0

پنج نکته طلایی (Sep-27)

املاک و مستغلات چین در حال افزایش است، اما بانک خلق چین دوباره قول می دهد که اوضاع را در مسیر خود نگه دارد. قانون گذاران دموکرات قصد دارند پس از رای گیری در مورد بسته زیرساختی ۱٫۲ میلیارد دلاری به روز پنجشنبه، برای رفع اختلافات خود با یکدیگر دیدار کنند. انتظار می رود که سناتورهای جمهوری خواه با مسدود کردن لایحه ای که تأمین مالی دولت را تا پایان هفته تمدید می کند، فشار را ادامه دهند. قیمت گاز طبیعی به بالاترین حد در هفت سال گذشته رسید. قرار است سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده برای ماه آگوست همراه با سخنرانی جان ویلیامز و لائل برینارد از فدرال رزرو اعلام شود.

 

۱- آرام باشید، همه به فرمان بانک مرکزی چین

بانک مرکزی چین اعلام کرد که نقدینگی کافی به بازارهای مالی محلی خواهد داد و وعده توسعه “سالم” را به بازار املاک و مستغلات این کشور داد، در ابتدای هفته ای که چین اورگراند با یک پرداخت دیگر مواجه می شود و سایر توسعه دهندگان املاک نیز نشانه هایی از فشار آن را منعکس می کنند.

بانک ملی چین ۱۰۰ میلیارد یوان (۱۵ میلیارد دلار) دیگر به بازار پول تزریق کرد، دو برابر رقم تزریق شده در روز جمعه.

سهام Evergrande در هنگ کنگ پس از لغو فروش سهام شرکت خودروسازی برقی این شرکت ۷٫۶ درصد افزایش یافت. با این حال، سهام Sunac در هنگ کنگ پس از درخواست کمک از دولت محلی که برنامه فروش خود را محدود کرده بود، سقوط کرد.

 

۲٫ دمکراتها هنوز مشغول چانه زنی بر سر هزینه صورت حساب ها هستند

پس از آنکه نمایندگان لیبرال دموکرات مجدداً بر پیوستن مجلس نمایندگان به لایحه وسیع تر ۳٫۵ تریلیون دلاری مبنی بر گسترش شبکه امنیت اجتماعی و افزایش هزینه های مربوط به آن تاکید کردند، رای گیری در مورد لایحه هزینه های زیربنایی ۱٫۲ تریلیون دلاری را که به پیشنهاد گروه دو حزبی قانونگذاران است، به روز پنجشنبه موکول کرد. قانونگذاران دموکرات قرار است روز دوشنبه جلسه ای کلیدی برای حل اختلافات خود داشته باشند.

شکست دموکرات ها در متحد شدن بر سر موضع مشترک در شرایطی است که جنگ بر سر سقف بدهی ادامه دارد. تا روز جمعه برای توقف تعطیلی دولت فدرال به توافقی نیاز است.

انتظار می رود سناتورهای جمهوری خواه لایحه ای را که می تواند بودجه دولت را برای دو ماه دیگر تمدید کند، لغو کنند.

 

۳- قرار است سهام بالاتر باز شود. گزارش کالاهای بادوام و سخنرانی های فدرال رزرو مورد توجه هستند

علی رغم برخی نگرانی ها که ناکارآمدی سیاسی ایالات متحده می تواند یک هفته بحرانی به هم ریخته را در پی داشته باشد، بازارهای سهام ایالات متحده قرار است در صورت عدم انتشار اخبار بدتر از چین، بالاتر باز شوند. همچنین از نشانه های تنش زدایی روز جمعه بین ایالات متحده و چین حمایت می شود که باعث شد مدیر مالی هوآوی در کانادا از زندان آزاد شود و به چین بازگردد.

تا ساعت ۱۳:۴۵، قراردادهای آتی داو جونز ۱۱۰ واحد یا ۰٫۳ افزایش یافت. در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۱ درصد افزایش یافت، اما نزدک ۱۰۰ ۰٫۳ درصد کاهش یافت.

گزارش کالاهای بادوام، داده های مربوط به ماه آگوست را اعلام می کنند، در حالی که سخنرانی هایی از جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک و لائل برینارد، عضو هیئت مدیره، به ترتیب در ساعت ۱۹:۳۰ و ۲۰:۲۰ ارائه می شود.

 

۴- انتخابات آلمان

بازارهای سهام اروپا پس از آنکه انتخابات سراسری آلمان تنها به تغییر اندکی به چپ در دولت بعدی اشاره کرد، افزایش یافت.

سوسیال دموکراتهای چپ میانه (SPD) ، به رهبری اولاف شولتز وزیر دارایی فدرال فعلی، با فاصله اندکی از دموکراتهای مسیحی راست میانه که با رد آرمین لاشچت، به عنوان جانشین آنگلا مرکل انتخاب شد.

عملکرد ضعیف حزب چپ افراطی که نظرسنجی های قبلی نشان می داد ممکن است به ائتلافی از SPD و سبزها بپیوندد ، تسکین یافت. به هر حال، نتایج به احتمال زیاد مستلزم مشارکت دموکرات های آزاد حامی تجارت است. به نظر می رسد مذاکرات ائتلاف مدتی طول بکشد.

 

۵- افزایش ناخالصی و نشانه های کمبود انرژی جهانی

قیمت نفت خام به بالاترین سطح خود از ماه جولای رسید، در حالی که معاملات آتی گاز طبیعی ۴٫۱ درصد بیشتر از بالاترین میزان خود از سال ۲۰۱۴ تا کنون بوده است، در شرایطی که نگرانی ها در مورد عدم تعادل عرضه/تقاضای جهانی با ورود نیمکره شمالی به فصل گرمایش زمستانی افزایش یافته است.

قیمت گاز طبیعی به دلیل رقابت بین اروپا از یک سو و چین و دیگر خریداران آسیایی از سوی دیگر برای محموله های گاز مایع آمریکای شمالی تعیین می شود. افزایش قیمت ها باعث افزایش قیمت زغال سنگ در آسیا شده و بر مشکلات مالی تولیدکنندگان برق چینی افزوده است. کمبود نیرو در سراسر شمال چین گزارش شده است و این نگرانی را ایجاد می کند که اقتصاد کند چین همراه با مشکلات ملکی با ضربه مضاعف روبرو شود.

تا ساعت ۱۴:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۵ درصد افزایش یافت و به ۷۵٫۰۵ دلار رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۵ درصد افزایش به ۷۸٫۴۷ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.