0

پنج نکته طلایی (۳۰-Aug)

پس از آنکه با صحبت های جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز جمعه، دلارافت کرد، مجدد کاهش می یابد. چین محدودیت های سختی را برای زمان بازی کودکان خردسال تعیین می کند. در حال حاضر سهام در بالاترین سطح خود قرار دارد و اتحادیه اروپا سفرهای غیر ضروری از ایالات متحده را به دلیل افزایش خطرات کووید -۱۹ ممنوع می کند.

 

۱- طوفان ایدا نیواورلئان را در هم کوبید

طوفان ایدا لوئیزیانا را در هم کوبید و بخش زیادی از شبکه برق این ایالت را خراب کرد و روزانه ۲ میلیون بشکه ظرفیت پالایش را به صورت آفلاین از بین برد. با این حال، شایعات آخر هفته مبنی بر اینکه تعطیلی دو سکوی بزرگ حفاری در خلیج مکزیک، که توسط Royal Dutch Shell (LON: RDSa) اداره می شود، واقعیت نداشت.

طوفان همچنین موج شدید جزر و مدی را به سمت رودخانه می سی سی پی سوق می دهد و باعث اختلال در شریان اصلی تجارت ایالات متحده، به ویژه در محصولات کشاورزی می شود.

قیمتهای آتی نفت خام آمریکا و برنت پس از افزایش بیش از ۱۰ درصدی در هفته گذشته که منتظر وقوع طوفان بودند، اندکی کاهش یافت. در ساعت ۱۴:۴۵ ، WTI حدود ۰٫۵ درصد کاهش یافت و به ۶۸٫۳۹ دلار در بشکه رسید و برنت ۰٫۱ درصد کاهش یافت و به ۷۱٫۶۵ دلار در بشکه رسید.

 

۲- دلار

دلار پس از سقوطی که در پی صحبت های جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز جمعه، کرد، همچنان در سطح پایین بود. دارایی های پر ریسک به پیشرفت خود ادامه دادند و ارزش سهام اروپا به طور گسترده افزایش یافت.

تا ساعت ۱۴:۴۵، شاخصی که دلار را در برابر تعداد انگشت شماری از ارزهای پیشرفته اقتصادی دنبال می کند، در سطح ۹۲/۶۹۸ ثابت ماند ، که هنوز در حدود نیم درصد نسبت به زمانی که پاول در جکسون هول شروع به صحبت کرد، کاهش دارد. تأثیر کمی بر یورو از داده های اتحادیه اروپا وجود دارد که نظرسنجی های ملی نشان می دهد که اعتماد مصرف کنندگان و مشاغل را در ماه اوت کاهش داده است.

پاول تأکید کرده بود که حتی تصمیمی مبنی بر کاهش خرید دارایی ها در سال جاری، در صورت اتخاذ، به معنای تسریع برنامه زمانبندی افزایش نرخ بهره نیست. در تقویم داده ها اطلاعات کمی وجود دارد، فقط داده های فروش خانه در ماه ژوئیه و نظرسنجی تولید فدرال رزرو دالاس در انتظار است.

 

۳٫ سهام به بالاترین حد خود رسیده است. درآمد “زوم”، این کمپانی را در کانون توجه قرار می دهد

بازارهای سهام ایالات متحده پس از رسیدن به بالاترین رکورد جدید در واکنش به سخنرانی پاول در روز جمعه، با صعودی روبرو می شوند.

تا ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۱۱ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد افزایش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 به میزان مشابه و معاملات آتی Nasdaq 100 کمی بیش از ۰٫۱ درصد افزایش یافت. Nasdaq در روز جمعه عملکرد بهتری داشت چرا که نام های فناوری همچنان از دور شدن از معاملات چرخه ای و ارزشی در برابر زمینه ای نگران کننده از افزایش موارد Covid-19 سود می بردند.

سهامی که در کانون توجه قرار خواهد گرفت شامل Zoom Video (NASDAQ: ZM) خواهد بود که درآمد خود را پس از بسته شدن بازار گزارش می دهد و سازنده دستگاه های پزشکی Baxter (NYSE: BAX) ، که وال استریت ژورنال گزارش داده است که مذاکرات پیشرفته ای  برای خرید آن توسط هیل روم (NYSE: HRC) به ارزش حدود ۱۰ میلیارد دلارشده است. سهام هیل روم در بازار پیش فروش تنها ۳٫۸ درصد رشد کرد که نشان می دهد در مورد اتمام این معامله شک و تردید وجود دارد.

 

۴- چین زمان بازی برای خردسالان را محدود می کند

همچنین ADR های شرکت های چینی مورد تمرکز قرار خواهند گرفت، که NetEase (NASDAQ: NTES) در پیش است. پس از انتشار پیش نویس قوانین چین با محدودیت های جدید سختگیرانه در زمان بازی برای خردسالان ، سهام بازی ۳٫۴ درصد کاهش یافت.

نهادهای نظارتی محلی گفتند که در آینده، خردسالان فقط یک ساعت می توانند به بازی های آنلاین در عصر جمعه و همچنین در روزهای آخر هفته و تعطیلات دسترسی داشته باشند.

ADR های شرکت تحویل غذا Meituan (OTC: MPNGY) نیز پس از گزارش خسارت سه ماهه ای که کمتر از پیش بینی بود، در کانون توجه قرار خواهد گرفت.

 

۵- اتحادیه اروپا سفرهای غیر ضروری ایالات متحده را ممنوع می کند زیرا موج دلتا به بالاترین حد خود می رسد

به گزارش وال استریت ژورنال، اتحادیه اروپا در واکنش به افزایش خطر انتقال Covid-19، سفرهای غیر ضروری از ایالات متحده به اروپا را ممنوع می کند.

این خبر در اوایل معاملات به خطوط هوایی و مسافرتی اروپایی رسید اما سهام شرکت های هواپیمایی آمریکا هنوز واکنشی نشان ندادند.

تعداد جان باختگان کووید -۱۹ در ایالات متحده به طور متوسط ​​بیش از ۱۲۰۰ نفر در هفته گذشته بود که بیشترین میزان از ماه مارس است، در حالی که تعداد موارد جدید از ژانویه به بالاترین حد خود رسیده است. با این حال، نشانه هایی وجود دارد که منحنی عفونت در ایالات متحده در حال پهن شدن است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.