0

پنج نکته طلایی (Sep-15)

بازارهای سهام چین با توجه به داده های ناامید کننده اقتصادی و به ظاهر قصور قریب الوقوع یک توسعه دهنده بزرگ املاک، مجدداً سقوط می کنند. قیمت انرژی اروپا در حال حاضر از رکورد خود در سال ۲۰۰۸ فراتر رفته است، در حالی که افت زیادی در ذخایر نفت از قیمت نفت خام حمایت می کند. سرانجام داده های تولید صنعتی ایالات متحده در ماه آگوست اعلام می شود.

 

۱- کووید -۱۹ در ماه آگوست به اقتصاد چین ضربه زد

اقتصاد چین در ماه اوت تحت فشار موجی از قرنطینه های ناشی از کووید -۱۹ و تأخیر تدابیری که در اوایل سال برای کنترل مشکلات این کشور اتخاذ شد، کندتر شد.

رشد خرده فروشی در سال جاری به ۲٫۵ درصد کاهش یافت، بسیار کندتر از آنچه انتظار می رفت، در حالی که رشد تولیدات صنعتی نیز بیش از حد انتظار کاهش یافت و از ۸٫۴ درصد به ۵٫۳ درصد رسید. سرمایه گذاری در دارایی های ثابت به طور موازی کند شد.

در حالی که اعداد و ارقام سالانه نیز نشان دهنده بهبود سریع ارقام پایه ۱۲ ماه قبل است، در حالی است که تعداد جدیدی از محدودیت ها در استان فوجیان و طوفان در مرکز چین و ساحل شرقی آن موجب ایجاد اختلال در هزینه های مصرف کننده و الگوهای تولید صنعتی شده است.

 

۲- Evergrande به لبه نزدیک تر است

علاوه بر همه اینها، بازارهای مالی کشور در تلاش هستند تا آنچه را که بزرگترین پیش فرض شرکت در تاریخ آن است، هضم کنند.

طبق گزارش بلومبرگ، وزارت مسکن به طلبکاران گفت که توسعه دهندگان China Evergrande Group ، که حدود ۳۰۰ میلیارد دلار بدهی دارند، نمی توانند بدهی خود را در هفته آینده پرداخت کنند.

Standard & Poor رتبه خود را در مقطع ارشد اورگراند به CC کاهش داد و این نشان دهنده احتمال بالای پیش فرض قریب الوقوع است. شاخص های مختلف سهام چین بین ۰٫۲ تا ۱٫۸ درصد کاهش یافت و شاخص هانگ سنگ بدترین ضربه را به خود اختصاص داد.

 

۳- قرار است سهام بالاتر باز شود

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است با رشد امروز، برخی از زیان های روز سه شنبه جبران شود، زیرا افزایش جدید موارد کووید -۱۹ همچنان روند بهبود را زیر سوال می برد.

تاثیر موج نوع دلتا در کاهش ماهانه ۹ درصدی قیمت بلیط هواپیما در ماه آگوست آشکار شد، که این امر باعث شد تا آمار تورم در روز چهارشنبه کمتر از حد انتظار باشد.

تا ساعت ۱۴:۴۵، قراردادهای آتی داوجونز ۶۴ واحد یا ۰٫۲ افزایش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 و Nasdaq 100 هر دو ۰٫۳ افزایش یافتند.

اطلاعات مربوط به تولیدات صنعتی باید ساعت ۱۷:۴۵ اعلام شود، در حالی که شماره تقاضای وام مسکن هفتگی زودتر منتشر می شود. بخش هایی که احتمالاً در کانون توجه قرار می گیرند شامل کالاهای لوکس هستند، زیرا سهام اروپایی از ترس اینکه سرکوب گسترده نابرابری در چین می تواند به فروش برسد، سقوط کرد. سهام کازینو روز سه شنبه پس از گزارش مقررات سختگیرانه تر برای صنعت قمار ماکائو سقوط کرد.

 

۴- قیمت انرژی اروپا پس از آتش سوزی اتصالات به رکورد بی سابقه ای رسید

با تشدید فشار بر بازارهای نقدی عرضه نشده، قیمت گاز طبیعی و برق اروپا به بالاترین حد خود رسید. محرک آخرین جهش قیمت آتش سوزی بود که کابل رابطی را که ۲ گیگاوات برق از فرانسه به انگلستان منتقل می کند قطع کرد.

از نظر معادل قیمت نفت، قیمت گاز اروپا در حال حاضر بالای ۱۵۰ دلار در هر بشکه است، حتی بیشتر از اوج افزایش قیمت در سال ۲۰۰۸٫ تحلیلگران خاطرنشان کردند که با توجه به از بین رفتن نقدینگی در بازارهای نقدی، ممکن است به زودی روند معکوس انجام شود و قیمت های اروپا در حال حاضر به حدی رسیده است که به زودی انتقال منابع LNG از بازار آسیا سودآور خواهد بود.

کرملین با کمال میل اظهار نظر کرد که افتتاح فوری خط لوله Nord Stream 2 به کاهش فشار کمک می کند. خط لوله به تازگی تکمیل شده است، اما هنوز بررسی های دقیق  که باید پیش از راه اندازی را انجام دهد که توسط تنظیم کننده آلمان تأیید شود، انجام نشده است.

 

۵- نفت با افت شدید موجودی ها پشتیبانی می شود

به گفته موسسه نفت آمریکا ، قیمت نفت خام نیز به دلیل افزایش بیش از حد انتظار موجودی آمریکا در هفته گذشته به بالاترین حد در شش هفته گذشته رسیده است. API اعلام کرد که ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۵٫۲ میلیون بشکه کاهش یافت در حالی که انتظار می رفت ۳٫۹ میلیون بشکه باشد.

طبق معمول، اطلاعات دولت ایالات متحده ساعت ۱۹:۰۰ اعلام می شود.

تا ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۶ درصد افزایش یافت و به ۷۱٫۵۸ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۳ درصد افزایش به ۷۴٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.