0

پنج نکته طلایی (Sep-01)

گزارش ADP در مورد استخدام بخش خصوصی در ایالات متحده در ماه اوت منتشر می شود، این گزارش محرکی برای گزارش روز جمعه بازار کار است. اوپک و متحدانش برای تعیین میزان تولید در ماه های آینده گرد هم می آیند. به گفته مقامات بانک مرکزی اروپا، منطقه یورو به خوبی در حال پیشرفت است، اما بخش خصوصی چین در ماه آگوست منقبض شد.  Gary Gensler  هشدارهای خود را به اپراتورهای ارزهای رمزنگاری شده تکرار می کند.

 

۱- حقوق و دستمزد ADP ساعت کار

گزارش بازار کار ماه آگوست در پیش است. پردازنده حقوق و دستمزد ADP شماره های خود را برای استخدام در بخش خصوصی تا اواسط آگوست ساعت ۱۶:۴۵ در بازار آماده می کند که توسط سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو جمعه گذشته برای اقدام فدرال رزرو آماده شده است.

همبستگی بین اعداد ADP و دولت از زمان شروع همه گیری ضعیف شده است و کمبود بزرگ ADP ماه گذشته با داده های دولت دو روز بعد به طرز چشمگیری مغایرت داشت. با این وجود ، تعداد بالاتر از ۶۱۳،۰۰۰ مورد انتظار می تواند به عنوان هشدار قبلی در مورد نوع عددی باشد که می تواند باعث فوریت خرید اوراق قرضه شود. رافائل بوستیک ، رئیس فدرال رزرو آتلانتا ، ۲۰:۳۰ سخنرانی دارند.

PMI تولیدی موسسه مدیریت تامین نیز در ساعت ۱۸:۳۰ منتشر می شود.

 

۲- اوپک پلاس قرار است به برنامه افزایش تولید ادامه دهد

بزرگترین صادرکنندگان نفت جهان قرار است در جلساتی که در وین برگزار می شود، به روند فعلی خود پایبند باشند. کارشناسان سازمان کشورهای صادرکننده نفت در پیش بینی خود برای تقاضا برای امسال و سال آینده در روز چهارشنبه تجدید نظر کردند و اکنون برآورد می کنند که تقاضای نفت خام در سال ۲۰۲۲ به میزان ۴٫۲ میلیون بشکه در روز افزایش یابد که تقریباً ۱ میلیون بشکه در روز بیشتر از قبل است.

به این ترتیب، تحلیلگران انتظار دارند که کارتل و متحدانش به رهبری روسیه تأیید کنند که تا زمانی که تمام کاهش تولید اضطراری سال گذشته برطرف نشود، به میزان ۴۰۰۰۰۰ بشکه در روز به تولید خود در ماه ادامه خواهند داد.

شک و تردیدها در مورد تقاضای واردکنندگان اصلی در آسیا در روزهای اخیر پس از آنکه چین اعلام کرد شیوع ویروس کرونا در جامعه را متوقف کرده و سرعت واکسیناسیون در هند افزایش یافته است، کاهش یافته است. هر دوی این تحولات باید از مصرف در آن بازارها حمایت کنند. اندونزی و تایلند نیز هر دو در حال کاهش برخی اقدامات مهار کرونا هستند.

 

۳- سهام به بالاترین حد خود رسیده است. کالوین کلاین و تامی هیلفیگر می درخشند

سهام ایالات متحده قرار است نسبتاً بالا باز شود و ضررهای متوسط ​​روز سه شنبه را جبران کنند، اما اساساً تا زمان گزارش حقوق و دستمزد روز جمعه در الگوی نگه داری باقی ماند.

تا ساعت ۱۴:۳۰، معاملات آتی داوجونز ۹۵ واحد یا ۰٫۳ درصد افزایش یافت. معاملات آتی S&P 500 نیز به میزان مشابه و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۲ درصد افزایش یافت.

سهام که احتمالا در کانون توجه قرار می گیرد گروه مد PVH (NYSE: PVH) است که پس از سودهای بیشتر از حد انتظار روز دوشنبه، در معاملات بعد از بازارافزایش یافت. گروه امنیت سایبری Crowdstrike Holdings (NASDAQ: CRWD) نیز با بروزرسانی خود تحت تأثیر قرار گرفت. براون فورمن (NYSE: BFb) ، Trip.com (NASDAQ: TCOM) و سوپ کمپبل (NYSE: CPB) در فهرست درآمد قرار دارند.

 

۴- بانک مرکزی اروپا از پیشرفت صحبت می کند. Caixin PMI، چین را ناامید می کند

احتمال کاهش زودهنگام خرید اوراق قرضه توسط بانک مرکزی اروپا در حال افزایش است، اگرچه تعداد کمی انتظار دارند که این بانک قبل از اقدام فدرال رزرو حرکت خود را انجام دهد. روبرت هولزمن و کلاس نات، دو تن از سیاست گذاران سختگیر بانک مرکزی اروپا، هر دو خواستار کاهش خرید دارایی های بانک در سه ماهه جاری در ۲۴ ساعت گذشته شدند.

صدای آنها در ۱۸ ماه گذشته شنیده نشد، اما لوئیس دو گیندوس، نایب رئیس بانک مرکزی اروپا در مصاحبه ای روز سه شنبه گفت که اقتصاد منطقه یورو بهتر از حد انتظار عمل کرده است و به حساب های بانک اشاره کرد که پیش بینی رشد خود را در نشست هفته آینده افزایش می دهد.

PMI تولیدی منطقه یورو در ماه آگوست کاهش یافت اما در سطوح بالای تاریخی باقی ماند، در حالی که شاخص PMI Caixin چین که تولیدات بخش خصوصی را دنبال می کند، برای اولین بار از بهار سال گذشته به زیر ۵۰ رسید.

 

۵- جنسلر دوباره در مورد رمزنگاری هشدار می دهد

گری جنسلر، رئیس کمیسیون اوراق بهادار و مبادلات ایالات متحده هشدار خود را مبنی بر اینکه ارزهای رمزنگاری شده باید قوانین سختگیرانه تری را بپذیرند، تکرار کرد و خاطرنشان کرد که آنقدر بزرگ شده اند که نمی توان آنها را به درستی اداره کرد.

جنسلر در مصاحبه ای با فایننشال تایمز گفت: “به جای درخواست اجازه، درخواست بخشش کنید. امروزه سکوهای زیادی در حال کار هستند که می توانند تعامل بهتری را انجام دهند.”

وی گفت: “با ارزش تقریبی ۲ تریلیون دلار در سراسر جهان، در سطح و ماهیتی است که اگر در پنج و ۱۰ سال آینده اهمیتی داشته باشد، در چارچوب سیاست عمومی قرار می گیرد.”

پس از سقوط شدید در جریان بازگشایی اقتصاد ایالات متحده، ارزهای رمزنگاری شده در ماه گذشته بهبود یافته اند. بیت کوین در ساعت ۱۴:۴۵، ۰٫۵ درصد افزایش یافت، در حالی که اتریوم ۵٫۹ درصد افزایش یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.