0

پنج نکته طلایی (Sep-13)

قانونگذاران حزب دموکرات آمریکا طرح افزایش مالیات خود را اعلام کردند. اورانیوم موضوع داغ جدیدی در بازار کالاها است. با کاهش ریباند اپل و کاهش تعداد موارد ابتلا به کووید ۱۹، سهام ایالات متحده با عبور از ضررهای هفته گذشته رو به افزایش است. این امر در کنار قطعی های طولانی مدت در خلیج مکزیک، قیمت نفت را به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه می رساند. پکن هنوز با Alibaba (NYSE: BABA) و Ant Group کار نمی کند و اوراکل (NYSE: ORCL) پس از بسته شدن بازار گزارش درآمد می دهد.

 

۱- اجرای برنامه های مالیاتی

جزئیات بیشتری در مورد برنامه قانونگذاران دموکرات برای افزایش مالیات ظاهر شد، زیرا این حزب به دنبال راههایی برای افزایش هزینه های برنامه ریزی شده خود است.

وال استریت ژورنال گزارش داد که کمیته  این هفته بحث در مورد پیشنهاداتی مبنی بر افزایش نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها از ۲۶ درصد به ۲۶٫۵ درصد و افزایش حداقل مالیات بر درآمد شرکت ها از ۱۰ درصد به ۱۶٫۵ تعیین شده است.

علاوه بر این، دموکرات ها پیشنهاد افزایش ۳ درصدی درآمد سالانه افراد بیش از ۵ میلیون دلار و همچنین افزایش حداکثر نرخ مالیات بر عایدی سرمایه به ۲۸٫۸ درصد از ۲۳٫۸ درصد را ارائه می دهند.

این اقدامات برای تأمین هزینه های گسترده مشوق های انرژی تجدیدپذیر و رفاه، به ویژه در زمینه مراقبت از کودکان و مرخصی قانونی با حقوق است.

 

۲- اورانیوم، موضوع داغ جدید

تجمع چشم نوازی در یکی از مغفول ترین گوشه های بازار انرژی شکل گرفت. معاملات آتی اورانیوم در کمتر از یک ماه بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است که عمدتا به دلیل افزایش خرید محصول فیزیکی اساسی توسط یک موسسه کانادایی کمی شناخته شده، Sprott Physical Uranium Trust (OTC: SRUUF) است.

اورانیوم، که تنها استفاده تجاری مهم آن در سوخت هسته ای است، از زمان فاجعه هسته ای فوکوشیما در سال ۲۰۱۱ در تنگنا قرار داشت، که منجر به تسریع تدریجی خروج انرژی هسته ای در آلمان و تجدید نظر شدید در برنامه های دیگر کشورها برای ارتقاء یا تولید هسته ای خود را گسترش دهند.

این در حال حاضر تا حدی به دلیل قیمت بی سابقه قدرت در اروپا و بسیاری از ایالات متحده افزایش یافته است، که تا حدی ناشی از کمبود انرژی تجدیدپذیر است. این امر به احیای روایت هسته ای به عنوان معتبرترین منبع انرژی کم کربن کمک کرده است. در آینده نزدیک، این بدان معناست که تولیدکنندگان هسته ای می توانند به راحتی هرگونه افزایش هزینه سوخت را جذب کنند، که در هر صورت بخش بسیار کوچکی از هزینه های نیروگاه های هسته ای را نسبت به نیروگاه های زغال سنگ و گاز تامین می کند.

 

۳- سهام در حال افزایش است

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است از ضررهای هفته گذشته بکاهد، که با کاهش موارد ابتلا به کووید -۱۹ در سراسر کشور در هفته گذشته همراه شده است (حتی اگر مرگ و میر-یک شاخص عقب افتاده-هنوز در برخی مناطق به بالاترین حد خود برسد).

تا ساعت ۱۴:۴۵، قراردادهای آتی داوجونز ۱۸۲ واحد یا ۰٫۵ افزایش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 و آتی Nasdaq 100 به طور موازی افزایش یافتند.

سهام هایی که احتمالاً مورد تمرکز قرار خواهند گرفت شامل اپل (NASDAQ: AAPL) است که در پی حکم مهمی که علیه این شرکت به نفع ناشر Fortnite Epic Games در روز جمعه صادر شده است که تهدید می شود به قدرت کسب و کار فروشگاه برنامه خود ضربه خواهد زد، است.

اوراکل تنها شرکتی است که گزارش هایش را منتشر می کند که بعد از زنگ بسته شدن بازار است.

 

۴- هنوز مشکلات پکن با علی بابا به پایان نرسیده است

مشکلات نظارتی علی بابا (NYSE: BABA) همچنان در حال افزایش است. فایننشال تایمز گزارش داد که مقامات چینی به دنبال تجزیه همکار خود در Alipay برای کاهش قدرت بازار خود هستند و دو عملیات وام دهی بزرگ خود را از بقیه گروه متمرکز بر پرداخت ها متوقف می کند.

دو برنامه ای که تحت تأثیر قرار می گیرند، یکی Huabei است که تجارت کارت اعتباری را اداره می کند، و دیگری Jiebei است، که وام های بدون ضامن می دهد. آنها با هم بیشتر درآمد گروه (کمتر از ۴۰٪) را نسبت به تجارت پرداخت های سنتی Alipay به خود اختصاص می دهند.

فایننشال تایمز اعلام کرد که پکن از گروه Ant Group، یکی از گروه های مادر Alipay می خواهد تا داده های کاربر را که بر اساس تصمیمات وام دهی اش است، به یک سرمایه گذاری مشترک با امتیاز دهی اعتباری منتقل کند، که دولت نیز باید در آن سرمایه گذار باشد. سهام علی بابا در هنگ کنگ ۴٫۳ درصد کاهش یافت.

 

۵- افزایش نفت با وجود گزارش اوپک

انتظار می رود سازمان کشورهای صادرکننده نفت هنگامی که گزارش ماهانه خود را در مورد بازار جهانی نفت در حدود ۷ صبح به وقت شرق منتشر می کند، در برآورد خود از تقاضای جهانی نفت را تجدید نظر کند.

بنا به گزارش اخبار اخبار آخر هفته، انتظار می رود شیوع کووید -۱۹ در سراسر جهان همچنان بر تقاضا برای حمل و نقل هوایی و تا حدی کمتر بر سوخت وسایل نقلیه موتوری تأثیر بگذارد.

قیمت نفت خام در طول شبانه روز به بیش از ۷۰ دلار رسید. این گزارش ها بسیار مهم است که نشان می دهد چین قصد دارد از ذخایر استراتژیک نفت خود فروش قابل توجهی داشته باشد و همچنین گزارش هایی درباره طوفان که به نظر می رسد این هفته به ساحل شرقی چین ضربه بزند.

در ساعت ۱۴:۵۰، قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۳ درصد افزایش به ۷۰٫۶۴ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت برنت با ۱٫۱ درصد افزایش به ۷۳٫۷۳ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.