0

پنج نکته طلایی (Sep-02)

بقایای طوفان ایدا نیویورک و جنوب نیو انگلند را درگیر کرد. داده های ادعاهای بیکاری جدیدترین تصویر بازار کار را قبل از گزارش حقوق و دستمزد جمعه ارائه می دهد. یورو و ارزهای رمزپایه در برابر دلار افزایش بیشتری می یابند، اپل (NASDAQ: AAPL) در مبارزه بر سر پردازش پرداخت، و علی بابا (NYSE: BABA) هزینه تلاش پکن برای کاهش نابرابری را پرداخت می کند.

 

۱٫ ادعای بیکاری – بین گزارش ضعیف ADP و گزارش بزرگ جمعه در مورد مشاغل

سیل تازه ای از اطلاعات اقتصادی امروز منتشر می شود، یک روز پس از آنکه گزارش حقوق و دستمزد ADP ضعیف به نظر رسید انتظارات را مبنی بر اینکه فدرال رزرو سیاست پولی خود را حداقل تا نوامبر حداقل تشدید نمی کند.

داده های ادعاهای بیکاری هفتگی در ساعت ۱۷:۰۰ نشان می دهد که آیا اخراج ها در نتیجه کاهش سرعت پیشنهاد شده در سایر داده های با فرکانس بالا افزایش یافته است یا خیر. انتظار می رود ادعاهای اولیه از ۳۵۳،۰۰۰ در هفته گذشته به ۳۴۵،۰۰۰ کاهش یابد. با توجه به توجه به فشارهای تورمی، که بیش از حد معمول مورد توجه است، ممکن است اعداد و ارقام هزینه کار واحد در سه ماهه دوم، که در همان زمان اعلام می شود، در نظر گرفته شود ، در حالی که سفارشات کالاهای کارخانه ای برای ماه جولای ساعت ۱۸:۳۰ منتشر می شود.

سخنرانی رافائل بوستیک و مری دالی، از فدرال آتلانتا و سان فرانسیسکو برگزار می شود.

 

۲- آیدا به نیویورک رسید

انتهای طوفان ایدا شهر نیویورک را در هم کوبید و دست کم هشت کشته و حالت فوق العاده در دو طرف رودخانه هادسون ایجاد کرد.

این خسارات شامل قطعی گسترده برق، مانند نیواورلئان در آخر هفته، می شود زیرا باران های پرانرژی و حجم زیاد باعث جاری شدن سیل گسترده شد.

هشدارهای شدید هواشناسی در پنسیلوانیا و بخش زیادی از نیوانگلند نیز داده شده است.

این تحولات به احتمال زیاد منجر به افزایش شدید مطالبات علیه بزرگترین بیمه گذاران و بیمه گران اتکایی جهان می شود. سهام مونیخ ری و سویس ری (فرابورس: SSREY) در معاملات اروپایی ۱٫۲ درصد کاهش یافت.

 

۳- سهام برای افزایش بیشتر حرکت می کنند؛ اپل و شرکت های پرداخت در کانون توجه

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است شاهد افزایش بیشتری باشند ، اما اساساً در محدوده معاملات ۱۰ روز گذشته به خوبی حرکت می کنند، زیرا توجهات به گزارش رسمی بازار کار روز جمعه معطوف می شود.

در ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۴۸ واحد یا کمی بیش از ۰٫۱ درصد افزایش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز  ۰٫۲ درصد و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ هر کدام ۰٫۲ درصد افزایش یافت.

سهامی که احتمالا مورد توجه قرار می گیرد ، اپل خواهد بود که روز چهارشنبه گفت قصد دارد به شرکت های پرداخت شخص ثالث اجازه دهد تا تراکنش های بیشتری را از طریق فروشگاه برنامه خود انجام دهند. این اقدام به کمپلنی هایی مثل Spotify (NYSE: SPOT) و Netflix (NASDAQ: NFLX) اجازه می دهد هزینه های اشتراک بیشتری را از طریق فروشگاه برنامه Apple حفظ کنند.

همچنین شرکت زیرساخت ChargePoint که زیرساخت شارژ EV را در دستور کار قرار خواهد داد، که پیشبینی های خود را در سال جاری افزایش داد، زیرا نفوذ EV در اروپا و ایالات متحده در سه ماهه دوم سریعتر از حد انتظار انجام شد.

Broadcom (NASDAQ: AVGO) و Hewlett Packard Enterprise (NYSE: HPE) درآمد خود را پس از بسته شدن بازار گزارش خواهند کرد.

 

۴- ضعف دلار، یورو و ارزهای دیجیتال را افزایش می دهد

یورو به بالاترین سطح خود در سه هفته گذشته در برابر دلار رسید، زیرا بازار احتمال کاهش خرید اوراق قرضه توسط بانک مرکزی اروپا را تعیین کرد.

بانک مرکزی اروپا در فصل بهار نرخ خرید دارایی را تحت برنامه اضطراری همه گیر افزایش داده بود، در مقابل افزایش نرخ های بلند مدت ناشی از بازگشایی اقتصادهای ایالات متحده و منطقه یورو. حدس و گمان در مورد بانک که حداقل این حرکت را معکوس کرده است، از زمانی که حسابهای آخرین جلسه سیاستگذاری آن احتمال تورم را بیش از حد یا برای مدت طولانی، افزایش داده است، افزایش یافته است.

حرکت یورو بخشی از الگوی گسترده ضعف دلار از زمان سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز جمعه است. این امر به ارزهای رمزنگاری شده نیز سرایت یافته است، که در معاملات یک شبه ۵ درصد یا بیشتر افزایش یافته است.

 

۵- علی بابا

قیمت سهم های تکنولوؤی چینی به طور گسترده ای شفاف سازی می شوند. روزنامه ژجیانگ دیلی روز پنجشنبه گزارش داد علی بابا روز پنجشنبه اعلام کرد که ۱۰۰ میلیارد یوان (۱۵٫۵ میلیارد دلار) تا سال ۲۰۲۵ برای حمایت از تلاش جدید دولت برای “رفاه مشترک” اختصاص می دهد.

این روزنامه می گوید که سرمایه گذاری علی بابا به منظور حمایت از شرکت های کوچک و متوسط ​​و کشاورزی و ایجاد ۲۰ میلیارد یوان “صندوق توسعه رفاه مشترک” خواهد بود.

علی بابا، که در ژجیانگ مستقر است، جدیدترین شرکتی است که سود قابل توجهی را از سهامداران به پروژه های دولتی منحرف می کند: Tencent هفته گذشته مبلغ ۷٫۷ میلیارد دلار این را اعلام کرد، در حالی که Pinduoduo (NASDAQ: PDD) گفت که اولین ۱۰۰ میلیون دلار سود خود را به اهداف بشردوستانه اختصاص می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.