0

پنج نکته طلایی (۲۷-Aug)

سخنرانی جروم پاول نشان می دهد که فدرال رزرو قصد دارد با کاهش خرید اوراق قرضه، سیاست پولی خود را تشدید کند یا خیر. هشدار HP (NYSE: HPQ) در مورد طولانی شدن عقب ماندگی، تاریکی را برای کاربران نیمه هادی بیشتر می کند. Peloton پس از کاهش قیمت محبوب ترین دوچرخه خود سقوط می کند. چین قوانین بیشتری را برای محدود کردن قدرت شرکت های اینترنتی خود صادر می کند و با افزایش طوفان گرمسیری ایدا و تعطیلی اپراتورهای خلیج مکزیک، نفت افزایش می یابد.

 

۱٫ سخنرانی پاول در جکسون هول

داغترین رویداد هفته/ماه/سال/هزاره در راه است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو  در سمپوزیوم تحقیقاتی سالانه بانک مرکزی در جکسون هول در ساعت ۱۸:۳۰ سخنرانی می کند و باید راهنمای روشنی در مورد زمان بندی کاهش خرید اوراق قرضه فدرال رزرو ارائه دهد.

این مبلغ با ۱۲۰ میلیارد دلار در ماه از اولین موج همه گیری، باعث تقاضای جهانی برای دلار در دوران استرس شدید بازار شده است و همچنین تأمین مالی کمک های فوری دولت فدرال به اقتصاد را ممکن می سازد. سه تن از همکاران پاول روز پنجشنبه پیشنهاد کردند که با توجه به میزان بهبودی اقتصاد ایالات متحده، میزان فعلی دیگر ضروری نیست. با این وجود هیچ یک از این سه نفر در کمیته سیاست گذاران امسال رأی ندارند.

 

۲- هشدار HP صنعت کامپیوتر را تیره می کند

پس از هشدار HP در به روزرسانی نتایج سه ماهه خود مبنی بر اینکه نمی تواند تمام سفارشات رایانه ها و لپ تاپ های خود را در سه ماهه فعلی انجام دهد، شواهد بیشتری وجود داشت که کمبود نیمه هادی ها تولید تجهیزات سخت افزاری را برای مدتی مختل می کند.

اخبار HP در معاملات روز پنجشنبه هم سهام خود و هم سازنده رایانه شخصی Dell را بیش از ۵ درصد کاهش داد.

این خبر در  روزی منتشر شد که Taiwan Semiconductor Manufacturing، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه در جهان برای سایر شرکت ها، اعلام کرد که قیمت ها را بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش می دهد.

بسیاری از خودروسازان بزرگ جهان در هفته های اخیر اعلام کرده اند که به دلیل کمبود تراشه و سایر قطعات، مجبور به کاهش تولید در سه ماهه جاری هستند، مشکلی که با افزایش ناگهانی صنعت حمل و نقل جهانی به دلیل قرنطینه در چین تشدید می شود.

 

۳- سهام بالاتر باز می شود

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است دیرتر باز شوند و بخشی از ضررهای روز پنجشنبه را بازیابی کنند و جهت بعدی آنها بستگی زیادی به پیام ارسال شده توسط پاول از جکسون هول دارد.

تا ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۸۹ واحد یا ۰٫۳ افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 و Nasdaq 100 هر دو کمی بیش از ۰٫۳ افزایش یافتند.

پاول نظرات خود را در مورد بازارهایی که هنوز نزدیک به بالاترین حد خود هستند و که توسط حجم بی سابقه نقدینگی توسط بانک مرکزی از بهار گذشته ایجاد شده است، ارائه می دهد.

گذشته از Dell و HP ، سهام هایی که احتمالاً در تمرکز قرار خواهند گرفت شامل Workday (NASDAQ: WDAY) است که پس از بسته شدن بازار در روز پنجشنبه، هفته ای فوق العاده برای شرکت های نرم افزاری سازمانی به پایان رساند و Marvell (NASDAQ: MRVL)، همچنین Peloton Interactive (NASDAQ: PTON) احتمالاً پس از اعلام اواخر پنجشنبه کاهش قیمت محبوب ترین دوچرخه ورزشی خود و کاهش بیشتر از حد انتظار ، ضعیف عمل می کند.

 

۴- چین دوباره بخش اینترنت را در هم کوبید

تنظیم کننده فضای مجازی چین مجموعه جدیدی از پیش نویس مقررات را با تأثیرات گسترده ای بر شرکت های اینترنتی این کشور منتشر کرد. آخرین مورد از مجموعه اقدامات نظارتی که برای محدود کردن قدرت اقتصادی و سیاسی آنها طراحی شده است.

مقررات جدید الگوریتم های طراحی شده برای تشویق اعتیاد یا آنچه که “اجبار بیش از حد” نامیده می شود را غیرقانونی می داند ، چیزی که احتمالاً بر رسانه های اجتماعی و شرکت های بازی تاثیر می گذارد. آنها همچنین شامل مقررات مربوط به امنیت ملی و نظم عمومی هستند.

در اخبار مرتبط، دادگاه عالی چین مجموعه جدیدی از پرونده های “مدل” را که به دنبال تقویت حقوق کارگران است، به عنوان بخشی از برنامه های دولت برای کاهش نابرابری های درآمد، صادر کرد.

به طور جداگانه، وال استریت ژورنال گزارش داد که پکن در حال آماده شدن برای ممنوعیت ورود شرکت های دارای اطلاعات حساس در ایالات متحده است.

 

۵- نفت با نزدیک شدن طوفان افزایش می یابد. لیبی عرضه خود را کاهش می دهد

قیمت نفت خام پیش از سخنرانی جروم پاول افزایش یافت، که احتمالاً از طریق تأثیر آن بر قیمت دلار در روزهای آینده بر قیمت ها تأثیر می گذارد. احتمالاً افزایش قیمت دلار بر قیمت ها تأثیر می گذارد و برعکس.

همچنین در حمایت از قیمتها، بزرگترین بخش عملیاتی شرکت ملی نفت لیبی مجبور خواهد شد تولید خود را متوقف کند.

در ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۶ درصد افزایش یافت و به ۶۸٫۵۰ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۴ درصد افزایش به ۷۱ دلار و ۱۸ سنت در هر بشکه رسید. داده های شمارش دکل های بیکر هیوز و ارقام کمیسیون معاملات آتی کالا در مورد خالص موقعیت های سوداگرانه در طول روز منتشر می شود و بازار نیز در جریان پیشرفت توفان گرمسیری ایدا قرار دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.