0

پنج نکته طلایی (Sep-14)

داده های تورم ایالات متحده برای ماه آگوست و همچنین رونمایی سالانه آیفون اپل (NASDAQ: AAPL) در کانون توجهات است. طوفان نیکلاس به شرق هوستون وارد می شود و فشار تازه ای بر بازارهای LNG وارد می کند. سهام در آرامش هستند، اما اوراکل (NYSE: ORCL) پس از گزارش ضعیف رشد در روز دوشنبه در کانون توجه قرار گرفت.

 

۱- CPI ایالات متحده

زمان قسمت بعدی روایت تورم فرا رسیده است. اعداد تورم قیمت مصرف کننده ایالات متحده برای ماه آگوست ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می شود و پیش بینی اجماع برای مجموعه ای از ارقام است که نشان می دهد موج افزایش قیمت ها باعث ترس بسیاری از بازارهای مالی در چند ماه گذشته شده است.

تورم ماهانه از ۰٫۵٪ به ۰٫۴٪ کاهش می یابد، در حالی که انتظار می رود نرخ سالانه از ۵٫۴٪ به ۵٫۳٪ کاهش یابد. تحولات مشابهی در شاخص اصلی پیش بینی می شود، اگرچه تا حد زیادی به قیمت خودروهای دست دوم بستگی دارد، که مسئول بیشتر ترس از تورم امسال بوده است.

طی ماه گذشته، تعداد تورم جهانی به همان میزان که غیرمنتظره بوده است، با کنار کشیدن تدریجی سیاست های مالی و محرکی که فشارهای نزولی را بر قیمت ها وارد کرده و نیروی صعودی مشکلات جاری زنجیره تامین جهانی را جبران کرده است.

 

۲- نیروی کار در بریتانیا در حال اتمام است

بازار کار بریتانیا همچنان در حال بهبود است و روزی پیش می آید که بانک انگلستان سیاست پولی را کمی نزدیکتر می کند.

داده های ماه ژوئیه برای اشتغال نشان داد که تعداد کارکنان حقوق و دستمزد در انگلیس برای اولین بار از سطح فوریه ۲۰۲۰ فراتر رفته است، اگرچه به احتمال زیاد این تعداد در دو ماه آینده تحت فشار قرار می گیرد. زیرا طرح حفاظت از شغل دولت به پایان می رسد.

مهمتر از همه، اعداد و ارقامی که نشان دهنده بیش از یک میلیون جای خالی در این کشور برای اولین بار است، گواهی بر کمبود شدید نیروی کار در زمینه هایی مانند رانندگی کامیون، کشاورزی و مهمان نوازی است. هر سه بخش کارفرمایان سنگین شهروندان اتحادیه اروپا بودند که حق خودکار آنها برای کار در بریتانیا با برگزیت به پایان رسید. چنین کمبودهایی همچنین باعث افزایش دستمزدها می شود – متوسط ​​درآمد  ۸٫۳% در سال افزایش یافته است.

 

۳- سهام برای باز شدن تغریبا بدون تغییر آماده می شود. نگاه ها به رویداد اپل ، اوراکل

بازارهای سهام ایالات متحده بدون تغییر باز می شوند، زیرا بازار از توانایی شماره های CPI برای تغییر انتظارات از سیاست فدرال رزرو آگاه است.

تا ساعت ۱۴:۵۰، معاملات آتی داو جونز ۲۸ واحد یا ۰٫۱ افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز به همان میزان افزایش یافت. Nasdaq 100 ثابت بود. Nasdaq روز دوشنبه با بازگشت پول به سهام چرخه ای و ارزشی در پاسخ به بهبود وضعیت کووید -۱۹ ایالات متحده، عملکرد ضعیفی داشت.

سهام مورد توجه امروز شامل اپل خواهد بود که نسل جدید آیفون های مجهز به ۵G و ساعت جدید اپل را در رویداد بازاریابی سالانه خود ارائه می دهد. این رویداد تنها چند روز پس از حکم مهم دادگاه اتفاق می افتد که قدرت درآمد فروشگاه برنامه خود را تضعیف می کند.

اوراکل که پس از بسته شدن بازار در روز دوشنبه، ارقام ناامیدکننده ای را گزارش کرد، از دیگر سهام های مورد تمرکز خواهد بود.

 

۴- بازارهای انرژی

قیمت گاز طبیعی همچنان افزایش می یابد، زیرا صدای بازارهای انرژی آسیا و اروپا به دلیل کمبود عرضه درامده است.

معاملات آتی هنری هاب روز دوشنبه به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۴ رسید و ۰٫۵٪ افزایش یافت و به ۵٫۲۵۸ دلار در هر میلی متر Btu در رسید، که تحت فشار شدید در بازارهای LNG قرار گرفت. ورود طوفان نیکلاس، به بارگیری LNG در هوستون کمک نمی کند.

به دلیل تولید کم انرژی از منابع تجدیدپذیر و دو قطعی برنامه ریزی نشده هسته ای، قیمت انرژی بریتانیا از ماه فوریه بیش از سه برابر افزایش یافته است. در همین حال، دولت اسپانیا در پاسخ به موجی از خشم مردم، روز دوشنبه مجبور شد مالیات بر قبوض انرژی را تا پایان سال دیگر کاهش دهد.

 

۵- قیمت نفت پس از گزارش IEA

بازار نفت خام نیز افزایش یافته و قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۷ درصد افزایش یافته و به ۷۰٫۹۷ دلار در بشکه و معاملات آتی برنت با ۰٫۸ درصد افزایش به ۷۴٫۰۹ دلار در بشکه رسیده است.

بر اساس داده های دولت، کمتر از ۸۰۰۰۰۰ بشکه در روز از تولید هنوز در سکوهای خلیج بسته است.

این احساس همچنین با گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی که می گوید “تقاضای شدید و پیشرفت مداوم در برنامه های واکسیناسیون باید از سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ تقویت شود” تأکید شد.

طبق معمول موجودی انستیتو نفت آمریکا در ساعت ۱ بامداد منتشر می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.