0

پنج نکته طلایی (Sep-10)

حزب حاکم دموکرات در حال تدوین برنامه هایی برای افزایش مالیات بازخرید سهام است. جو بایدن با شی جین پینگ تماس می گیرد تا از تنش های آمریکا و چین بکاهد، اما گویا تغییر چندانی نکرده است. سهام قرار است بالاتر باز شود اما هنوز هفته ی منفی در راه است. داده های قیمت تولیدکننده ایالات متحده برای ماه آگوست اعلام می شود و گازپروم (MCX: GAZP) سرانجام ساخت خط لوله جنجالی Nord Stream 2 را تکمیل می کند.

 

۱٫ مجبور به بازخرید مالیاتی است

حزب دموکرات در حال تدوین قانونی است که بازخرید سهام مشمول مالیات شود، زیرا تلاش برای درآمد جدید برای تأمین هزینه های سیاست های گسترده خود را افزایش می دهد.

پیشنهاداتی که توسط سنس شرود براون (اوهایو) و ران وایدن (اورگن) ارائه شده است، ۲٪ مالیات بازخرید را تحمیل می کند، که برای بسیاری از شرکت های آمریکایی به وسیله توزیع ترجیحی سهامداران تبدیل شده و ۵۲٪ از کل سهامداران را به خود اختصاص داده است.

این اخبار در حالی منتشر می شود که نمایندگان دموکرات در مورد نحوه اختصاص ۳٫۵ تریلیون دلار که قصد دارند در قبال صورت حساب هایی که اکنون از طریق کنگره راه می اندازند، اختصاص دهند. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، مالیات بازخرید طی ۱۰ سال تنها ۱۷۲ میلیارد دلار افزایش می یابد.

 

۲- تماس بایدن با شی

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، برای اولین بار در شش ماه گذشته با شی جین پینگ، همتای چینی خود تماس گرفت تا تلاش کند تا بخشی از روابط خود را که از زمان خروج دونالد ترامپ، رئیس جمهور جنگنده، بهبود نیافته است، برطرف کند.

بازخوانی های هر دو طرف نشان می دهد که هیچ تغییر عمده ای در سیاست در حال اجرا نیست.

این تماس تنها چند هفته پس از خروج آشفته ایالات متحده از افغانستان صورت می گیرد، که باعث ایجاد خلاء قدرت شده است که چین اعلام کرده است ممکن است بخشی از آن را پر کند. چین روز پنجشنبه ۳۱ میلیون دلار به افغانستان کمک کرد و از قصد خود برای همکاری با طالبان خبر داد. با این حال، کمک های در نظر گرفته شده نمی تواند جایگزین پشتوانه مالی صندوق بین المللی پول و بانک جهانی شود، که هر دو همکاری خود را با این کشور تعلیق کرده اند.

هجوم فعالیت های کاخ سفید در چند روز گذشته به تغییر برنامه خبری در روزهای اخیر کمک کرده است، زیرا دستور واکسن برای کارمندان فدرال و شکایت علیه قانون سقط جنین تگزاس توجه را از آسیای مرکزی دور کرده است.

 

۳- قرار است سهام بالاتر باز شود. داده های PPI مورد توجه است

سهام ایالات متحده قرار است دیرتر باز شود و ضررهای روز پنجشنبه را معکوس کند. اما همچنان در اولین هفته منفی خود در سه هفته گذشته قرار دارد.

تا ساعت ۱۴:۵۰، معاملات آتی داو جونز ۱۷۶ واحد یا ۰٫۵ افزایش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز ۰٫۴ و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۳ افزایش یافت.

بعداً به داده های تورم قیمت تولیدکنندگان ایالات متحده در ساعت ۱۷:۰۰ توجه می شود، جایی که انتظار می رود بالاترین سطح چند ساله ۸٫۲ باشد.

پس از آنکه مالک Smith & Wesson راهنمایی های ناامیدکننده ای را در اواخر روز پنجشنبه منتشر کرد، سهام هایی که احتمالاً در کانون توجه قرار می گیرند شامل American Outdoor Brands (NASDAQ: SWBI) است. اخبار مربوط به چالش قانونی سقف قیمت شهر نیویورک حمایت از قیمت سهام شرکت های تحویل غذا مانند Uber (NYSE: UBER) و DoorDash نیز در توجه است.

 

۴٫ گازپروم نورد استریم ۲ را تکمیل می کند ، اما قیمت گاز همچنان در حال افزایش است

قیمت گاز طبیعی اروپا پس از آنکه غول گاز روسیه گازپروم اعلام کرد ساخت خط لوله نورد استریم ۲ (که گاز روسیه را مستقیماً از طریق دریای بالتیک به آلمان می برد) را تکمیل کرده است، اندکی کاهش یافت.

این اخبار امیدواری داد که جریانها به سرعت افزایش یابد و به شرکت های اروپایی اجازه دهد ظرفیت ذخیره سازی را قبل از فصل گرمای زمستان پر کنند.

قیمت گاز طبیعی انگلیس امسال به دلیل کاهش عرضه از روسیه و کاهش تقاضا از نیروگاه ها به دلیل کاهش تولید انرژی های تجدیدپذیر (به ویژه باد) به دلیل افزایش فشار جو بر اروپا، امسال سه برابر شده است. آنها صبح روز جمعه ۱٫۷ درصد دیگر افزایش یافتند، زیرا مشکلات کوتاه مدت عرضه بر چشم انداز تسکین در چند ماه بیشتر بود.

 

۵- افزایش نفت با ادامه مشکلات تولید در خلیج

به دلیل مشکلات ناشی از بازگرداندن تولید از خلیج مکزیک پس از ادامه طوفان ایدا، قیمت نفت خام یک دلار دیگر در هر بشکه افزایش یافت.

Royal Dutch Shell (LON: RDSa)، بزرگترین اپراتور دریایی در منطقه، روز پنجشنبه در برخی از قراردادهای خود فورس ماژور اعلام کرد، در حرکتی که نشان می دهد انتظار می رود سکوی کم عمق دلتا غربی ۱۴۳ ، که به عنوان مرکزی برای خطوط تولید مختلف، تا مدتی تحت تأثیر قرار گیرد.

مقامات آمریکایی تخمین می زنند که کمتر از ۸۰ درصد از تولید خلیج، آفلاین است.

در ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۷ درصد افزایش یافت و به ۶۹٫۲۷ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۷ درصد افزایش به ۷۲ دلار و ۶۳ سنت در هر بشکه رسید. تعداد دکل های بیکر هیوز و داده های خالص موقعیت یابی CFTC امروز اعلام می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.