0

پنج نکته طلایی (Sep-21)

با ظاهر شدن نشانه های بی اعتنایی بانک مرکزی به سیاست های شدیدتر، آرامش به بازارهای جهانی بر میگردد، در حالی که ترس از فروپاشی چشمگیر و بی نظم امپراتوری املاک در چین کمی کاهش می یابد. Universal Music پس از شروع به کارش، برای اولین بار در اوج خود قرار می گیرد. داده های مسکن و داده های مجوز ساخت برای ماه آگوست منتشر می شود و قیمت نفت توسط پیش بینی های Shell (LON: RDSa) برای دارایی های خود در خلیج مکزیک حمایت می شود. FedEx و Adobe (NASDAQ: ADBE) درآمد خود را گزارش می دهند.

 

۱- جهش بازارهای جهانی

بازارهای جهانی از ضررهای روز دوشنبه خارج شدند، زیرا تحلیلگران در سراسر جهان در تلاش بودند تا به مشتریان اطمینان دهند که چین “لحظه لمان” خود را تجربه نخواهد کرد.

شاخص Hang Seng در هنگ کنگ ۰٫۵ rose افزایش یافت در حالی که شاخص سهام اروپایی بیش از ۱ افزایش یافت. بازدهی خزانه داری آمریکا اندکی افزایش یافت و شاخص دلار از بالاترین رکورد یک ماهه خود در روز دوشنبه عقب نشینی کرد.

اکنون بستگی به آنچه مقامات می توانند پیش از بازگشایی بازارهای سرزمین اصلی چین در روز چهارشنبه پس از تعطیلات طولانی هفته انجتام دهند، دارد. گروه Evergrande چین (OTC: EGRNY) ، توسعه دهنده املاک در قلب بحران، پرداختی به بانک ها را از دست داده است و از روز پنج شنبه با پرداخت سود اوراق قرضه اصلی خود مواجه است.

 

۲- شروع هفته فعالیت بانک مرکزی

افزون بر افزایش احساسات در روز سه شنبه این تصور وجود دارد که کند شدن اقتصاد جهان به دلیل نوع دلتا Covid-19 در ماه های اخیر زمانی را که بانک های مرکزی اصلی شروع به سخت گیری سیاست های پولی کرده اند، عقب انداخته است.

رویداد اصلی این هفته همچنان نشست فدرال رزرو است که از سه شنبه آغاز می شود و چهارشنبه به پایان می رسد. با این حال، دیگر بانک های مرکزی در حال شروع به تغییر موقعیت های متقابل هستند. بانک سوئد هرگونه اشاره ای به نرخ سود آتی در بیانیه سیاست پولی خود بدون تغییر گذاشت. اندونزی نیز نرخ اصلی خود را بدون تغییر نگه داشت.

یادداشت های تحلیلگران نشان می دهد که بانک انگلستان نیز در جلسه روز پنجشنبه خود از سیاست های سختگیرانه خودداری می کند، زیرا رشد آرام و داده های خرده فروشی و احتمالاً بحران جاری انرژی در حال ضربه زدن به اقتصاد است.

 

۳- قرار است سهام به شدت افزایش یابد

انتظار می رود بازارهای سهام ایالات متحده با ترکیبی از عوامل ذکر شده، بیشتر ضررهای خود در روز دوشنبه را جبران کنند.

تا ساعت ۱۴:۴۵، قراردادهای آتی داوجونز ۳۱۰ واحد یا ۰٫۹ درصد افزایش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز ۰٫۸ درصد و معاملات آتی Nasdaq 100  هم۰٫۸ درصد افزایش یافت.

سهام در کانون توجه شامل AutoZone (NYSE: AZO) ، که درآمدهای سه ماهه آن ثابت می کند که آیا افزایش قیمت خودروهای کارکرده قابل تداوم است یا  خیر و FedEx (NYSE: FDX) و Adobe ، که بعد از بازار گزارش می دهند، خواهخد بود.

مجوزهای ساختمانی و داده های شروع مسکن برای ماه آگوست تنها داده های اقتصادی قابل توجه است که هر دو در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می شوند.

 

۴- Universal Music یک نت شاد را به نمایش می گذارد

یونیورسال موزیک پس از جدا شدن از پدر و مادر فرانسویش وی وندی، در سیگنال قوی سرمایه گذاران در مورد اعتماد به آینده تجارت موسیقی، در اولین قدم خود افزایش یافت.

این رقم چیزی در حدود ۴۵ میلیارد یورو (۵۲٫۸ میلیارد دلار) ارزش دارد.

سهام جدید تازه لیست شده تا ساعت ۱۴:۴۵ کمی بالاتر از ۲۵ یورو (۲۹٫۳۲ دلار) معامله شد که در مقایسه با قیمت مرجع ۱۸٫۵ یورو برای هر سهم، حدود ۳۵ درصد افزایش یافت. این جهش باعث رشد سهام سایر نام های موسیقی مانند سونی (NYSE: SONY) که ۳٫۶ در پیش بازار افزایش یافته بود و Hipgnosis Songs Fund در لندن شد.

 

۵- نفت

قیمت نفت خام در راستای سایر دارایی های پرخطر بهبود یافت و اخبار روز دوشنبه مبنی بر کاهش تولید خلیج مکزیک تا پایان سال به دلیل خسارات ناشی از طوفان تأیید شد.

رویال داچ شل ، بزرگترین تولید کننده در خلیج فارس ، گفت که سکوی غربی دلتا ۱۴۳ آن ، که به عنوان نقطه انتقال نفت تولید شده توسط دو سکو دیگر تولید می شود ، فقط در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ فعالیت خود را از سر می گیرد. ۶۰ درصد عملیات آن در منطقه آنلاین است.

در ساعت ۶:۲۵ صبح به وقت شرق ، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۲ درصد افزایش یافت و به ۷۱٫۰۰ دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۰ درصد افزایش به ۷۴٫۵۹ دلار رسید.

داده های موجودی هفتگی از موسسه نفت آمریکا طبق معمول ساعت ۴:۳۰ بعد از ظهر به وقت ET ارسال می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.