0

پنج نکته طلایی (Sep-07)

داده های اقتصادی از چین و اروپا روند بهبود جهانی را در مسیر خود نگه می دارد. بیت کوین در السالوادور به صورت قانونی خریداری می شود. دیزنی رکورد ۱۳ ساله ای را در گیشه از شکست و با وجود بازگشت آرام شرایط خلیج مکزیک به حالت عادی، نفت سقوط کرد.

 

۱- تجارت چین رونق می گیرد، تولید ناخالص داخلی اروپا افزایش می یابد

داده های اقتصادی در چین و اروپا این اطمینان را می دهد که با وجود موج نوع دلتا Covid-19 که زنجیره های تأمین را پیچانده و فصل گردشگری تابستانی را مختل کرده است، بهبود هنوز تا حد زیادی در مسیر خود است.

واردات چین در ماه اوت ۳۳ درصد رشد کرد، در حالی که صادرات ۲۵٫۶ درصد رشد کرد، هر دو رقم مطلوبی بود. این اعداد شامل مقادیر ارزشمندی از واردات سنگ آهن بود، اگرچه این میزان برای جلوگیری از سقوط آینده سنگ آهن به پایین ترین سطح ۱۴ ماه گذشته به دلیل کاهش بیشتر تولید فولادسازان کافی نبود.

تولید ناخالص داخلی منطقه یورو برای سه ماهه دوم در عین حال افزایش یافته است تا رشد ۲٫۲ در سه ماهه و ۱۴٫۳ درصد در سال را نشان دهد، که عمدتا به دلیل مصرف بیشتر است.

با این وجود، در استرالیا، بانک مرکزی اعلام کرد زمان بیشتری برای از بین بردن خرید دارایی های خود طول می کشد، حتی اگر نرخ خرید اوراق قرضه خود را طبق برنامه کاهش داده است.

 

۲- نقطه عطف قانونی بیت کوین

همزمان با پدیرفته شدن ارز دیجیتال به طور رسمی در السالوادور، بیت کوین به طور موقت به بالای ۵۲۰۰۰ دلار رسید. این کشور آمریکای لاتین اولین کشور در جهان است که این قدم را برداشته است.

با این حال، امیدواریم که این امر بتواند باعث ایجاد یک روند شود، هرچند بلندپروازانه به نظر می رسد. السالوادور گفته است که بیت کوین نمی تواند برای پرداخت مالیات مورد استفاده قرار گیرد، بیانی فصیح درباره اینکه دولت در مورد ارزش اصلی واقعی آن چه فکر می کند.

به علاوه، این واقعیت که اخبار به خوبی پرچم گذاری شده بود، به این معنی بود که تجمع به زودی برعکس شد. ارزهای دیگر نیز تحت فشار فروش بیت کوین معکوس شدند.

 

۳- سهام برای باز شدن مسطح تنظیم شده است. نگاه ها به بوئینگ (NYSE: BA)

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است پس از تعطیلات آخر هفته مجدداً بازگشایی شوند، در شرایطی که شایعات دائمی در مورد اختلال در زنجیره تامین و نرخ بالای موارد ابتلا به کووید -۱۹ وجود دارد. مبتلایان جدید هفته گذشته از اوج ژانویه به بالاترین حد خود رسید ، اگرچه نشانه هایی از خم شدن منحنی وجود دارد. در همین حال، مرگ و میر به بالاترین سطح خود از ماه مارس رسید.

تا ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۸ واحد یا کمتر از ۰٫۱ افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 و آتی Nasdaq 100 ، که روز جمعه نزدیک به بالاترین رکورد بسته شدند، هر دو کمتر از ۰٫۱ کاهش یافتند.

پس از آنکه یکی از بزرگترین مشتریان بوئینگ – شرکت هواپیمایی اروپایی Ryanair – از مذاکرات برای خرید بزرگ هواپیمای ۷۳۷ MAX 10 خبر داد.

Match Group (NASDAQ:MTCH) نیز ممکن است پس از قرار گرفتن در شاخص S&P 500 در کانون توجه قرار گیرد.

 

۴- دیزنی با شنگ چی رکورد گیشه را می شکند

فیلم ابرقهرمانی «شانگ چی» به رهبری آسیا در آخرین هفته خود در سینماهای آمریکای شمالی ۹۰ میلیون دلار فروش داشت که این امر باعث رونق بخش سرگرمی می شود که کماکان با خطرات ناشی از کووید -۱۹ و قرنطینه درگیر بود.

این رقم سه برابر رکورد ۱۳ ساله برای اولین هفته بعد از روز کارگر است که قبلاً توسط “هالووین” برگزار می شد.

این نسخه به طور انحصاری به سینماها داده شد، نه اینکه همزمان در کانال پخش دیزنی+ منتشر شود. اسکارلت جوهانسون، بازیگر سینما، دیزنی را به دلیل اکران ترکیبی “بیوه سیاه” در اوایل تابستان تحت شکایت قرار داده است، زیرا ادعا می شود که او از درآمدهای گیشه قرارداد را خود کم کرده است.

سهام AMC Entertainment (NYSE: AMC) ، که اغلب در واکنش به هیچ خبری به طرز وحشیانه ای تغییر قیمت نمی دهد، در یکی از واضح ترین نشانه های ماه های اخیر که سینماها هنوز می توانند جمعیت را به خود جلب کنند، ۰٫۷ درصد افزایش یافت.

 

۵- نفت علیرغم تعطیلی طولانی مدت در خلیج مکزیک دچار تزلزل می شود

قیمت نفت خام دوباره کاهش یافت. زیرا داده های تجاری چین نشان می دهد که واردات نفت خام با وجود افزایش ۸ درصدی نسبت به ماه ژوئیه همچنان بیش از ۱ میلیون بشکه در روز از سطح ماه فوریه در ماه اوت ادامه دارد.

در ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت آمریکا با ۱٫۰ درصد کاهش به ۶۸٫۵۸ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی برنت با ۰٫۲ درصد کاهش به ۷۲٫۰۸ دلار در هر بشکه رسید.

لحن ضعیف با آنچه به نظر می رسید تولید پس از طوفان ایدا است در سکوهای تولیدی در خلیج مکزیک رخ دهد، در تضاد است. داده های دولت در روز دوشنبه نشان داد که حدود ۱٫۵۳ میلیون بشکه در روز از تولید نفت خام همچنان معادل ۸۳ درصد از تولید خلیج است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.