0

پنج نکته طلایی (Sep-17)

بانک مرکزی چین در راستای آرامش بازارها عمل می کند زیرا توسعه دهنده املاک و مستغلات اورگراند به سمت عاذی شدن پیش می روند. با سخت شدن شرایط تامین مالی سایر توسعه دهندگان، قیمت سنگ آهن سقوط می کند. یک هیئت FDA قرار است جوانب مثبت و منفی تزریق واکسن کووید -۱۹ را بررسی کند و نفت در بالاترین میزان هفتگی قرار دارد.

 

۱- بانک مرکزی چین

بانک مرکزی چین ۱۴ میلیارد دلار نقدینگی برای تسکین استرس در بازارهای پولی این کشور تزریق کرد ، در حالی که چین به نزدیکی ۳۰۰ میلیارد دلار بدهی نزدیک شده است.

سهام چین و یوان هر دو در انتظار اقدامات رسمی بیشتر برای حفظ عملکرد بازارها پیش از آنچه انتظار می رود بزرگترین بی اعتباری شرکت در این کشور باشد، صعود کردند و مشکلی را که سالها در حال شکل گیری بود متبلور کرد.

روزنامه South China Morning Post گزارش داد که به نظر می رسد دو تن از حامیان سرسخت گروه اورگراند در حال نجات هستند و این امر با استناد به اوراق بهادار نشان می دهد که جوزف لاو لوئن هانگ، بنیانگذار توسعه دهندگان هنگ کنگی China Estates Holdings Limited و همسرش چان هوی- آنها ۱۳۸ میلیون سهام اورگراند را طی چندین معامله در ماه گذشته به قیمت ۶۴ میلیون دلار فروختند.

 

۲- مشکلات سنگ آهن 

مشکلات اورگراند یکی از دلایل کاهش شدید قیمت سنگ آهن در روزهای اخیر است. سایر توسعه دهندگان که بدهی زیادی نیز دارند، شاهد فروش بسیار زیاد اوراق قرضه خود هستند، شرایط مالی این بخش را سخت کرده و به توانایی آنها در تامین مالی پروژه های جدید لطمه می زند.

توسعه دهندگان از بزرگترین خریداران فولاد در چین هستند.

قیمت های آتی سنگ آهن در حال حاضر ۴۵ درصد از بالاترین سطح خود از پایان ماه جولای کاهش یافته است و در روز جمعه حدود ۱۱۸ دلار در هر تن در سنگاپور معامله می شود. تحلیلگران UBS می گویند که انتظار می رود قیمت ها در کوتاه مدت به زیر ۱۰۰ دلار در هر تن برسد، زیرا مشکلات مربوط به تامین مالی و تلاش دولت برای مقابله با آلودگی است که این امر برای تولیدکنندگان فولاد موج منفی بیشتری ایجاد می کند.

سهام معادن بزرگ سنگ آهن – BHP ، Rio Tinto (NYSE: RIO) و انگلیسی -آمریکایی – همگی در لندن بین ۱٫۵ تا ۳٫۵ درصد افت کردند.

 

۳- افت سهام به دلیل نگرانی های اقتصادی. نگاه ها به  بوئینگ (NYSE: BA) است.

با توجه به نگرانی های مداوم در مورد اقتصاد جهانی، قرار است سهام ایالات متحده افت کند. این نگرانی ها توسط گزارش سطحی خرده فروشی ایالات متحده در ماه اوت در روز پنجشنبه برطرف نشد. تنها اطلاعات قابل توجه روز جمعه، شاخص احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان است.

تا ساعت ۱۴:۵۰، همه شاخص های اصلی حدود ۰٫۳ درصد کاهش یافتند ، معاملات آتی داوجونز ۱۰۰ واحد، معاملات آتی S&P 500 نیز ۱۵ واحد و آتی نزدک ۱۰۰ حدود ۴۱ واحد کاهش یافت.

از جمله سهام هایی که احتمالاً بعداً مورد تمرکز قرار می گیرند، بوئینگ است که گزارشی مبنی بر اینکه یکی از خلبانان آن به احتمال زیاد به دلیل گمراه کردن تنظیم کننده در مورد ایمنی ۷۳۷ MAX با اتهامات جنایی مواجه خواهد شد، منتشر شده است. همچنین Lucid Motors در کانون توجه قرار دارد که پس از کسب گواهینامه مثبت از محدوده رانندگی وسایل نقلیه برقی خود در روز پنجشنبه، به پیش فروش خود ادامه داد.

 

۴- سازمان غذا و دارو واکسن های تقویت کننده را بررسی می کند

قرار است یک پنل مشاوره خارجی در سازمان غذا و دارو خطرات و مزایای تزریق واکسن تقویت کننده کووید -۱۹ را بررسی کند.

سهام تولیدکنندگان واکسن مانند Pfizer (NYSE: PFE) و Moderna (NASDAQ: MRNA) در هفته های اخیر رفتار های متفاوتی داشته اند در حالی که گزارش هایی حاکی از آن است که اثر واکسن های آنها در طول زمان کاهش می یابد. خود شرکت ها از این امر به عنوان استدلالی برای حمایت از مورد تقویت کننده ها استفاده کرده اند که به فروش میلیاردها دلار اضافی منجر می شود.

با وجود کاهش متوسط ​​موارد ابتلا به کووید -۱۹ در روزهای اخیر، ایالات متحده همچنان منتظر است که نرخ عفونت های جدید به طور قاطع کاهش یابد. تعداد مرگ و میر ناشی از این بیماری روز پنجشنبه به بالاترین میزان از فوریه رسید و به بیش از ۳۴۰۰ نفر رسید.

 

۵- تنگنای خلیج قیمت نفت را حمایت می کند

قیمت نفت خام اندکی کاهش یافت اما همچنان در بالاترین سطح خود در هفته گذشته در شش هفته اخیر قرار دارد، زیرا عدم وجود تولید خلیج مکزیک همچنان باعث افزایش قیمت ها می شود.

در ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۶ درصد کاهش یافت و به ۷۲٫۱۴ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت ۰٫۵ درصد کاهش یافت و به ۷۵٫۲۹ دلار در هر بشکه رسید.

داده های موقعیت یابی خالص CFTC و تعداد دکل های نفتی بیکر منتشر می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.