0

پنج نکته طلایی (Sep-29)

سهام ایالات متحده پس از بدترین روز خود در ماه های اخیر، برای بازگشت مجدد آماده شده است. دلار از بالاترین سطح ۱۰ ماهه فقط اندکی پایین آمد، در حالی که بازده خزانه داری با ادامه تئاتر سیاسی در واشنگتن ، بالای ۱٫۵۰ درصد تثبیت می شود. جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، در حال گفتگو با همتایان بانک مرکزی اروپا ، بانک انگلستان و بانک ژاپن است و قیمت نفت پس از افزایش ناگهانی ذخایر ایالات متحده از بالاترین سطح سه ماه گذشته کاهش می یابد.

 

۱- سقوط بازارهای چین و بازگشت اروپا

بازارهای سهام چین سقوط کردند اما بازار اروپا پس از افزایش جدید بازدهی اوراق قرضه، بزرگترین سقوط یک روزه آمریکا در ماه های اخیر را برانگیخت.
ارزش شاخص های خالص چین به دلیل نگرانی ها در مورد اینکه جیره بندی قدرت تا پایان سال جاری بر تولید اقتصادی ضربه می زند تا ۱٫۸ درصد کاهش یافت. تولیدکنندگان، تولید برق را محدود می کنند زیرا نمی توانند با قیمت های مقرون به صرفه زمانی که قیمت زغال سنگ و گاز در حال سقوط است، سود کسب کنند.
با کاهش قیمت عمده فروشی انرژی محلی ، بازارهای اروپا وضعیت بهتری داشتند. چرخش گسترده تر به سهام و دارایی های مالی نیز به بیشتر شاخص های ملی کمک کرد تا بیش از ۱ درصد رشد کنند.

 

۲- دلار از بالاترین سطح خود پایین آمد

با تثبیت بازده اوراق خزانه داری ، دلار در بالاترین سطح ۱۰ ماهه خود قرار گرفت ، در شرایطی که تئاتر عمدتا نمایشی در واشنگتن به دلیل سقف بدهی ها و صورت حساب های مختلف هزینه از طریق کنگره مطرح می شود.
تا ساعت ۱۳:۴۵، شاخص دلار که دلار را در برابر سبدی از شش ارز اقتصادی پیشرفته اندازه گیری می کند ، ۹۳٫۸۰۸ بود که تنها کمی از بالاترین سطح ۹۳٫۹۰۵ که روز سه شنبه منتشر شد ، فاصله دارد.
کنگره تنها دو روز فرصت دارد تا بن بست دولت فدرال را از بین ببرد و قبل از آن مجبور شود برخی از عملیات خود را تعطیل کند. جانت یلن ، وزیر خزانه داری روز سه شنبه هشدار داد که نقدینگی خزانه داری در ۱۸ اکتبر تمام می شود.

 

۳- سهام آماده برای برگشت جهشی. گزارش مایکرون (NASDAQ: MU) ناامید کننده است

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بالاتر باز شوند و تقریباً یک سوم سقوط روز سه شنبه را جبران کنند. با توجه به اینکه تقویم داده ها عمدتا خالی است و هیچ گونه درآمدی به جز Cintas (NASDAQ: CTAS) در نظر گرفته نشده است ، احتمال دارد بار دیگر این خلأ توسط سیاستمداران و بانکداران مرکزی پر شود.
تا ساعت ۱۳:۴۵، معاملات آتی داو جونز ۲۱۴ واحد یا ۰٫۶ درصد افزایش یافت ، پس از اینکه خود DJIA در روز سه شنبه ۱٫۶ lost از دست داد. معاملات آتی S&P 500 نیز۰٫۸ درصد افزایش یافت و از افت ۲ درصدی در روز قبل بازیابی شد ، در حالی که آتی Nasdaq 100 هم۱٫۱ افزایش یافت.
سهام در کانون توجه احتمالاً سازنده تراشه میکرون است که پس از پایان بازار در روز سه شنبه گزارشش ناامیدکننده بود، هرچند که فروش و درآمد تا حد زیادی بالاتر از انتظارات بود.

۴- سخنرانی پاول؛ افزایش فشار تورم در اروپا

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در ساعت ۱۹:۱۵ در رویدادی به میزبانی بانک مرکزی اروپا در کنار رئیس بانک مرکزی اروپا کریستین لاگارد، اندرو بیلی رئیس بانک انگلستان و هاروهیکو کورودا رئیس بانک ژاپن سخنرانی می کند.

بانکداران مرکزی دو کشور “آنگلوساکسون” هردو به احتمال زیاد به سمت تقویت سیاست های پولی در آینده نزدیک تغییر کرده اند، در حالی که لاگارد و کورودا همچنان پدال محرک را محکم نگه می دارند. این علیرغم نشانه هایی است که نشان می دهد کاهش قیمت انرژی سخت تر و طولانی تر از برنامه ریزی بانک مرکزی اروپا است.
داده های منتشر شده در اوایل روز چهارشنبه نشان داد که قیمت واردات آلمان پس از افزایش ماهانه بیشتر از حد انتظار در ماه اوت بیش از ۱۶ درصد در سال افزایش یافته است، در حالی که تورم قیمت تولیدکننده ایتالیا به ۱۱٫۶ درصد رسیده است که بالاترین میزان در ۲۵ سال گذشته است. CPI اسپانیا نیز به بالاترین سطح خود در بیش از ۱۳ سال گذشته رسید.

 

۵- افزایش ذخایر نفت ایالات متحده باعث از بین رفتن روند صعودی نفت می شود

پس از افزایش ناگهانی موجودی های آمریکا در هفته گذشته، قیمت نفت خام از بالاترین سطح سه ساله (در مورد نفت برنت) کاهش یافت. انستیتوی نفت آمریکا اعلام کرد ذخایر نفت خام ۴٫۲ میلیون بشکه افزایش یافت و به دنبال ۹ کاهش متوالی هفتگی با بیشترین افزایش هفتگی از آوریل پایان یافت.
ارقام ممکن است با داده های موجودی دولت ایالات متحده که طبق معمول ساعت ۱۸:۰۰اعلام می شود ، تأیید شود.
علیرغم داده های API ، تحلیلگران گلدمن ساکس (NYSE: GS) معتقدند که ذخایر جهانی همچنان به طور متوسط ۴٫۵ میلیون بشکه در روز در حال کاهش است. زیرا عرضه با تقاضا مطابقت ندارد و سایر اقتصادهای جهان بهبود می یابند. آنها قیمت ۹۰ دلار در بشکه را تا پایان سال پیش بینی کردند.
قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا ۰٫۸ درصد کاهش یافت و به ۷۴٫۷۲ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.