0

پنج نکته طلایی (۲۴-Aug)

بازارهای سهام چین با بازگشت اعتماد و افزایش ضعف نظارتی رو به رشد است. نفت و کالاهای صنعتی نیز از این روند پیروی می کنند. حزب دموکرات هنوز نمی تواند تصمیم بگیرد که کدام لایحه هزینه را ابتدا تصویب کند. قرار است سهام در صورت باز شدن سود خود را افزایش دهد. Medtronic (NYSE: MDT) ، Best Buy و Intuit (NASDAQ: INTU) آماده ی انتشار گزارش درآمد هستند، در حالی که سامسونگ (KS: 005930) افزایش زیادی در سرمایه گذاری در ظرفیت جدید تراشه سازی را نشان می دهد.

 

۱- چین برگشت می کند

سهام چینی بهترین روز امسال خود را سپری کرد ، زیرا شکارچیان داخلی و خارجی، نام هایی را که در هفته های اخیر فروش زیادی داشته اند و تصور کردند که تاثیر مقررات جدید ممکن است شدیدتر از آنچه تصور می شد، باشد.

احساسات در بازار چین به شدت تغییر کرده است زیرا این کشور اعلام کرد با یک ماه اقدامات سختگیرانه فاصله گذاری اجتماعی، شیوع کووید -۱۹ در جامعه متوقف شده است. چشم انداز آرام شدن این موارد باید تا حدودی اعتماد به نفس رشد چین را در بقیه سال افزایش دهد.

علی بابا (NYSE: BABA) 5.0درصد در پیش فروش افزایش یافت، در حالی که JD (NASDAQ: JD). Com ، که نتایج قوی آن در روز دوشنبه باعث شد کتی وود ، متخصص سرمایه گذاری فناوری ایالات متحده ، اولین سرمایه گذاری قابل توجه خود را در چین در ماه های اخیر انجام دهد ، ۹٫۵ درصد افزایش یافت. JD روز دوشنبه گفت که تأثیر مقررات جدید ممکن است خیلی سنگین نباشد.

 

۲- مردم در قبوض هزینه های صورتحساب گیر کرده اند

قانونگذاران حزب دموکرات در مذاکرات بر سر دو لایحه هزینه ها در مرکز دستور کار رئیس جمهور جو بایدن به بن بست رسیدند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، در مذاکراتی که تا اواخر شب دوشنبه به طول انجامید، نتوانست دموکرات های معتدلی را که از لایحه هزینه های زیربنایی ۵۵۰ میلیارد دلاری دو حزبی حمایت کرده اند، مبنی بر اینکه که اصرار خود را برای تصویب این لایحه قبل از تصویب ۳،۵ دلار مجلس نمایندگان کنار بگذارند، متقاعد کند.

انتظار می رود که از نظر منافع کوتاه مدت برای اقتصاد ، فروش خانه های جدید در ماه جولای کاهش یک ساله را متوقف کند. قرار است داده ها در ساعت ۱۸:۳۰ همراه با نظرسنجی اقتصادی محلی فدرال رزرو ریچموند منتشر شوند.

 

۳- قرار است سهام بالاتر باز شود

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بالاتر باز شوند و سود روز دوشنبه را در بازگشت اعتماد به اقتصاد و بازار مالی چین افزایش دهند.

تا ساعت ۱۴:۵۰، قراردادهای آتی داوجونز ۴۵ واحد یا ۰٫۱ درصد افزایش یافت ، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500  نیز ۰٫۲ درصد و معاملات آتی Nasdaq 100  نیز ۰٫۳ درصد افزایش یافت، الگوی عملکردی که نشان می دهد سرمایه گذاران همچنان راحت تر هستند.

ایالات متحده بالاترین تعداد موارد جدید ابتلا به کووید -۱۹ را از ژانویه در روز دوشنبه ثبت کرد، در حالی که میانگین مرگ و میر روزانه هفت روز برای اولین بار از آوریل به بالای ۱۰۰۰ نفر رسید.

 

۴- پاسخ سامسونگ به رقابت سازندگان تراشه

غول فناوری کره ای سامسونگ آزادی اخیر لی جائه یون از زندان را با اعلام برنامه ای برای سرمایه گذاری ۲۰۵ میلیارد دلار در سه سال آینده نشان داد که یک سوم نسبت به دوره سه ساله فعلی افزایش یافته است.

این حرکت تا حدی منعکس کننده رقابت بین تولیدکنندگان تراشه برای افزایش ظرفیت آنلاین برای برآوردن تقاضای فزاینده برای نیمه هادی ها است. به گفته Hon Hai Precision ، پیمانکار اپل (NASDAQ: AAPL) ، کمبود ظرفیت اضافی نقش کلیدی در کمبود جهانی تراشه در بسیاری از بخشهای صنعتی امسال داشته است، که در حال حاضر تهدید می شود که تا اواسط سال آینده تمدید خواهد شد.

به گزارش وال استریت ژورنال ، برنامه های سامسونگ به احتمال زیاد شامل گسترش بخش BioLogics خود و همچنین تصمیم گیری در مورد ریخته گری ۱۷ میلیارد دلاری است که قرار است در ایالات متحده ساخته شود. این امر باعث می شود در بخش ساخت چیپ های طراحی شده توسط اشخاص ثالث رقابت بیشتری داشته باشد.

۵- نفت و سنگ آهن بر خوش بینی چین می افزاید. API چشم

قیمت های نفت خام و دیگر کالاهای صنعتی با افزایش بازگشت تقاضای چین، در شرایطی که مقامات شروع به اعلام پیروزی بر آخرین موج کووید -۱۹ کرده اند ، افزایش یافت.

تا ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۲ درصد افزایش به ۶۶٫۶۴ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که قیمت برنت ۱٫۶ درصد افزایش یافت و به ۶۹٫۴۵ دلار در بشکه رسید. قیمت سنگ آهن در سنگاپور ۱۰ درصد افزایش یافت، در حالی که قلع، پالادیوم و مس نیز پیشرفت هایی را نشان دادند.

توجه بازار به موجودی های هفتگی موسسه نفت آمریکا متمرکز خواهد شد، زیرا بازار با نزدیک شدن به اوج نهایی رانندگی در تابستان به دنبال کشش شدید در ذخایر نفت خام و بنزین است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.