0

پنج نکته طلایی (Sep-20)

بازارهای جهانی بورس سقوط می کنند و دلار پیش از نقض احتمالی یکی از بزرگترین توسعه دهندگان املاک چین افزایش می یابد. در نتیجه قرار است وال استریت در سطح به شدت پایین باز شود. بحران انرژی در اروپا رو به کاهش می رود، اما کارخانه های کود هنوز تحت تاثیر قیمت بالای گاز قرار دارند و تسلا (NASDAQ: TSLA) از رئیس جدید NTSB تقاضای کمکمی کند.

 

۱- سقوط بازارهای جهانی تحت تاثیر اورگراند

بازارهای جهانی سهام پیش از چند رویداد مهم و بزرگ در اواخر هفته، از جمله تصمیمات فدرال رزرو در روز چهارشنبه، سقوط کردند.

این اقدام در هنگ کنگ، تنها بازار آزاد در چین، متمرکز شد، جایی که شاخص Hang Seng به دلیل ترس از این فرضیه احتمالی که  توسعه دهندگان املاک China Evergrande (OTC: EGRNY) در روز پنجشنبه باعث مشکلات گسترده تری در زمینه مالی شود، .۳٫۳ درصد سقوط کرد. سه کمپانی از بخش های املاک و مستغلات که بزرگترین توسعه دهندگان شاخص هستند ، هندرسون لند (OTC: HLDCY) ، توسعه جهانی جدید (OTC: NDVLY) و Sun Hung Kai Properties (HK: 0016) ، همگی بیش از ۱۰ درصد سقوط کردند.

این حرکت همراه با بسته شدن ضعیف بازار در روز جمعه در وال استریت، شاخص های شاخص اروپا را بین ۱٫۵ تا ۲٫۲ درصد کاهش داد. در بازارهای کالاها ، معاملات آتی سنگ آهن مجدداً سقوط کرد.

 

۲- کاهش بحران انرژی اروپا

بحران انرژی اروپا نشانه هایی از کاهش را نشان داد اما همچنان قبل از اینکه به طور قطعی بهبود نیافته است.

قیمت برق بریتانیا از بالاترین سطح هفته گذشته به دلیل افزایش در دسترس بودن نیروی باد کاهش یافت. با این حال، دولت بریتانیا در حال مذاکره با صنعت انرژی در آستانه موج ورشکستگی احتمالی تأمین کنندگان کوچکتر است که تحویل مشتریان نهایی آنها را تهدید می کند. غول نفتی و گازی نروژی Equinor نیز از تنظیم کننده ها اجازه افزایش صادرات به اتحادیه اروپا را از میدان های ترول و اوزبرگ دریافت کرد.

تقاضای کمتر از تولیدکنندگان برق در بریتانیا نیز در حال پیشروی در آینده گاز اتحادیه اروپا است، اگرچه نشانه های استرس در سیستم همچنان ادامه دارد: Fertiberia ، بزرگترین تولید کننده آمونیاک اسپانیا، بازگشایی دو نیروگاه را پس از تعمیر برنامه ریزی شده به تعویق می اندازد در حالی که قیمت گاز همچنان بالا است. در همین حال، یارا نروژ اعلام کرد که تولید آمونیاک را ۴۰ درصد کاهش می دهد.

 

۳- سهام قرار است پایین تر باز شود

سهام ایالات متحده بعداً با افت شدید روبرو می شود، زیرا خطرات بانک مرکزی چین و سرمایه گذاران باعث می شود سرمایه گذاران پس از یک سال قوی پول را از بازار بیرون بکشند.

تا ساعت ۱۴:۴۵، قراردادهای آتی داوجونز ۵۴۷ واحد یا ۱٫۶ درصد کاهش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500نیز  ۱٫۴ درصد و معاملات آتی نزدک ۱۰۰  هم ۱٫۰ درصد کاهش یافت.

خطرات در کمین شامل تعلیق سازمان های دولتی فدرال به دلیل اختلافات جاری بر سر سقف بدهی است، اگرچه تحلیلگران توجه می کنند که این بحث – طبق معمول – تا حد زیادی در حوزه تئاتر سیاسی باقی می ماند.

سهام هایی که احتمالاً بعداً مورد تمرکز قرار خواهند گرفت عبارتند از Netflix (NASDAQ: NFLX) ، AT&T (NYSE: T) و دیزنی.

 

۴- NTSB (هیئت ملی ایمنی ترابری) به تسلا یک کمک می دهد

پس از انتقاد رئیس جدید هیئت ملی ایمنی حمل و نقل از راه اندازی نرم افزار کمک راننده توسط این شرکت در مصاحبه با وال استریت ژورنال، سهام تسلا احتمالاً مورد توجه قرار خواهد گرفت.

جنیفر هومندی چند روز پس از آنکه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا به مشتریان خود گفت که به زودی قادر خواهند بود نسخه پیشرفته تری از نرم افزار کمک راننده را درخواست کنند، به وال استریت ژورنال گفت: “مسائل ایمنی اولیه باید قبل از اینکه آنها را در خیابان های شهر و مناطق دیگر گسترش دهند ، حل شود.” هدف مجموعه نرم افزاری “Full Self Driving” با نام بلند پروازانه ، کمک به رانندگان در شهرها است.

تعدادی از ویدئوهای اخیر یوتیوب عملکرد مختلط نسخه بتا را در محیط های شهری نشان می دهند که نیاز به مداخلات مکرر رانندگی انسان دارد.

 

۵- سقوط نفت بر اثر ترس از اقتصاد و تولید بیشتر

قیمت نفت خام با ترس از اقتصاد جهانی همراه با ترمیم مداوم تولید در خلیج مکزیک و نشانه های افزایش تولید در سرزمین اصلی ایالات متحده کاهش یافت.

در ساعت ۱۴:۵۵، قیمت نفت خام آمریکا ۲٫۲ درصد کاهش یافت و به ۷۰٫۲۵ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت ۱٫۸ درصد در هر بشکه کاهش یافت.

روز جمعه، شمارش دکل های بیکر هیوز در مجموع ۵۱۲ دکل فعال در هفته تا ۱۷ سپتامبر را نشان داده بود که بالاترین اعداد از آوریل ۲۰۲۰ و دو برابر سطح مشابه در سال ۲۰۲۰ است. در همان زمان، کمتر از ۵۰۰۰۰۰ بشکه در روز روز تولید در حال حاضر در خلیج مکزیک از بین رفته است و ۷۷ درصد تولید آن به صورت آنلاین انجام می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.