0

پنج نکته طلایی (۲۰-Aug)

یک روز دیگر، افت دیگری برای سهام چین به وجود آمد. گازپروم (MCX: GAZP) باعث افت ۱۰ درصدی قیمت گاز طبیعی اروپا می شود. جانسون و جانسون (NYSE: JNJ) مدیرعامل جدیدی خواهند داشت و Spotify (NYSE: SPOT) بازخرید جدیدی دارد، اما قرار است سهام ایالات متحده دوباره با افت باز شود. و ایلان ماسک می خواهد سال آینده یک نمونه اولیه روبات انسان نما بسازد.

 

۱- سهام چین از ترس مقررات بیشتر سقوط می کند

سهام چین دوباره سقوط کرد و شاخص Hang Seng باز هم ۱٫۸ درصد سقوط کرد و به پایین ترین حد در ۱۰ ماه گذشته و شاخص سهم A را ۲٫۹ درصد کاهش داد، زیرا رسانه های دولتی ترس از مقررات شدیدتر بخش وسیع تری از اقتصاد را در آینده افزایش دادند.

گزارشات رسانه ها از مقررات بسیار ضعیف در بخش هایی مانند داروخانه های آنلاین، مشروبات الکلی و لوازم آرایشی شکایت دارند. مشاغلی که از پلتفرم های اینترنتی مبتنی بر داده که بیشتر برنامه های نظارتی اخیر را متحمل شده اند، فاصله گرفته اند.

با این حال، پکن نیز از این شرکت ها چشم پوشی نمی کند. این قانون روز جمعه مانند مقررات جهانی حفاظت از داده ها در اروپا، قانون جدید حفاظت از داده ها را تصویب کرد و انتظار می رود یکی از شدیدترین و فعال ترین قوانین جهان در زمینه حفظ حریم خصوصی داده ها باشد. سهام هنگ کنگ علی بابا با افت ۲٫۶ درصدی به کمترین سطح خود رسید.

 

۲- گازپروم به بازارهای گاز اروپا تسکین می دهد

قیمت گاز طبیعی در اروپا پس از آنکه گازپروم اعلام کرد که ممکن است گاز از طریق خط لوله جدید Nord Stream 2 پیش از پایان سال جاری میلادی منتقل شود، سقوط کرد.

معاملات آتی گاز طبیعی در لندن ۱۰٫۶ درصد سقوط کرد، اما پس از تجمع موجی که امسال به دلیل کاهش عرضه گازپروم به اروپای مرکزی و غربی رخ داد، همچنان در بالاترین حد تاریخی خود باقی است. در حالی که این حرکت را به عوامل فنی نسبت می دهند، بسیاری از تحلیلگران آن را راهی برای تحت فشار قرار دادن اتحادیه اروپا می دانند.

بسته شدن سریع نیروگاه های برق زغال سنگ در سراسر قاره نیز باعث افزایش قیمت ها در سال جاری شده است.

 

۳- قرار است سهام ایالات متحده با افت مواجه شود. J&J ، Spotify در کانون توجهات هستند

انتظار می رود بازارهای سهام ایالات متحده با وجود افزایش ناچیز در روز پنجشنبه پس از شروع سنگین روز، با روند نزولی خود را از سر بگیرند.

تا ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۱۴۷ واحد یا ۰٫۴ درصد کاهش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز به میزان مشابه و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۲ درصد کاهش یافت.

شاخص های نزدک در این هفته عملکرد بهتری داشته اند، زیرا سهام چرخه ای بیشتر در دو شاخص اصلی دیگر به دلیل ترس از ادامه شیوع کووید -۱۹ ، در داخل و خارج از کشور ، بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته است.

فیس بوک (NASDAQ: FB) ، که با شکایت احیای ضد تراست از سوی کمیسیون تجارت فدرال روبرو است، و Spotify ، که به طور غیرمنتظره یک برنامه بازخرید ۱ میلیارد دلاری را اعلام کرد ، مورد توجه قرار خواهند گرفت.

 

۴- انحراف توجهات با ربات ماسک

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا (NASDAQ: TSLA) راهی برای منحرف کردنتوجه از تحقیقات اداره ایمنی حمل و نقل بزرگراه ملی در مورد نرم افزار خلبان خودکار پیدا کرد.

ماسک روز پنجشنبه در رویدادی برای سرمایه گذاران با عنوان “روز هوش مصنوعی” گفت که این شرکت احتمالاً سال آینده یک نمونه اولیه روبات انسان نما خواهد ساخت که برای انجام کارهای خسته کننده و تکراری طراحی شده است که مردم ترجیح می دهند انجام ندهند.

ماسک همچنین اطلاعات بیشتری در مورد تراشه هایی که در داخل طراحی کرده است تا به فناوری خودران خود کمک کند، ارائه کرد ، اما زمان دقیقی برای زمان ارائه این شرکت به شرکت هایی که نیازی به دخالت راننده انسانی ندارند، ارائه نکرد.

 

۵- نفت دوباره سقوط می کند

قیمت نفت پس از تسلیم شدن در مقابل ترکیبی از ترس از تقاضا و تقویت دلار ، در حال افت بیش از ۱۰ درصدی در هفته است.

با این حال، اکثر فلزات اساسی کمی بالاتر بودند و در پایان هفته سختی که تحت تأثیر اخبار کاهش تولید فولاد چین قرار داشت، تثبیت شد.

در ساعت ۱۴:۵۰، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۷ درصد کاهش یافت و به ۶۳٫۰۹ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی برنت، ۰٫۷ درصد کاهش یافت و به ۶۶ دلار در هر بشکه رسید. داده های شمارش دکل های بیکر هیوز در حالی که نشان می دهد صنعت شیل با افزایش متوسط ​​تولید خود به صعود امسال پاسخ می دهد، منتشر می شود. با این حال، اطلاعات کمیسیون معاملات آتی کالا در مورد موقعیت خالص صندوق های تامینی و مدیریت پول احتمالاً سقوط شدید دیگری را در دراز مدت نشان می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.