0

پنج نکته طلایی (۲۶-Aug)

تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و ادعاهای بیکار ، پس زمینه سخنرانی جروم پاول در جکسون هول در روز جمعه را تازه می کند. کره نرخ بهره را افزایش می دهد ، این اولین کشور بزرگ آسیایی است که از زمان شروع همه گیری این کار را انجام داده است. سهام پیش از فدرال رزرو ثابت شده است در حالی که سیاست جدید واکسن دلتا ایرلاینز (NYSE: DAL) بحث ها را برانگیخته است. SEC به دنبال صنعت ESG است و کالاها از رشد جدیدی در چین رنج می برند.

 

۱- تولید ناخالص داخلی، ادعاهای بیکاری و داده های قیمت زمینه را برای پاول فراهم می کند

داده های اقتصادی ایالات متحده امروز اهمیت ویژه ای پیدا می کند و زمینه را برای سخنرانی جروم پاول در روز جمعه در نشست هم اندیشی جکسون هیل فدرال رزرو تجدید می کند.

اولین تجزیه و تحلیل داده های تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه دوم ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می شود، و اگرچه این امر تا حد زیادی به عقب نگاه می کند، برخی از اجزای فرعی آن همچنان مورد توجه قرار خواهند گرفت. (به ویژه شاخص قیمت مصرف کننده شخصی ، که معیار ترجیحی فدرال رزرو برای تورم است.)

طبق برآورد اول دولت، قیمت اصلی PCE در سال جاری تا سه ماهه دوم ۶٫۱ درصد افزایش یافته است. هرگونه تجدید نظر در این رقم ممکن است بر تصور تمایل پاول برای نشان دادن کاهش خرید اوراق قرضه در روز جمعه تأثیر بگذارد.

علاوه بر همه این موارد، شماره های ادعای بیکاری هفتگی نیز در ساعت ۱۷:۰۰، و نظرسنجی تجاری منطقه ای فدرال رزرو کانزاس سیتی در ساعت ۱۹:۳۰ وجود خواهد داشت.

 

۲- کره نرخ ها را افزایش می دهد

البته برخی از بانک های مرکزی منتظر فدرال رزرو نیستند. بانک کره بزرگترین بانک مرکزی در آسیا شد که پس از وقوع بحران سال گذشته در اولین مرحله همه گیری کرونا، سیاست پولی خود را تشدید کرد.

این بانک نرخ اصلی خود را از ۰٫۵ درصد به ۰٫۷۵ درصد افزایش داد، تصمیمی که اکثر تحلیلگران انتظار آن را نداشتند.

سیاست سست اتخاذ شده در سال گذشته باعث رونق قیمت مسکن و افزایش بدهی خانوارها شده است که هر دو با نرخ سالانه بیش از ۱۰ درصد در حال رشد هستند.

در جاهای دیگر، بانک مرکزی اروپا قرار است صورتجلسه آخرین نشست سیاستگذاری خود را منتشر کند، اما بعید است با توجه به هشدارها در مورد چشم انداز رشد آلمان در روزهای اخیر، این نگرانی از تشدید سیاست ها ایجاد شود.

 

۳- سهام برای باز شدن مختلط تنظیم شده است

سهام ایالات متحده پس از رسیدن به رکورد جدید در روز چهارشنبه، کمی افت می کند. حرکتهای پیش بازار، معتدل به نظر می رسد، زیرا سرمایه گذاران شرط بندی های جدید بزرگی را تا بعد از داده های امروز و سخنرانی پاول در روز جمعه متوقف کرده اند.

تا ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داوجونز ثابت بود، در حالی که معاملات آتی S&P 500با  ۰٫۱ افت  و Nasdaq 100 با ۰٫۲ کاهش همراه بود.

ویلیامز-سونوما (NYSE: WSM) ، که احتمالاً در تمرکز قرار گرفته است، از جمله شرکت هایی است که پس از اعلام هیچ نشانه ای از بهبود روند پس از همه گیری ، بیش از ۱۱ درصد در پیش بازار افزایش یافت. این شرکت پس از غلبه بر پیش بینی ها با اعداد سه ماهه خود، دوباره پیش بینی های خود را افزایش داد.

دلتا ایر لاینز نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت که به آخرین شرکت معروف تبدیل شد که علیه کارکنان واکسینه نشده اقدام کرد. این شرکت هواپیمایی مبلغ ۲۰۰ دلار به حق بیمه خود تحت برنامه بیمه درمانی شرکت اضافه می کند و همچنین تهدید به کاهش مزایای بیماری آنها می کند.

 

۴- سرمایه گذاری ESG

نهادهای نظارتی ایالات متحده با تحقیق در مورد اتهامات افشا کننده مدیر دارایی آلمانی DWS Group ، دنیای دنج و خوب سرمایه گذاری ESG را برانگیخت.

وال استریت ژورنال گزارش داد که افراد آشنا با این موضوع می گویند کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مراحل اولیه بررسی ادعاهای رئیس سابق پایداری DWS است که نشان می دهد این شرکت میزان استفاده از معیارهای زیست محیطی، اجتماعی و مربوط به حکومت را بیش از حد اعلام کرده است.

سرمایه گذاری ESG داغترین حوزه جدید برای مدیران پول نهادی در چند سال گذشته بوده است و راه جدیدی را برای ارائه محصولات برتر در زمانی ارائه می دهد که استراتژی های سرمایه گذاری غیرفعال ارزان تر تجارت سنتی آنها را می خورد. بر اساس داده های Morningstar، دارایی های تحت مدیریت صندوق های ESG در دو سال بیش از سه برابر شده و به بیش از ۲ تریلیون دلار رسیده است.

 

۵- نفت پس از آخرین نگرانی های چین با مشکل مواجه شده است

با وجود داده های دولت ایالات متحده که نشان می دهد استفاده سالم از ذخایر نفت خام و بنزین به عنوان روز کارگر، که به طور سنتی به عنوان پایان فصل رانندگی تابستانی شناخته می شود، نزدیک می شود ، قیمت نفت با مقاومت در سطح ۷۰ دلار مواجه شد.

در ساعت ۱۴:۵۰، معاملات آتی نفت آمریکا ۰٫۹ درصد کاهش یافت و به ۶۷٫۶۹ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۰٫۸ درصد کاهش به ۷۰٫۶۸ دلار در هر بشکه رسید که هر دو معیار پس از افزایش قابل توجه در ابتدای هفته در پاسخ به داده های اقتصادی آمریکا و چین تثبیت شدند.

سایر کالاها نیز در حالت تثبیت قرار داشتند، هم فلزات اساسی و هم گران قیمت سقوط کردند ، زیرا چین اقدامات جدیدی را برای آرام سازی بخش املاک و مستغلات اعلام کرد و به رشد سه روزه در سهام محلی خاتمه داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.