0

پنج نکته طلایی (Sep-03)

گزارش اشتغال ایالات متحده در ساعت ۱۷:۰۰ اعلام می شود و می تواند انتظارات در مورد تاخیر در خروج از اقدامات محرک پولی دوران پاندمی توسط فدرال رزرو را تقویت کند. طوفان ایدا رد مرگ و ویرانی را در شمال شرقی برجای می گذارد و همچنان مشکلاتی را برای شرکت های نفتی در خلیج مکزیک ایجاد می کند. یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن پس از ناتوانی در مهار آخرین موج کووید -۱۹ ، کناره گیری کرد.

 

۱- گزارش مشاغل به روند فعالیت فدرال رزرو اشاره می کند

وزارت کار داده های رسمی اشتغال را برای ماه آگوست منتشر می کند، دو روز پس از آنکه نظرسنجی از استخدام بخش خصوصی توسط ADP نشان داد که نیروی کار در کاهش است زیرا آخرین موج کووید -۱۹ ایالات متحده را فرا گرفته است.

اما پیش بینی اجماع برای افزایش ۷۵۰،۰۰۰ شغل تا اواسط ماه گذشته است، که از دو ماه گذشته کند شده است، هنوز نشانه پیشرفت قابل توجه در بهبود است.

انتظار می رود متوسط ​​درآمد ساعتی از ۰٫۴ درصد در ماه جولای به ۰٫۳ درصد برسد، که بازتاب میزان بالای خدمات کم درآمد است که با بازگشایی اقتصاد به صورت آنلاین باز می گردد. انتظار می رود نرخ بیکاری از ۵٫۴ درصد در ماه جولای به ۵٫۲ درصد کاهش یابد.

اینکه آیا این میزان برای کاهش خرید اوراق قرضه در سپتامبر فدرال رزرو کافی است یا خیر، سوال اصلی بعدی خواهد بود.

 

۲- طوفان مرگبار آیدا

بر اثر طوفان ایدا در شمال شرقی ایالات متحده دست کم ۴۵ نفر جان خود را از دست دادند. بیشتر تلفات مربوط به گیر افتادن افراد در خودروهایی بود که سیلاب بر آنها غلبه کرد.

اختلال ناشی از سیل ، قطع برق و بارندگی شدید حدود ۶۰ میلیون نفر را در منطقه تحت تاثیر قرار داد، چیزی که احتمالاً در داده های اقتصادی با فرکانس بالا برای مجموعه هایی مانند خرده فروشی و تولید در هفته های آینده منعکس می شود.

Fitch Ratings مجموع خسارات بیمه شده را تا ۲۵ میلیارد دلار تخمین زده است، که مشکلات صنعت بیمه ای را که از طوفان یوری در حال سقوط است، تشدید می کند.

 

۳- سهام پیش از گزارش مشاغل بالاتر حرکت می کند

بازارهای سهام ایالات متحده در بازار پیش فروش بالاتر حرکت کردند، اما تا زمانی که مشاغل گزارش نشوند حجم آن ناچیز خواهد ماند.

در ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۵۸ واحد یا کمی کمتر از ۰٫۲ درصد افزایش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز ۰٫۲ درصد و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ هم ۰٫۱ درصد افزایش یافت.

سهامی که  احتمالاً مورد توجه قرار می گیرد، ویرجین گالاکتیک است که پروازهای آن توسط نهادهای نظارتی ایالات متحده متوقف شده است تا تحقیقات درباره ادعاها مبنی بر نادیده گرفتن هشدارهای ایمنی خلبانان این هواپیما در پرواز بسیار معروف ریچارد برانسون، و تعداد انگشت شماری دیگر، در اوایل تابستان بررسی شود.

دیگر سهام ها عبارتند از Broadcom (NASDAQ: AVGO) ، که پس از بسته شدن در روز پنجشنبه درآمد قوی تری از حد انتظار داشت، و DocuSign (NASDAQ: DOCU) ، که به نظر می رسد رشد ناشی از همه گیری آن در حال کند شدن است.

 

۴- سوگا نخست وزیر ژاپن کناره گیری می کند

شاخص نیکی ۲ درصد افزایش یافت اما ین پس از آنکه نخست وزیر یوشیهیده سوگا اعلام کرد از قدرت کنار می رود ثابت ماند.

محبوبیت سوگا به شدت سقوط کرده بود. زیرا اصرار وی برای انجام بازی های المپیک موجی از کووید -۱۹ را که هنوز دولت آن را تحت کنترل خود در نیاورده است، افزایش داداه است. در حالی که به نظر می رسد شیوع کرونا یک هفته پیش به اوج خود رسیده است، اما تقریباً سه برابر میزان امواج قبلی باقی می ماند.

به نظر برخی، خروج سوگا از عصر جدیدی از بی ثباتی نسبی در سیاست ژاپن خبر می دهد که تنها یک سال پس از استعفای شینزو آبه، نخست وزیر سابق این کشور اتفاق می افتد. با این حال، دلار در برابر ین در ۱۰۹٫۲۰ ثابت بود.

 

۵- قیمت نفت به ۷۰ دلار رسید

قیمت نفت خام به بیش از ۷۰ دلار رسید زیرا گزارش ها نشان می دهد که اختلال در مجموعه انرژی در خلیج مکزیک ممکن است بیش از آنچه تصور می شود طول بکشد.

سه چهارم تولید این خلیج همچنان بسته است، تا حدی به دلیل آسیب در هلیکوپترها که مانع از بارگیری مجدد سکوهای حفاری می شود. علاوه بر این، قطع برق در لوئیزیانا همچنان پالایشگاه های ایالت را خراب می کند.

در مقابل، چشم انداز کاهش تقاضا در سراسر شمال شرقی وجود دارد تا اینکه در پی سیل در آنجا زندگی به حالت عادی بازگردد.

داده های بیکر هیوز در مورد دکل های حفاری ایالات متحده و داده های خالص کمیسیون معاملات آتی کالا نیز طبق معمول منتشر می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.