0

پنج نکته طلایی (۱۹-Aug)

بازارهای جهانی سقوط می کنند و سهام ایالات متحده پس از اعلام آخرین صورتجلسه فدرال رزرو مبنی بر کاهش خرید اوراق قرضه خود در سال جاری، کاهش می یابد. ادعاهای بیکاری باید شواهد بیشتری از “پیشرفت چشمگیر” (یا عدم) در جهت اهداف اشتغال فدرال رزرو ارائه دهد. دو گروه خودروسازی بزرگ جهان شاهد اختلالات مربوط به تراشه ها هستند، در حالی که یک مطالعه جدید از مورد علمی برای تزریق واکسن حمایت می کند. و در چین ، بزرگترین سرمایه گذار این کشور با پذیرفتن کمک دولت از سقوط جلوگیری کرد.

 

۱٫ بازارهای جهانی پس از آنکه دقایق فدرال رزرو به نزول اولیه اشاره کرد، سقوط می کنند

بازارهای جهانی بورس سقوط کردند و کالاهای صنعتی را با خود همراه کردند، زیرا چشم انداز سریع خرید دارایی ها توسط فدرال رزرو باعث قیمت گذاری شدید ریسک در سراسر جهان شد.

شاخص دلار که در برابر سبدی از شش ارز توسعه یافته بازار قرار دارد، به بالاترین سطح خود از نوامبر رسید، در حالی که قیمت نفت خام در ماه مه به پایین ترین سطح خود رسید. بزرگترین ریزش به سنگ آهن اختصاص داشت که در سنگاپور ۱۲ درصد کاهش یافت. زیرا چین اهداف تولید خود را در جهت کاهش انتشار کربن کاهش داد. سایر فلزات اساسی نیز سقوط کردند.

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است ضررهای روز چهارشنبه را تمدید کنند. تا ساعت ۱۴:۴۵، قراردادهای آتی داوجونز ۲۱۴ واحد یا ۰٫۶ درصد کاهش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز ۰٫۵ درصد و معاملات آتی نزدک ۱۰۰نیز ۰٫۴ درصد کاهش یافت.

 

۲٫ بیکاران ادعا می کنند پیشرفت قابل ملاحظه ای نشان می دهند؟

انتشار مدعیان بیکاری، بر این روند تاثیر می گذارد. انتظار می رود ادعاهای اولیه از ۳۷۵،۰۰۰ در هفته گذشته به پایین ترین سطح پس از همه گیری ۳۶۳،۰۰۰ برسد.

این اعداد و ارقام به روزترین اطلاعات از بازار کار است که در ماه های اخیر عامل اصلی نگرانی فدرال رزرو بوده است. حداقل تا زمان انتشار گزارش اشتغال در ماه ژوئیه ، زمانی که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی نزدیک به ۱ میلیون افزایش یافت.

صورتجلسات فدرال رزرو، که اواخر روز چهارشنبه منتشر شد، نشان می دهد که اکثر سیاست گذاران تصور می کنند پیشرفت کافی در زمینه بازگرداندن اشتغال برای شروع کاهش نرخ خرید اوراق قرضه از ابتدای امسال صورت گرفته است.

 

۳- مطالعه باعث افزایش ضربات قوی می شود، در حالی که WHO همچنان به مبارزه علیه آنها ادامه می دهد

یک مطالعه بزرگ در بریتانیا نشان داد که اثربخشی واکسن کووید -۱۹ در توقف بیماری، سریعتر از آنچه تصور می شد محو می شود و این امر باعث تقویت پرونده علمی برای برنامه های تزریق تقویت کننده توسط دولتهای ایالات متحده و انگلیس می شود.

این مطالعه که توسط دانشگاه آکسفورد رهبری شد، نشان داد که اثر واکسن Pfizer/BioNTech در چهار ماه پس از تزریق واکسن دوم به نصف کاهش یافت. حفاظت واکسن AstraZeneca (NASDAQ: AZN) با سرعت کمی کندتر کاهش یافت.

سازمان بهداشت جهانی همچنان مخالف سرسخت برنامه های کوتاه است و می گوید واکسیناسیون به مناطقی از جهان که میزان واکسیناسیون اولیه هنوز پایین است مهمتر است.

 

۴- غول های خودرو با اختلال بیشتر تراشه روبرو می شوند

تاثیر آخرین موج همه گیری در گزارشی آشکار شد که می گوید تویوتا مجبور خواهد شد در ماه سپتامبر تولید خود را به ۴۰ درصد زیر سطح برنامه ریزی شده کاهش دهد. تویوتا عملیات گسترده ای در تایلند دارد، جایی که شیوع ویروس در دو ماه گذشته زیاد شده و بسیاری از کارخانه ها مجبور به توقف تولید شده اند.

بر اساس گزارشی از Nikkei ، بزرگترین گروه خودروسازی جهان نیز با کمبود تراشه دست و پنجه نرم می کند، یک تعجب منفی با توجه به اینکه این شرکت – که مدتها به عنوان بهترین مدیر زنجیره تامین در این بخش شناخته می شد – تا حد زیادی از مشکلات موجود بودن تراشه در اولین مرحله رهایی یافته بود.

در همین حال، در اروپا ، فولکس واگن (DE: VOWG_p) گفت که انتظار می رود موجودی تراشه در چند ماه آینده ناپایدار باقی بماند. سهام تویوتا در معاملات محلی بیش از ۴ درصد سقوط کرد ، در حالی که سهام VW نیز ۱٫۹ درصد کاهش یافت.

طرف دیگر کمبود تراشه همچنین در درآمد Nvidia که اواخر روز چهارشنبه منتشر شد مشهود بود. این شرکت اعلام کرد انتظار دارد به دلیل رشد سریع بازی های آنلاین، قیمت تراشه های بازی خود را به ویژه افزایش دهد.

 

۵- Huarong

بدهی های بیش از حد شرکت های چینی به آرامی اما مطمئناً به ترازنامه دولت راه پیدا می کند.

Huarong ، بزرگترین سرمایه گذار این کشور، روز پنجشنبه اعلام کرد که نجات چند موسسه عمدتا دولتی از جمله CITIC و China Life را می پذیرد.

تزریق سرمایه تهدید ناشی از پیش فرض خطرناک از بازار اوراق قرضه محلی را برطرف می کند، که همچنان ترس از آن است که تعدادی از شرکت های دارای اهرم بالا-به ویژه در بخش املاک-تحت فشار قرار گیرند.

بنیانگذار هوارونگ در ماه آوریل به جرم جنایت مالی اعدام شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.