0

پنج نکته طلایی (Sep-30)

قانونگذاران قرار است بودجه دولت فدرال ایالات متحده را تا ماه دسامبر تمدید کنند، اما سرنوشت دو لایحه هزینه اصلی هنوز در تعادل است. داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای سه ماهه دوم قرار است تجدید نظر شود و ادعاهای بیکاری هفتگی در موعد مقرر منتشر می شود. بخش تولید چین برای اولین بار از زمان اوج گیری کرونا در سال گذشته دچار افت شد. نمایش Jerome و Janet به Capitol Hill باز می گردد و دلار به بالاترین سطح خود در ۱۲ ماه گذشته رسیده است. نهادهای نظارتی فدرال به تحقیق در مورد Virgin Galactic پایان می دهند و بحران انرژی در چین و اروپا ادامه دارد.

 

۱٫ بودجه دولت

سناتور دموکرات چاک شومر گفت که قانونگذاران به طور اصولی به توافق رسیده اند که بودجه دولت فدرال را تا سوم دسامبر تمدید کنند و از خطر تعطیلی جلوگیری شود. رای گیری اوایل روز پنجشنبه در واشنگتن دی سی برگزار می شود.

با این حال، صورت حساب های هزینه ای دموکرات ها به دلیل اختلافات داخلی در بن بست است. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان بار دیگر مسیر خود را تغییر داد و روز پنجشنبه رای گیری در مورد لایحه زیرساخت با درجه حمایت دو حزبی را تعیین کرد. این امر عملاً موجب می شود که جناح مترقی حزب مسئولیت عواقب واشنگتن را بر عهده بگیرد و این می تواند در انتخابات میان دوره ای سال آینده برای حزب گران تمام شود.

مجلس نمایندگان همچنین از شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و جانت یلن، وزیر خزانه داری از ساعت ۱۷:۳۰، مطلع خواهد شد، که احتمالاً با همان شهادت روز سه شنبه در کمیته بانکی سنا صحبت خواهد کرد.

 

۲٫ دلار به بالاترین سطح ۱۲ ماه اخیر رسید

به گفته یلن، دلار به لطف ترکیبی از ترس از رشد در چین و افزایش ریسک گریزی که توسط پارلمان های سیاسی در ایالات متحده ایجاد شد، به تقویت خود ادامه می دهد.

در ساعت ۱۳:۴۵، شاخص دلار که دلار را در برابر سبد ارزهای توسعه یافته بازار دنبال می کند ، ۰٫۱ درصد افزایش یافت و به ۹۴٫۴۲ رسید و این هفته هم در برابر ین و هم در برابر استرلینگ سود بزرگی را ثبت کرد. همینطور در برابر پزو مکزیک و رئال برزیل بیش از ۲ درصد افزایش یافته است. انتظار می رود بانک های مرکزی مکزیک و کلمبیا هر دوی آنها پنجشنبه نرخ بهره اصلی را ۲۵ واحد پایه افزایش دهند.

در جایی دیگر، جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک قرار است در ساعت ۱۷:۳۰ سخنرانی کند.

 

۳٫ قرار است سهام بالاتر باز شود. Virgin Galactic در تمرکز

سهام ایالات متحده قرار است بالاتر افتتاح شود ، اما S&P 500 همچنان در مسیر بزرگترین ضرر ماهانه خود از مارس ۲۰۲۰ قرار دارد زیرا نگرانی ها در مورد دولت فدرال و خروج حمایت های پولی همچنان ادامه دارد.

در ساعت ۱۳:۴۵، قراردادهای آتی داو جونز ۱۶۰ واحد یا ۰٫۵ افزایش یافت ، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 و Nasdaq 100 به طور موازی افزایش یافتند.

سهام مورد توجه احتمالا Virgin Galactic خواهد بود که پس از آنکه تنظیم کننده های فدرال تصمیم گرفتند علیه این شرکت به دلیل نقض پروتکل های ایمنی در اولین پرواز خود در تابستان، اقدامی انجام ندهند، در بازار پیش فروش افزایش یافت. Carmax ، Paychex (NASDAQ: PAYX) و Jefferies (NYSE: JEF) همه درآمد خود را گزارش می دهند.

 

۴٫ تجدید نظر در تولید ناخالص داخلی ایالات متحده، ادعاهای بیکاری

با تجدید نظر در تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سه ماهه دوم در ساعت ۱۶:۰۰، همراه با داده های مربوط به ادعاهای اولیه بیکاری ، که در دو هفته گذشته افزایش یافته است ، یک روز سنگین برای داده های اقتصادی درر پیش است.

شاخص مدیران خرید رسمی تولید چین برای اولین بار از فوریه ۲۰۲۰ با تشدید بحران انرژی این کشور از آستانه کلیدی ۵۰ پایین آمد. خرده فروشی و تولید صنعتی ژاپن در عین حال اثرات قرنطینه مربوط به کووید -۱۹ را نشان داد.

با این حال، داده های تولید صنعتی کره جنوبی قوی تر از حد انتظار بود و تولید ناخالص داخلی بریتانیا برای سه ماهه دوم به شدت اصلاح شد. مجموع بیکاران آلمان در ماه سپتامبر کاهش یافت، در حالی که هزینه های مصرف کننده فرانسوی به خوبی حفظ شد.

 

۵٫ نفت و با ادامه بحران انرژی اروپا

قیمت نفت خام پس از آنکه داده ها تأیید کرد اولین افزایش ذخایر ایالات متحده در بیش از دو ماه بخشی از روند صعودی اخیر را کاهش داد، همچنان در  محدوده رنجی بود.

در ساعت ۱۳:۵۵، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۷۴٫۶۹ دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که معاملات آتی نفت برنت ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۷۷٫۹۱ دلار در هر بشکه رسید.

با این حال، در بحران انرژی در حال وقوع اروپا، هیچ چیزی فروکش نکرد، زیرا قیمت گاز طبیعی و برق هر دو به بالاترین حد خود در آلمان رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.