال می شود. این مقاله همزمان با فهرست مدیران خرید موسسه مدیریت تامین در ماه سپتامبر منتشر شد، در پایان هفته ای که PMI های چینی و اروپایی کاهش چشمگیری در فعالیت خود نشان داده اند.

 

۵ نفت خام با افزایش امیدهای اوپک متوقف می شود.

قیمت نفت خام باز هم نتوانست پیشرفت بیشتری داشته باشد ، زیرا این دیدگاه تقویت شد که سازمان کشورهای صادرکننده نفت ممکن است در ماه نوامبر ، هنگامی که هفته آینده با متحدان کلیدی خود دیدار می کند ، عرضه خود را بیش از ۴۰۰ هزار بشکه از قبل توافق شده افزایش دهد.

در ساعت ۱۳:۵۵، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۸ درصد کاهش یافت و به ۷۴٫۴۴ دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۰٫۶ درصد کاهش به ۷۷٫۸۸ دلار در هر بشکه رسید.

داده های شمارش هفتگی دکل های نفتی بیکر هیوز بعداً نشان می دهد که آیا حفاران شیل آمریکایی قادر به پاسخگویی به افزایش تقاضای جهانی برای انرژی هستند. تعداد دکل ها به بالاترین سطح خود از آوریل ۲۰۲۰ در هفته گذشته رسید، یکی از شاخص ها و قیمت دارایی های بسیاری که پس از نوسانات بزرگ ۲۰ ماه گذشته به حد متوسط ​​باز می گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.